معرفی چند افزونه مدیریت تبلیغات در وردپرس برای انجام بهینه تبلیغات اینترنتی

معرفی چند افزونه مدیریت تبلیغات در وردپرس برای انجام بهینه تبلیغات اینترنتیReviewed by سعید دیدارنو on Sep 29Rating: 5.0معرفی چند افزونه مدیریت تبلیغات در وردپرس برای انجام بهینه تبلیغات اینترنتیمدیریت تبلیغات در وردپرس,افزونه مدیریت تبلیغات,افزونه مدیریت تبلیغات وردپرس,افزونه مدیریت تبلیغات در وردپرس,مدیریت تبلیغات سایت,آموزش وردپرس

تبلیغات قلب و روح یک وبلاگ در حال رشد است. در واقع به دلیل این که می خواهیم تبلیغات انجام دهیم، مقدار زیادی هزینه برای میزبانی و هاست وبلاگ خود متحمل می شویم تا بتوانیم به وبلاگ نویسی به عنوان یک سرگرمی یا یک شغل تمام وقت یا نیمه وقت ادامه دهیم. همه ما وبلاگ نویسی را انجام می دهیم تا بتوانیم ترافیک و مخاطب بیشتری را به وبلاگ یا سایت خود بکشانیم و با انجام تبلیغات اینترنتی درآمدی را به دست بیاوریم. اما اگر نتوانیم تبلیغات را به صورت بهینه در وبلاگ یا وبسایت خود انجام دهیم، موجب آزار و اذیت مخاطب خواهیم شد و در نتیجه کسب و کار ما ضربه خواهد خورد و دیگر مخاطب به وبلاگ ما مراجعه نخواهد کرد. به این ترتیب نمی توانیم درآمدی از طریق تبلیغات اینترنتی به دست آوریم. بنابراین لازم است که تبلیغات را به صورت بهینه و درست در وبلاگ یا وبسایت وردپرسی خود انجام دهیم.

هنگامی که صحبت از مدیریت آگهی در وردپرس می شود، می توانید این کار را با استفاده از ویجت های وردپرس و یا ویرایش فایل قالب وردپرس خود انجام دهید.

اضافه کردن تبلیغات با استفاده از ویجت وردپرس به اندازه کافی برای کسانی که از وبلاگ نویسی برای کسب درآمد استفاده می کنند، خوب است. اما وقتی که صحبت از انجام تبلیغات به صورت حرفه ای و درآمد بیشتر می شود، برای مدیریت آگهی ها بهتر است که از افزونه مدیریت تبلیغات وردپرس استفاده شود. همچنین، ویرایش کردن قالب وردپرس برای اضافه کردن کدهای تبلیغاتی برای همه کاربران وردپرسی کار ساده ای نیست.

بنابراین من در این پست بهترین افزونه های مدیریت تبلیغات در وردپرس را به شما معرفی می کنم تا با استفاده از آن بتوانید به صورت هدفمند و بهینه تبلیغات را انجام دهید و درآمد خود را افزایش دهید.

معرفی چند افزونه مدیریت تبلیغات در وردپرس برای انجام بهینه تبلیغات اینترنتی

معرفی چند افزونه مدیریت تبلیغات در وردپرس برای انجام بهینه تبلیغات اینترنتی

یک افزونه مدیریت آگهی خوب باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

در این بخش مواردی را مطرح می کنم که یک افزونه مدیریت آگهی برای وردپرس باید به شما کمک کند:

 • اجرا انواع مختلف آگهی: یک افزونه مدیریت تبلیغات سایت وردپرسی باید بتواند تبلیغات AdSense، تبلیغات net، آگهی های وابسته و یا تبلیغات محصولات شما را اجرا کند.
 • تبلیغات موبایلی یا دسکتاپی: اگر آگهی شما ریسپانسیو نباشد، شما فقط می توانید از آن ها در وبسایت دسکتاپی خود استفاده کنید. در واقع شما باید از نمایش تبلیغات در سایت های موبایلی خودداری کنید، زیرا آگهی های شما با صفحات موبایلی سازگار نیستند. بنابراین برای آن که بتوانید آگهی خود را در وبسایت های موبایلی نیز به بهترین شکل نمایش دهید و مخاطبان این دسته را از دست ندهید باید از افزونه ای برای مدیریت تبلیغات خود استفاده کنید که به شما اجازه دهد آگهی را در صفحات نمایش با اندازه های مختلف نمایش دهید. به این صورت هم مخاطب شما دچار اذیت و آزار نمی شود و هم می توانید با افزایش درآمد اینترنتی مواجه شوید.
 • نظارت بر تعداد کلیک های انجام شده: هنگام انجام تبلیغات در وبسایت یا وبلاگ وردپرسی خود باید بتوانید متوجه شوید که چه تعداد کلیک بر روی لینک آگهی شما انجام شده است. زیرا آمار عملکرد آگهی بسیار مهم و کلیدی می باشد. بنابراین افزونه مدیریت آگهی شما باید از این ویژگی برخوردار باشد.
 • اجرای تست A/B برای تبلیغات: کاملا واضح و بدیهی است که تصاویر مختلف تبلیغاتی نتایج متفاوتی را به دست خواهند آورد. بنابراین، یک افزونه مدیریت آگهی عالی باید قادر به اجرای دو یا چند آگهی متفاوت در یک موقعیت مشابه باشد و به شما بگوید که کدام یک CTR بهتری را ارائه می کند.
 • چرخش تبلیغات: بی بصیرتی در تبلیغات یک معضل واقعی است که نباید رخ دهد. بنابراین افزونه مدیریت آگهی شما باید بتواند آگهی را بر اساس محل قرار گیری و دیگر عوامل به چرخش در بیاورد و تضمین کند که خوانندگان همیشگی وبلاگ یا وبسایت شما به صورت کورکورانه با آگهی روبرو نمی شوند.
 • تبلیغات مشروط یا شرطی: آیا نمی خواهید آگهی ها را به صورت هدفمند بر اساس دسته ها، برچسب ها یا حتی پست های خاص وبلاگ خود نمایش دهید؟ خب، این موضوعی است که یک افزونه خوب تبلیغاتی باید به شما کمک کند. در غیر این صورت، شما آگهی نامناسبی را در پست های مختلف وبلاگ خود به نمایش خواهید گذاشت. به این ترتیب فرصت کسب درآمد بیشتر از آگهی اینترنتی را از دست خواهید داد.

به غیر از این موارد، افزونه مدیریت آگهی وردپرس شما باید گزینه های پیشرفته تری مانند هدفگیری بر اساس منطقه جغرافیایی (geo-targeting)، مسدود کننده ضد آگهی (anti-ad blocker) و مواردی مانند آن را در اختیار شما بگذارد.

با توجه به تمام موارد فوق و برخی از ویژگی های دیگر که برای یک افزونه مدیریت آگهی وردپرس در این بخش مطرح شد، من لیستی از بهترین افزونه های مدیریت تبلیغات برای وردپرس را آماده کرده ام. اگر از افزونه ها یا ابزارهای پایه دیگری برای انجام تبلیغات اینترنتی استفاده می کنید، زمان آن است که به این پلاگین ها توجه کنید و از آن ها برای مدیریت آگهی بهره ببرید تا بتوانید نتایج بهتری به دست بیاورید.

بهترین افزونه های مدیریت تبلیغات اینترنتی برای کاربران وردپرسی جهت افزایش درآمد

وقتی صحبت از پلاگین مدیریت آگهی در وردپرس می شود، گزینه های رایگان زیادی برای انتخاب وجود دارد. با این حال، شما باید افزونه ای را انتخاب کنید که قابل اعتماد باشد، بروزرسانی شود و تضمین کند که بر روی سرویس میزبانی شما تاثیر نمی گذارد. بدون تردید انتخاب کردن افزونه ای با این مشخصات جهت مدیریت آگهی، کاری بسیار وقت گیر خواهد بود.

بسیاری از این افزونه ها به صورت رایگان در مخزن پلاگین وردپرس در دسترس هستند و برخی از آن ها گزینه های پیشرفته بیشتری را ارائه می دهند که باید برای استفاده هزینه ای را پرداخت کنید. من در این مقاله، فقط افزونه هایی را که توسط توسعه دهنده در انجمن مختص به خود یا انجمن وردپرس پشتیبانی می شوند، معرفی می کنم. چون واقعا دلیلی وجود ندارد که از افزونه ای برای مدیریت آگهی خود استفاده کنیم که برای آن هیچ خدمات پشتیبانی ارائه نمی شود.

بسیاری از این افزونه ها از CodeCanyon هستند که غیر رایگان می باشند. اما واقعا ارزش زمان و وقتی را صرف می کنید را دارند. همه آن ها به خوبی پشتیبانی و حمایت می شوند و کاربران دیدگاه های عالی و مثبتی نسب به آن ها دارند.

از آن جا که من در مورد افزونه های مدیریت تبلیغات در وردپرس تحقیقات بسیاری را انجام داده ام، می توانید مطمئن باشید که تمام پلاگین های معرفی شده داری بالاترین کیفیت هستند. بنابراین، شما باید بر اساس نیاز خود یکی را انتخاب کنید.

بنابراین، بدون هیچ تاخیری، بیایید با هم به برخی از بهترین افزونه های تبلیغاتی برای وردپرس نگاهی بیاندازیم که به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید از وبلاگ یا وبسایت خود پول بیشتری به دست بیاورید.

 1. افزونه مدیریت تبلیغات WP Advanced Ads

معرفی چند افزونه مدیریت تبلیغات در وردپرس برای انجام بهینه تبلیغات اینترنتی

این افزونه مناسب کاربرانی است که می خواهند آگهی را از شبکه های تبلیغاتی مانند AdSense، Media.net یا دیگر موارد انجام دهند و همچنین بتوانند تبلیغات وابسته یا مستقیم را از طریق بنر HTML اجرا کنند.

این پلاگین به طور مداوم بروزرسانی می شود و دارای بیش از ۲۰۰ رتبه ۵ ستاره است. بنابراین یکی از بهترین راه حل ها برای مدیریت آگهی در وبسایت می باشد. این افزونه توسط وبسایت معتبری مانند ShoutMeLoud برای انجام تبلیغات مورد استفاده قرار می گیرد.

افزونه Advanced Ads در نسخه های رایگان و حرفه ای ارائه می شود.

معرفی چند افزونه مدیریت تبلیغات در وردپرس برای انجام بهینه تبلیغات اینترنتی

نسخه رایگان این افزونه تمام ابزارها و ویژگی های مورد نیاز شما را برای انجام تبلیغات در وبلاگ یا وبسایت وردپرسی ارائه می دهد:

 • چرخش آگهی
 • برنامه ریزی و زمان بندی آگهی ها
 • آگهی ها را بر اساس منطق های مختلف شامل دسته ها، برچسب ها، نوع پست سفارشی و غیره نمایش می دهد
 • جلوگیری از نمایش تبلیغات در پست های خاص و ویژه
 • قرار دادن تبلیغات به صورت خودکار در بین محتوا، قبل یا بعد از پست، یا نمایش آگهی ها با استفاده از کدهای کوتاه یا ویرایش توابع فایل
 • پشتیبانی از نمایش تبلیغات در فیدر وردپرس
 • مخفی کردن آگهی ها از دید ربات ها و خزنده های موتورهای جستجو
 • پنهان کردن تبلیغات از صفحات دارای خطای ۴۰۴ (مناسب برای کاربران AdSense)
 • پشتیبانی از نمایش یا غیر فعال کردن آگهی ها بر اساس دستگاه مورد استفاده کاربر
 • تقریبا تمام انواع آگهی (AdSense، Medianet، DFP، تبلیغات بنر HTML، تبلیغات وابسته) را پشتیبانی می کند.

در مجموع، پلاگین Advanced Ads یک افزونه مدیریت آگهی وردپرس رایگان عالی است. شما می توانید نسخه رایگان را از مخزن رسمی وردپرس دانلود کنید.

اما ویژگی های پیشرفته ای توسط این پلاگین به وسیله افزونه های مختلف ارائه شده است. با توجه به نیاز خودتان می توانید تنها یک یا دو گزینه پیشرفته را انتخاب کنید.

بیایید یک نگاه سریع به ویژگی های ارائه شده توسط نسخه حرفه ای این افزونه بیاندازیم:

 • آگهی را بدون بارگذاری مجدد صفحه تجدید می کند
 • نمایش تبلیغات بر اساس روزهای هفته
 • Cache busting اجازه استفاده از ویژگی های پویا و دینامیک برای وبسایت های دارای حافظه پنهان (cache) را با ۲ روش مختلف می دهد
 • نمایش آگهی ها در نسخه AMP وبسایت شما
 • تبلیغات مهم
 • ارائه تجزیه و تحلیل مفید با استفاده از افزونه آمار
 • فروش آگهی به صورت خورکار. فروش بر اساس کلیک، روز، برداشت و یا سایر شرایط دلخواه.
 • افزونه پیشرفته هدف گیری جغرافیایی که می توانید آگهی ها را بر اساس موقعیت جغرافیایی کاربر از دید او پنهان کنید.
 1. افزونه مدیریت تبلیغات AdRotate

معرفی چند افزونه مدیریت تبلیغات در وردپرس برای انجام بهینه تبلیغات اینترنتی

این دیگر پلاگینی است که به صورت مداوم بروزرسانی شده و در دو نسخه رایگان و حرفه ای ارائه می شود. نسخه رایگان این افزونه تمام ویژگی های اصلی مدیریت آگهی را که شما برای انجام تبلیغات در شبکه های تبلیغاتی متنی مانند AdSense و یا آگهی بنری، نیاز دارید را ارائه می دهد.

من استفاده از این افزونه را به ویژه برای انجام تبلیغات مستقیم در وبلاگ یا وبسایت وردپرسی توصیه می کنم.

معرفی چند افزونه مدیریت تبلیغات در وردپرس برای انجام بهینه تبلیغات اینترنتی

در نسخه رایگان این افزونه، هیچ نوع محدودیتی در نوع تبلیغاتی که می خواهید انجام دهید وجود ندارد. با این حال، استفاده از نسخه حرفه ای را به شما توصیه می کنم، اگر به ویژگی های پیشرفته ای مانند موارد زیر نیاز دارید:

 • هدف گیری جغرافیایی
 • Piwik یا ادغام گوگل آنالیتیک برای آمار
 • مخفی کردن آگهی ها برای کلیک یا برداشت توسط کاربران وارد شده به وبلاگ یا وبسایت
 • گزینه مدیریت تبلیغات برای فروش مستقیم آن ها
 • مخفی کردن آگهی های مسدود شده

معرفی چند افزونه مدیریت تبلیغات در وردپرس برای انجام بهینه تبلیغات اینترنتی

به طور کلی، افزونه AdRotate یکی دیگر از راه حل های مدیریت آگهی عالی برای وردپرس است که از گروه بندی آگهی ها و تبلیغات چرخشی بر اساس شرایط مختلف پشتیبانی می کند.

 1. افزونه مدیریت تبلیغات غیر رایگان WP PRO Advertising System – All In One Ad Manager

معرفی چند افزونه مدیریت تبلیغات در وردپرس برای انجام بهینه تبلیغات اینترنتی

این یکی از افزونه های ارائه شده توسط CodeCanyon است، که بیش از ۵۰۰۰ نسخه از آن به فروش رسیده است. این افزونه یکی از بهترین پلاگین های مدیریت آگهی است که برای وردپرس وجود دارد.

این افزونه به صورت پیش فرض با انواع مختلفی از آگهی اینترنتی ارائه می شود و از تمام انواع مختلف آگهی مانند AdSense پشتیبانی می کند.

معرفی چند افزونه مدیریت تبلیغات در وردپرس برای انجام بهینه تبلیغات اینترنتی

آنچه کار را با این افزونه لذت بخش تر می کند و موجب رضایت شما می شود، ارائه پیشرفته آمار در قالب یک رابط کاربری زیبا است.

معرفی چند افزونه مدیریت تبلیغات در وردپرس برای انجام بهینه تبلیغات اینترنتی

این مقاله آموزش وردپرس نیز در همین جا به پایان رسید. امیدوارم با ارائه این مقاله توانسته باشم کمکی هر چند کوچک در بهبود درآمد شما از بخش تبلیغات اینترنتی، کرده باشم. شما عزیزان همیشه همراه فاب تم می توانید نقطه نظرات خود را در رابطه با مقالات ارائه شده با ما در میان بگذارید تا از آن ها برای بهبود هر چه بیشتر مقالات استفاده کنیم.

آموزش وردپرس بازاریابی اینترنتی مخزن وردپرس

درباره سعید دیدارنو

سعید دیدارنو هستم فارغ التحصیل رشته مهندسی نرم افزار کامپیوتر، به حوزه های بهینه سازی سایت، بازاریابی اینترنتی و طراحی سایت علاقه مند هستم و مدت یک سال است که نویسندگی رو شروع کرده ام.

دیدگاه خود را بیان کنید

13 + 4 =