20 اشتباه مانع پیشرفت سایت و وبلاگ وبمستران | قسمت اول

20 اشتباه مانع پیشرفت سایت و وبلاگ وبمستران | قسمت اولReviewed by عماد حیدری on Jul 10Rating: 5.020 اشتباه مانع پیشرفت سایت و وبلاگ وبمستران (قسمت اول) معرفی 20 اشتباه رایج که مانع افزایش محبوبیت، ترافیک، مخاطبین و پیشرفت سایت می شود و نهحوه مقابله و برداشتن این مشکلات برای بهینه سازی کسب کار اینترنتی خود

اگر به دنبال توسعه و پیشرفت سایت خود هستید؛ در ادامه به بیست راهکار برای برداشت 20 اشتباه رایج که مانع افزایش محبوبیت، ترافیک، مخاطبین و کسب وکارهای اینترنتی از جمله سایت ها و وبلاگ های وبمستران می شود می پردازیم.

اشتباهات رایج مانع افزایش محبوبیت و پیشرفت سایت

20 اشتباه مانع پیشرفت سایت و وبلاگ وبمستران

پیشرفت سایت و وبلاگ به هر دلیلی که باشد از افزایش فروش و تعداد مخاطبین تا اطلاع رسانی در مورد یک مبحث از خواسته های ضروری هر وبمستر و وبلاگ نویسی می باشد. در ادامه با معرفی موانع و 20 اشتباه که پیشرفت سایتتان می شود شما را با موانع کسب و کار اینترنتی و نحوه مقابله با آن ها آشنا می کنیم.

کسب و کار اینترنتی که بخش اعظم آن در بستر وبلاگ نویسی و وبسایت سازی قرار می گیرد، درست همانند یک برند فیزیکی در بازار معمولی در دنیای مجازی نیز همواره باید در تکاپو و یافتن ابزار ها و برداشتن مشکلات پیش آمده باشد چرا که یک کسب و کار اینترنتی موفق به صرف خوب بودن تعریف نمی شود بلکه به عنوان بهترین یا بهتر است بگوییم برترین، نشان موفقیت را دریافت می کند.

با وجود تفاوت ماهیت یک وبلاگ یا سایت از دیگری در بسیاری از مواقع موانع و اشتباهات رایج در پیشرفت سایت در میان تعدادی بسیاری از کسب و کارهای وبمستران یکسان و مشابه است که در ادامه به معرفی برخی از این عوامل و نحوه مقابله و رفع آن ها می پردازیم.

1. ندانستن مخاطب هدف

20 اشتباه مانع پیشرفت سایت و وبلاگ وبمستران

جالب است بدانید بیش از نیمی از وبلاگ نویسان با خواسته ها و حتی ماهیت مخاطبین هدف خود آشنا نیستند. آن ها تنها به ساخت و موضوع مورد نظر خود فکر کرده اند و در توسعه سایت خود نیاز های کاربر را در نظر نگرفته اند.

نیاز کاربر در قدم اول در درخواست های او در موتورهای جستجو یافت می شود با انطباق موضوع سایت خود با جدیدترین رویداد ها و مسائل مربوط به آن به بررسی آنچه که مخاطب شما می خواهد بپردازید.

برای اینکار ابتدا با ترسیم استراتژی محتوا و خدمات خود بدون بیراهه رفتن ابتدا موارد مورد توجه کاربر ار فراهم نموده و سپس به دریافت سود خود فکر کنید. انجام نظر سنجی ها، ارائه خدمات رایگان و بررسی رفتارهای اینترنیت کاربران می تواند به شناساییی مخاطبین هدف شما کمک کند.

2. محتوا و تبلیغات غیر مرتبط و مزاحم

20 اشتباه مانع پیشرفت سایت و وبلاگ وبمستران

پاپ آپ ها روش خوبی برای افزایش مشارکت کاربران هستند – تبلیغات میتواند منبع درآمد زودبازدهی باشد – محتوای متعدد و حاوی درخواست های بسیار می تواند کاربران بسیاری را به سایت شما روانه کند.

اما سوال اینجاست که اگر کاربری به سایت شما روانه شد – تبلیغات های سایت شما را یکبار دید – و یکبار محتوای غیر مرتبط با خواسته خود را مطالعه نمود؛ آیا برای بار دیگر به شما اعتماد خواهد کرد؟ در بیشتر مواقع خیر.

در تهاجم تبلیغات ها و اعلان های بسیار کاربر نمی تواند بر روی محتوای سایت شما تمرکز کند و توجه داشته باشد که برای پیشرفت سایت به بازگشت مجدد مخاطب نیازمند هستید.

بهتر است در ارائه تبلیغات و محتوای ویژه خود از ابزارهای مناسب برای بهینه سازی محتوا استفاده نمایید.

3. تنها به خواسته های خود از کاربر می پردازید

20 اشتباه مانع پیشرفت سایت و وبلاگ وبمستران

مهم ترین و اولین کاربرد یک وبلاگ به جهت مقاصد تجاری و آگاه سازی کاربر از مجموعه خدمات و محصولات سایت می باشد.  اما این کاربرد تنها دلیل مراجعه یک بازدیدکننده به وبلاگ شما نمی باشد.

سال هاست که فروشندگان روش “درخواست برای ارائه” را در پیش گرفته اند. اما امروز این جریان فرق دارد بلکه باید با یک ارائه خود درخواست را از کاربر دریافت کرد که برای اینکار می بایست با تولید محتوا و ارائه خدمات بهینه نظر کاربر را جلب نمود.

4. به تنهایی اقدام می کنید

20 اشتباه مانع پیشرفت سایت و وبلاگ وبمستران

حقیقتا معنا و کاربرد وبسایت و وبلاگ ها از آن نوع ساده خود در ابتدای جریان اینترنت خارج شده و امروزه پایگاه های اینترنتی درگیر شاخص های بیشتری شده اند.

سئو، طراحی، توسعه، تولید محتوا، پشتیبانی و… مواردی است که باید در راه اندازی و ادامه فعالیت یک سایت درنظر بگیرید. آیا می توانید تمامی این موارد را به تنهایی به دوش کشانده و آن ها را تا قله موفقیت حمل کنید؟ در بیشتر مواقع خیر.

در کنار نیاز به خدمات نرم افزاری و سخت افزاری متعدد وجود یک پشتیبان، کارمند و یا هر تعریفی که از همکاری دارید می تواند علاوه بر افزایش اشتیاق شما به افزایش فعالیت، دسترسی شما را به یک دید و نگاه متفاوت از موفقیت و پیشرفت سایت فراهم نماید.

5. در توسعه سایت خود دلسرد می شوید

20 اشتباه مانع پیشرفت سایت و وبلاگ وبمستران

یک بازدید کننده به سایت شما در مراتب متعدد مراجعه می کند و با یک نواخت متوالی و یکسان در قالب، محتوا، تصاویر، خدمات یا عدم وجود محتوایی جدید مواجه می شود. آیا این کاربر می تواند به خدمات شما از نظر غنی و خلاق بودن اطمینان کند؟ در حالی که به ندرت به بخش محتوایی و وبلاگ خود می پردازید.

در ابتدای مقاله اشاره شد که یک وبسایت یا کسب و کار اینترنتی همانند یک برند عمل می کند. حال تفاوت یک برند موفق یا بازنده در چیست؟

برند موفق به طور مداوم در حال تغییر، پژوهش، تحلیل، تبلیغ، ارزیابی می باشد تا شاید بتواند برای بار دیگر در خاطر مخاطب جای گیرد و این تکرر بازدید و رضایت مشتری او را به یک برند موفق تبدیل می کند. یک وبلاگ نیز داستان مشابه ای دارد. وبلاگ نویسی یک کار روزمره نیست؛ بلکه مسیری نامتناهی در امتداد رویای یک کسب و کار می باشد.

قطعا نکات و راهکارهای بیشتری در دینای بزرگ وبلاگ نویسی و کسب وکار اینترنتی وجود دارد که منجر به رفع موانع و پیشرفت سایت می شود. در ادامه این مقالات به معرفی دیگر اشتباهات رایج مانع پیشرفت سایت و وبلاگ وبسمتران می پردازیم.

آموزش وردپرس سئوی وردپرس

درباره هاشم مهربان

آمده ام برای شما بنویسم و آنچه در توانم هست آموزش دهم امیدوارم خداوند مرا در این مسیر کمک کند تا رضایت شما دوستان را فراهم کنم هم اکنون شما هم با من باشید

دیدگاه خود را بیان کنید

5 × 2 =