بهترین افزونه نمایش کد داخل نوشته های وردپرس

بهترین افزونه نمایش کد داخل نوشته های وردپرس

نوشتن کدهای PHP,CSS و یا HTML در یک سایت وردپرس ، گاهی میتواند بسیاری از  شما را به دردسر بینادازد ! البته اگر تا پایان این نوشته با ما باشید ، به راحتی و البته به زیبایی خواهید توانست به نوشته های خودتان ، کدهای زبان های مختلف را اضافه کنید !

نخستین راه اضافه کردن کد به نوشته ها و برگه ها ، استفاده از شرت کدهای پیشفرض خود وردپرس است ! در این روش شما میتوانید کدهای خودتان را با تگ <pre> اضافه کنید ! البته میتوانید از بخش “متن” ویرایشگر وردپرس نیز برای این کار استفاده کنید ! در زیر ، پیشنمایشی از نمایش کدها با این سبک است :

/* Mozilla based browsers */
::-moz-selection {
background-color: #FFA;
color: #000;
}
 
/* Works in Safari */
::selection {
background-color: #FFA;
color: #000;
}

 

البته ممکن است استایل و سبک این نوع تگ در قالب های مختلف ، متفاوت باشد ! شما به راحتی میتوانید با تگ pre در فایل style.css ، طراحی مخصوص به خودتان را در مورد کدها داشته باشید !

اما راه دیگر و حرفه ای تر ، استفاده از افزونه های وردپرس است . افزونه ای که ما به شما معرفی میکنیم ، افزونه ی Crayon Syntax Highlighter است ! این افزونه ، در حال حاضر یکی از بهترین و پر استفاده ترین افزونه های درج کد در نوشته های وردپرس است !‌بعد از نصب افزونه ، گزینه ای در ویرایشگر دیداری شما اضافه میشود که با کلیک بر روی آن میتوانید کدها را اضافه کنید :

crayon بهترین افزونه نمایش کد داخل نوشته های وردپرس

جالب است بدانید این افزونه در جدیدترین نگارش خود ، کاملا فارسی شده است و بنابر این ، استفاده از آن بسیار راحت تر شده است ! و اما نکته ی پایانی در مورد قالب های نمایش کد در این افزونه ! شما همواره میتوانید به رفتن به بخش “تنظیمات > Crayon ” و از بخش “قالبها” ، قالب نمایش کد را در سایت خود تنظیم کنید.این افزونه در حال حاضر بهترین افزونه برای این کار هستش.

 

دانلود افزونه از مخزن وردپرس

افزونه رایگان وردپرس وبلاگ سایت
آموزش و پروژه رایگان برنامه نویسی

یک نظر

  1. لینک…دانلود کو پس؟

دیدگاه خود را بیان کنید

طراحی سایت