معرفی بهترین افزونه های بکاپ گیری وردپرس برای حفظ و بازیابی وبسایت به ساده ترین شکل ممکن

معرفی بهترین افزونه های بکاپ گیری وردپرس برای حفظ و بازیابی وبسایت به ساده ترین شکل ممکنReviewed by سعید دیدارنو on Oct 3Rating: 5.0معرفی بهترین افزونه های بکاپ گیری وردپرس برای حفظ و بازیابی وبسایت به ساده ترین شکل ممکنبهترین افزونه های بکاپ گیری وردپرس,افزونه بکاپ گیری از وردپرس,افزونه پشتیبان گیری وردپرس,افزونه پشتیبان گیری از وردپرس,پشتیبان گیری از وردپرس,آموزش وردپرس

شما دوستان عزیز می دانید که به دلیل محبوب بودن و گستردگی استفاده از وردپرس برای طراحی و ساخت وبسایت، این احتمال وجود دارد که مورد حمله هکرها قرار بگیرند و به راحتی از بین بروند. متاسفانه، کلمات عبوری که برای وبسایت وردپرسی خود در نظر می گیریم به ندرت قوی و قابل اتکا هستند. همچنین بعضی از مواقع ما و یا دیگر کاربران وبسایت ممکن است به اشتباه فایلی را حذف کنیم یا تغییراتی را در وبسایت وردپرسی خود به وجود آوریم که باعث اختلال در عملکرد آن و خراب شدن وبسایت شود. ممکن است یک شب از خواب بیدار شوید و متوجه شوید که وبسایت شما هک شده است. یا اتفاقی بدتر از آن، سرویس ارائه دهنده میزبانی وبسایت شما، ممکن است که به طور تصادفی سایت شما را حذف کرده باشد. از آن جایی که شما از سایت خود بکاپ گیری نکرده اید و نسخه پشتیبان در دسترس نیست، به این معنی خواهد بود که شما مجبور هستید از ابتدا وبسایت خود را طراحی و توسعه دهید.

اما بر عکس آن، اگر از سایت خود بکاپ گیری کرده بودید و یک نسخه پشتیبان از وبسایت در دسترس شما بود، به سادگی و با خیالی آسوده می توانستید از طریق نسخه پشتیبان وبسایت خود را بازیابی کنید و دوباره آن را راه اندازی کنید.

همه ما می دانیم که بدون هیچ شک و تردیدی وردپرس برترین سیستم مدیریت محتوا برای ساخت و توسعه وبسایت ها می باشد. به این ترتیب، با توجه به محبوبیت آن، هکرها، ربات ها و اسپمر ها آن را مورد هدف قرار می دهند.

بنابراین، با توجه به این که وبسایت های وردپرسی همواره توسط هکرها و ربات های مخرب مورد هدف قرار می گیرند، بسیار مهم و حیاتی است که ما از وبسایت ها خود به صورت منظم بکاپ گیری کنیم. برای این مسئله نیز واقعا نمی توان عذر و بهانه ای را آورد. زیرا خوشبختانه افزونه پشتیبان گیری از وردپرس به تعداد بسیار بالایی وجود دارد و به راحتی قابل دسترس و استفاده است.

به این ترتیب، من در این مقاله چند افزونه بکاپ گیری از وردپرس را که بهترین افزونه ها در زمینه پشتیبان گیری هستند، به شما معرفی خواهم کرد. به این شکل خواهید توانست به راحتی بهترین افزونه را با توجه به ویژگی های ارائه شده در هر کدام برای پشتیبان گیری از وبسایت وردپرس خود انتخاب کنید.

معرفی بهترین افزونه های بکاپ گیری وردپرس برای حفظ و بازیابی وبسایت به ساده ترین شکل ممکن

معرفی بهترین افزونه های بکاپ گیری وردپرس برای حفظ و بازیابی وبسایت به ساده ترین شکل ممکن

افزونه های بکاپ گیری از برای وردپرس

 1. افزونه بکاپ گیری وردپرس Backup Scheduler

این افزونه یکی از بهترین افزونه های پشتیبان گیری از وردپرس است که می توانید به راحتی از آن استفاده کنید. مهمترین مزیت این افزونه رایگان بودن است. بنابراین می توانید بدون هیچ مشکلی در مخزن وردپرس به این افزونه پشتیبان گیری دسترسی داشته باشید.

با استفاده از این افزونه پشتیبان گیری وردپرس، شما می توانید به راحتی از تمام وبسایت (پوشه ها، فایل ها و پایگاه داده) خود بکاپ گیری کنید و نسخه پشتیبان تهیه کنید. همچنین شما می توانید برنامه بکاپ گیری از وبسایت خود را تنظیم کنید و مشخص کنید که هر چند وقت یکبار می خواهید از وبسایت شما نسخه پشتیبان تهیه شود و این نسخه ها کجا ذخیره شود. به عنوان مثال، می توان نسخه پشتیبان تهیه شده را به یک آدرس ایمیل ارسال کرد و یا می توان دور از سرور  و روی FTP ذخیره کرد.

آیا وبسایت شما چندین وردپرس را اجرا می کند؟ نگران نباشید و آرامش خود را حفظ کنید. زیرا با استفاده از این افزونه شما می توانید همه چیز را پوشش دهید.

با استفاده از این افزونه بکاپ گیری، دیگر لازم نیست نگران از دست رفتن یا خرابی وبسایت وردپرسی خود باشید. زیرا، به راحتی می توانید سایت خود در مدت زمان کوتاهی بازیابی کنید و کار خود را ادامه دهید.

معرفی بهترین افزونه های بکاپ گیری وردپرس برای حفظ و بازیابی وبسایت به ساده ترین شکل ممکن

 1. افزونه بکاپ گیری وردپرس UpdraftPlus

افزونه پشتیبان گیری UpdraftPlus افرایند بکاپ گیری، تهیه نسخه پشتیبان، بازگردانی و ترمیم وبسایت وردپرس را ساده کرده است. نسخه پشتیبان را می توانید در سرویس های ذخیره سازی ابری مانند Amazon S3، Dropbox، Google Drive، Rackspace Cloud و Bitcasa ذخیره کنید. همچنین، می توانید نسخه پشتیبان وبسایت وردپرسی خود را در یک سرور وب آفلاین از طریق FTP یا SFTP ذخیره سازی کنید.

شما می توانید در مواقعی که سایت وردپرسی با مشکل مواجه شده و یا آن را از دست داده اید، به راحتی با یک کلیک با استفاده از نسخه پشتیبان وبسایت خود را بازیابی کنید.

سایر ویژگی ها ذکر شده شامل بکاپ گیری از فایل ها و پایگاه داده وبسایت می تواند به صورت جداگانه برنامه ریزی شود. همچنین آپلود هایی که شکست می خورند و با موفقیت همراه نمی شوند، به صورت خودکار از سر گرفته شده و دوباره اجرا می شوند. همچنین می توانید مولفه های مختلفی را برای پشتیبان گیری و بازیابی وبسایت خود انتخاب کنید.

معرفی بهترین افزونه های بکاپ گیری وردپرس برای حفظ و بازیابی وبسایت به ساده ترین شکل ممکن

 1. افزونه بکاپ گیری BackUpWordPress

افزونه پشتیبان گیری BackUpWordPress، اقدام به تهیه نسخه پشتیبان از تمام عناصر وبسایت شما از جمله پایگاه داده و تمام فایل ها بر اساس جدول زمانبندی که مناسب سایت شما است، می کند. استفاده از این افزونه بکاپ گیری بسیار آسان است و به انجام تنظیمات بسیار کمی نیاز دارد.

از ویژگی های این افزونه می توان به عملکرد فوق العاده آن با استفاده از حافظه کم، محیط های میزبان مشترک، ارسال فایل پشتیبان تهیه شده به ایمیل، توانایی کار در سرورهای لینوکس و ویندوز و توانایی حذف فایل ها و پوشه ها از فرآیند تهیه نسخه پشتیبان، اشاره کرد.

بنابراین، شما قادر هستید که به راحتی فرآیند بکاپ گیری را بدون کمترین مشکل و به راحتی انجام دهید.

معرفی بهترین افزونه های بکاپ گیری وردپرس برای حفظ و بازیابی وبسایت به ساده ترین شکل ممکن

 1. افزونه بکاپ گیری WordPress Backup to Dropbox

افزونه WordPress Backup to Dropbox ایجاد شده است تا به شما این اطمینان خاطر را بدهد که از وبلاگ یا وبسایت وردپرسی شما به صورت منظم نسخه پشتیبان تهیه می شود. تنها کافی است، روز، زمان و تعداد دفعاتی که می خواهید نسخه پشتیبان تهیه کنید را مشخص کنید. به این ترتیب از تمام فایل ها، پوشه ها و پایگاه داده وبسایت وردپرسی شما نسخه پشتیبان تهیه می شود و در حساب کاربری Dropbox ذخیره خواهد شد.

شما می توانید جایی که می خواهید نسخه پشتیبان تهیه شده از وبسایت تان را در Dropbox و در سرور خود ذخیره کنید را مشخص کنید. همجنین می توانید تعیین کنید که از کدام فایل ها یا شاخه ها نسخه پشتیبان تهیه نشود و از فرآیند پشتیبان گیری حذف شوند.

معرفی بهترین افزونه های بکاپ گیری وردپرس برای حفظ و بازیابی وبسایت به ساده ترین شکل ممکن

 1. افزونه بکاپ گیری VaultPress

افزونه VaultPress یک پلاگین مبتنی بر اشتراک (غیر رایگان) است. در این افزونه تهیه نسخه پشتیبان و سرویس اسکن امنیتی توسط شرکت Automattic ساخته و ارائه شده است. این همان شرکتی است که بیش از ۲۵ میلیون وبسایت را در WordPress.com راه اندازی و اداره کرده است.

پلاگین VaultPress فرآیند بروزرسانی نسخه پشتیبان تهیه شده از وبسایت شما را با استفاده از همگام سازی روزانه و  هم زمان از تمام محتوای وردپرسی، آسان کرده است. همچنین این افزونه برای حفظ آرامش شما و دادن اطمینان خاطر نسبت به امنیت وبسایت به صورت روزانه سایت را از نظر امنیتی نظارت و بررسی می کند و تهدیدات را شناسایی و رفع می کند.

معرفی بهترین افزونه های بکاپ گیری وردپرس برای حفظ و بازیابی وبسایت به ساده ترین شکل ممکن

 1. افزونه بکاپ گیری BackupBuddy

افزونه BackupBuddy یک پلاگین غیر رایگان برای تهیه نسخه پشتیبان از وبسایت های وردپرسی، بازگرداندن وبسایت و انتقال آن به سرور میزبانی وب جدید است.

با استفاده از این افزونه، شما می توانید پشتیبان گیری از پایگاه داده وبسایت خود را به سرعت، کوچک و به صورت منظم انجام دهید یا به صورت کامل فرآیند پشتیبان گیری را انجام دهید. به این ترتیب می توانید کی نسخه پشتیبان از تمام تصاویر، قالب ها، پلاگین ها و هر چیز دیگری که در وبسایت شما وجود دارد، تهیه کنید و آن را در مکان های امنی مانند سرور های خارجی یا سرویس های ذخیره سازی ابری مانند Dropbox، Amazon S3 و Rackspace cloud ذخیره کرده یا آن را به آدرس ایمیل خود ارسال کنید.

دیگر ویژگی های ارائه شده توسط این افزونه عبارتند از:

 • اسکن وبسایت شما برای کشف و شناسایی بدافزارها به صورت رایگان
 • اسکن و تعمیر پایگاه داده وبسایت شما به صورت خودکار
 • مشاهده، حذف و یا اجرای دستی وردپرس به صورت برنامه ریزی شده با استفاده از برنامه های زمان بندی کار مبتنی بر سیستم عامل ها (CRON)
 • بازگردانی فایل پشتیبان به صورت تکی
 • جستجو و جایگزینی متن ها انبوه

معرفی بهترین افزونه های بکاپ گیری وردپرس برای حفظ و بازیابی وبسایت به ساده ترین شکل ممکن

اینجاد نسخه پشتیبان از وبسایت وردپرسی شما اصلا کار سرگرم کننده و جالبی نیست. زیرا این کار نیاز به مقدار زیادی دانش فنی و زمان دارد. اما خبر خوب آن است که اگر وبسایت شما توسط ورپرس طراحی شده باشد، افزونه های بسیار زیادی وجود دارند که واقعا می توانند فرآیند پشتیبان گیری را مدیریت کرده و کار را برای شما آسان کنند.

اما اگر نتوانید مزایا و ویژگی های هر کدام از افزونه های پشتیبان گیری را به خوبی درک کنید، انتخاب افزونه می تواند به کاری پیچیده و سخت تبدیل شود و در نتیجه شما را نا امید کند. اما، من فکر می کنم که اگر شما دوستان همیشه همراه فاب تم این مقاله را به خوبی دنبال کرده باشید، بررسی این شش افزونه می تواند به شما در فرآیند تصمیم گیری و انتخاب کمک کند.

بنده و همکارانم خوشحال خواهیم شد اگر به ما بگویید که غیر از این شش افزونه چه گزینه های خوب دیگری وجود دارد که می توان از آن ها استفاده کرد؟ لطفا در بخش نظرات به بیان دیدگاه های خود در این مورد بپردازید.

آموزش وردپرس مخزن وردپرس

درباره سعید دیدارنو

سعید دیدارنو هستم فارغ التحصیل رشته مهندسی نرم افزار کامپیوتر، به حوزه های بهینه سازی سایت، بازاریابی اینترنتی و طراحی سایت علاقه مند هستم و مدت یک سال است که نویسندگی رو شروع کرده ام.

دیدگاه خود را بیان کنید

هفده − ده =