بهترین افزونه نمایش کد داخل نوشته های وردپرس

بهترین افزونه نمایش کد داخل نوشته های وردپرسReviewed by هاشم مهربان on Jul 11Rating:

بهترین افزونه نمایش کد داخل نوشته های وردپرس

نوشتن کدهای PHP,CSS و یا HTML در یک سایت وردپرس ، گاهی میتواند بسیاری از  شما را به دردسر بینادازد ! البته اگر تا پایان این نوشته با ما باشید ، به راحتی و البته به زیبایی خواهید توانست به نوشته های خودتان ، کدهای زبان های مختلف را اضافه کنید !

نخستین راه اضافه کردن کد به نوشته ها و برگه ها ، استفاده از شرت کدهای پیشفرض خود وردپرس است ! در این روش شما میتوانید کدهای خودتان را با تگ <pre> اضافه کنید ! البته میتوانید از بخش “متن” ویرایشگر وردپرس نیز برای این کار استفاده کنید ! در زیر ، پیشنمایشی از نمایش کدها با این سبک است :

/* Mozilla based browsers */
::-moz-selection {
background-color: #FFA;
color: #000;
}
 
/* Works in Safari */
::selection {
background-color: #FFA;
color: #000;
}

 

البته ممکن است استایل و سبک این نوع تگ در قالب های مختلف ، متفاوت باشد ! شما به راحتی میتوانید با تگ pre در فایل style.css ، طراحی مخصوص به خودتان را در مورد کدها داشته باشید !

اما راه دیگر و حرفه ای تر ، استفاده از افزونه های وردپرس است . افزونه ای که ما به شما معرفی میکنیم ، افزونه ی Crayon Syntax Highlighter است ! این افزونه ، در حال حاضر یکی از بهترین و پر استفاده ترین افزونه های درج کد در نوشته های وردپرس است !‌بعد از نصب افزونه ، گزینه ای در ویرایشگر دیداری شما اضافه میشود که با کلیک بر روی آن میتوانید کدها را اضافه کنید :

crayon

جالب است بدانید این افزونه در جدیدترین نگارش خود ، کاملا فارسی شده است و بنابر این ، استفاده از آن بسیار راحت تر شده است ! و اما نکته ی پایانی در مورد قالب های نمایش کد در این افزونه ! شما همواره میتوانید به رفتن به بخش “تنظیمات > Crayon ” و از بخش “قالبها” ، قالب نمایش کد را در سایت خود تنظیم کنید.این افزونه در حال حاضر بهترین افزونه برای این کار هستش.

 

دانلود افزونه از مخزن وردپرس

افزونه رایگان وردپرس وبلاگ سایت

درباره هاشم مهربان

آمده ام برای شما بنویسم و آنچه در توانم هست آموزش دهم امیدوارم خداوند مرا در این مسیر کمک کند تا رضایت شما دوستان را فراهم کنم هم اکنون شما هم با من باشید دم همه وردپرسیها گرم

یک نظر

  1. لینک…دانلود کو پس؟

دیدگاه خود را بیان کنید