۵ روش تضمینی برای افزایش زمان بازدید کاربران از مطالب و نگه داشتن آن ها در سایت

۵ روش تضمینی برای افزایش زمان بازدید کاربران از مطالب و نگه داشتن آن ها در سایتReviewed by عماد حیدری on Aug 7Rating: 5.0

در ادامه به آموزش ۵ روش عملی و کاربردی برای افزایش زمان بازدید کاربران از محتوا و مطالب و ترقیب آن ها به مشاهده دیگر صفحات سایت و وبلاگ می پردازیم.

روش های افزایش زمان بازدید و ماندن کاربران در سایت

5 روش تضمینی برای افزایش زمان بازدید کاربران از مطالب و نگه داشتن آن ها در سایت

یک کاربر گزیده ای از یکی از مطالب سایت شما را خوانده و خارج می شود. یک کاربر با ورود به سایت در میان چند مطلب کاوش می کند. یک کاربر پس از بازدید از مطالب از خدمات شما بهره می گیرد و یک کاربر نیز با مطالعه و دریافت خدمات شما را در شبکه های اجتماعیب معرفی می نماید. همه این افراد یک بار وارد سایت شما می شوند اما یکی لحظه ای و دیگری برای دقیقه های طولانی به کاوش در سایت شما می پردازد. اینجاست که ارزش بازدید یک خواننده از دیگری را می توان بر اساس زمان بازدید آن معین نمود.

میزان زمان بازدید کاربران از سایت شما بسته به کیفیت مطالب و ارتباط آن ها با نیاز کاربر متغیر است. اما آنچه از این زمان مشهود می باشد در واقع میزان رضایت مندی خواننده از محتوای سایت بوده و پاداش آن ماندن بیشتر در سایت می باشد.

با تبین اهمیت سعی در نگه داشتن یک کاربر در سایت برای زمان بیشتری، بهتر است با بررسی سایت خود عواملی را که موجب دور شدن خواننده از سایت مانند سرعت بارگزاری پایین و محتوای غیر مرتبط را برطرف کرده و روش های افزایش زمان بازدید و ماندن کاربران مانند نمایش محتوای مرتبط و رابط کاربری بهینه را به کار بگیرید.

حتما بخوانید: بازاریابی محتوا موفق با ۳ مرحله حیاتی و کاربردی

مطالب محبوب و با ارزش سایت را به نمایش بگزارید

صفحه اصلی سایت به عنوان سکان سایت بهترین موقعیت برای نمایش بهترین محتوای تولید شده می باشد در کنار روند وبلاگی سایت های محتوا محور که به طور متوالی آخرین مطالب را نشان می دهند. مقداری از فضای این صفحه را در معرض دید قرار دادن برخی از محتوای با ارزش خود اختصاص دهید. سایدبار و ستون کناری در ما بین صفحات نیز مکان خوبی برای این نوع از محتوا می باشد.

حتما بخوانید: نمایش آخرین پست ها با بیشترین نظرات در وردپرس

پوسته و نمای صحیح را برای سایت خود انتخاب نمایید

در راه اندازی یک سایت، انتخاب قالب و پوسته نمایش محتوا یکی از ابتدایی و اصولی ترین اموری می باشد که باید در آن ظرافت زیادی به خرج داده و با تعیین هدف سایت یک پوسته منطبق با موضوع مورد نیاز خود انتخاب نمایید. نحوه انتشار محتوای یک شرکت خدمات دهنده با یک وبلاگ سرگرمی متفاوت است و در این راه دو مبحث تجربه کاربری برای تعمل صحیح و رابط کاربری برای چینش درست محتوا اهمیت پیدا می کند.

علاوه بر نوع طراحی، نحوه چینش محتوا در قالبی از دیگری متفاوت می باشد و در صورتی که برای مثال موضوع فعالیت شما به بخش ویدیو نیاز دارد ممکن است قالب فعلی انتخاب شده توانایی انتشار این نوع محتوا را نداشته باشد. در کنار این رنگ بندی و عناصر گرافیکی به کار رفته مرتبط با موضوع، سرعت بارگزاری و قابلیت های پوسته نیز اهمیت خاص به خود را دارند. که برای اطلاعات بیشتر می توانید مطالب سفارش سازی را بررسی نمایید.

حتما بخوانید: بهترین قالب های مجله ای و خبری وردپرس

ایمیل و راه های ارتباطی کاربران را بدست آورید

نقش ایمیل مارکتینگ چه محصولی برای فروش داشته و چه نداشته باشید در گسترش هر سایتی به خوبی مشهود است. بدست آورد ایمیل بازدید کنندگان از طریق یک راه و روش معقول به شما کمک می کند تا در صورتی خلق یک محتوای ویژه آن را در معرض دیگران قرار دهید حتی اگر این افراد برای مدتی به سایت شما مراجعه نکرده باشند.

در واقع ایمیل مارکتینگ برای سایت های محتوا محور روش مناسبی برای یاددآوری مجدد سایت می باشد. در صورتی که یک کاربر پس از مطالعه یک مطلب از سایت شما به عضویت خبرنامه در آید حتی با گذشت مدت زمان طولانی با اطلاع رسانی از انتشار یک محتوای کاربری جدید و مرتبط می توانید مجددا او را به سمت سایت خود سوق دهید. علاوه بر این در دست داشتن جامعه آماری از کاربران وفادار به سایت شما می تواند در تبلیغ هوشمند نیز کاربردی باشد.

حتما بخوانید: نحوه غیر فعال کردن هشدار بروز رسانی خودکار از طریق ایمیل در وردپرس

راه ارتباطی و حس مشارکت را برای کاربران فراهم نمایید

پس از انتهای خواندن یک محتوا آیا زمان بازدید کاربر از صفحه به پایان رسیده است؟ خیر. در صورتی که موضوعات داغ و جنجالی مانند اخبار روز بپردازید در این صورت کاربر تمایل دارد تا نقظه نظری یا مواردی را که فکر می کند در محتوا ذکر نشده را به اطلاع برساند. و اینگونه است که ترقیب به ماندن بیشتر در سایت می شود.

وجود را ارتباطی برای ارسال نظرات و گفتگو با مدیر و دیگر کاربران اشتیاق بازدید کنندگان را به فعالیت بیشتر سوق می دهد. اما چگونه می توان کاربران را به سمت نظر دهی و مشارکت در مبحث ارائه شده کشاند؟

با جواب دادن به نظرات هر کدام از کاربران، جو اهمیت برای نظرات آن ها را فراهم کنید با اینکار افراد با فرض اینکه می دانند نظر آن ها حداقل توسط ادمین خوانده خواهد شد؛ علاقه مند به ثبت دیدگاه شده و حتی به دیدگاه های دیگر افراد پاسخ می دهند. اما جرقه اولیه ثبت نظرات کاربران باید از سوی شما شورع شود. وجود مباحث سوالی و بحث برانگیز یا درخواست مستقیم از آن ها برای ارائه پیشنهادات خود می تواند به مشارکت هر چه بیشتر بازدید کنندگان کمک نموده و زمان بازدید آن ها را افزایش دهد.

حتما بخوانید: آموزش نمایش تعداد نظرات سایت در وردپرس

نمایش تعداد مطالب مرتبط را به حداکثر برسانید

در صورتی که یک کاربر اینترنتی جذب محتوای شما شده باشد بهتری راه برای افزایش زمان بازدید و ماندن آن در سایت نمایش مطالب مرتبط می باشد. چرا که این شخص به دنبال نیاز خود محتوای سایت را کاربردی یافته و مشاهده دیگر مطالب مرتبط و هم موضوع نیز می تواند برای او جذاب  باشد. وجود مقالات مرتبط در میان محتوا و لینک دهی به آن ها، ارائده دیگر محتوا هم موضوع در انتهای هر مقاله و یا ستون کناری می تواند به ترغیب کاربر به مشاهده و بازدید از مطالب بیشتر کمک کند. برای اینکار در صورت استفاده از سیستم مدیریت محتوای وردپرس می توانید با استفاده از افزونه های نمایش مقالات مرتبط و به حداکثر رساندن موارد نمایش داده شده، اختیارات مطالعه بیشتری را در برای خواننده فراهم نمایید.

حتما بخوانید: نمایش آخرین مطالب از یک دسته بندی مشخص در سایدبار وردپرس

راه حل

تفاوت بازدید کننده با دنبال کننده، خریدار با مشتری در پیروی طولانی مدت از خدمات و محتوای سایت می باشد. یک کاربر با اولین ورود خود به سایت تصمیم می گیرد که از این به بعد محتوای شما را دنبال کند و یا خیر؛ این تصمیم بسته به تجربه ای که با فراهم کردن محتوای مرتبط و غنی، تجربه کاربری بهینه و حس مشارکت در آن به وجود می آورید؛ متغیر بوده و  زمان بازدید مختلفی را ثبت می نماید. قطعا با فراهم کردن محتوای موردنیاز کاربران حتی اگر نتوانید تعداد بالایی بازدید کننده به سوی خود جلب کنید که اصلا هم اینجور نیست اما توانسته اید اعتماد دنبال کنندگان با ارزشی را نسبت به خود جلب نمایید.

آموزش وردپرس هک وردپرس

درباره هاشم مهربان

آمده ام برای شما بنویسم و آنچه در توانم هست آموزش دهم امیدوارم خداوند مرا در این مسیر کمک کند تا رضایت شما دوستان را فراهم کنم هم اکنون شما هم با من باشید

دیدگاه خود را بیان کنید

دو × سه =