آموزش نحوه تغییر سبک و اندازه فونت در وردپرس وبسایت برای بهبود نرخ مخاطب

آموزش نحوه تغییر سبک و اندازه فونت در وردپرس وبسایت برای بهبود نرخ مخاطبReviewed by سعید دیدارنو on Sep 26Rating: 5.0آموزش نحوه تغییر سبک و اندازه فونت در وردپرس وبسایت برای بهبود نرخ مخاطبآموزش نحوه تغییر سبک و اندازه فونت در وردپرس,نحوه تغییر سبک و اندازه فونت در وردپرس,تغییر اندازه فونت در وردپرس,افزونه تغییر فونت وردپرس,آموزش وردپرس

آیا می خواهید فونت را در تمام پست های وردپرس در وبسایت خود سفارشی کنید؟ خب، شما می توانید این کار را با استفاده از روش های موجود در این مقاله به ساده ترین شکل ممکن انجام دهید. به عنوان مثال، شما می توانید از افزونه تغییر فونت وردپرس TinyMCE Advanced یا هر پلاگین دیگری دوست دارید استفاده کنید تا سبک و فونت بخش های خاصی از پیام ها و پست های وبسایت وردپرسی خود را تغییر دهید.

اما اگر می خواهید سبک فونت یک متن خاص را در یک پست وردپرسی سفارشی کنید، چکاری باید انجام دهید؟

نحوه انجام این کار در ادامه این مقاله توضیح داده شده است. شما باید بدانید که چگونه فونت و اندازه آن را در پست های وردپرسی خود تغییر دهیدو زیرا بسیار مهم است که همه کاربران وردپرس بدانند که چگونه این کار را انجام دهند.

دوستان عزیز، بهینه سازی مطالب وبسایت وردپرسی برای وب و افزایش قابلیت خوانایی بسیار مهم است. بنابراین برای بهبود خوانایی و بهینه سازی عمومی، شما باید مطمئن شوید که متن قرار گرفته در پست های وردپرس شما به راحتی قابل خواندن است.

خوشبختانه برای شما، تغییر اندازه فونت در وردپرس چه در صفحه و چه در پست محتوا، آسان است. راه های مختلفی برای تغییر اندازه فونت در وردپرس وجود دارد.

در این مقاله از مجموعه آموزش وردپرس، شما می توانید را های مختلفی برای تغییر اندازه فونت را یاد بگیرید. حتی قادر هستید با استفاده از راهنمایی های موجود در این مقاله، اندازه فونت خود را متناسب با وبسایت تنظیم کنید. بنابراین، شما باید به طور کامل و دقیق این مقاله را مورد مطالعه قرار دهید تا بتوانید درک درستی از نحوه تغییر سبک و اندازه فونت در وردپرس خود را به دست آورید.

آموزش نحوه تغییر سبک و اندازه فونت در وردپرس وبسایت برای بهبود نرخ مخاطب

آموزش نحوه تغییر سبک و اندازه فونت در وردپرس وبسایت برای بهبود نرخ مخاطب

از تگ های پاراگراف استفاده کنید

اولین روش برای تغییر اندازه فونت در وردپرس، استفاده از تگ های پاراگراف است. این روش احتمالا ساده ترین راهی است که شما می توانید تنظیمات فونت وبسایت وردپرسی خود را تغییر دهید. به هیچ عنوان غیر منتظره نیست که بیشتر صاحبان وبسایت ها می خواهند اندازه فونت بزرگتری داشته باشند تا بتوانند توجه خوانندگان را جلب کنند (به ویژه با عناصر عنوان).

هنگامی که شما محتوای پست وردپرسی خود را می نویسید، قادر هستید که با استفاده از یک گزینه اندازه های مختلفی برای فونت عنوان خود انتخاب کنید. در حالت ویرایشگر، شما می توانید موارد مختلف را در زیر تب پاراگراف مشاهده کنید. در این تب، شما چندین فرمت تگ عنوان که شامل اندازه فونت است، پیدا خواهید کرد.

اندازه فونت ها با توجه به تنظیمات سبک قالب وردپرس که می توانید آن ها را در داخل فایل style.css پیدا کنید، کنترل می شوند. در واقع همین فایل است که به شما اطمینان می دهد اندازه فونت با تما عناصر دیگر موجود در صفحه رابطه منطقی دارد. شما می توانید با استفاده از سبک های مختلف عنوان که کاملا آماده استفاده هستند و یک گزینه خوب برای تاکید بر جنبه های سئو می باشد، وضعیت سئو سایت خود را بهبود دهید. این تگ ها در واقع نشانه عبارات کلیدی اصلی هستند که در متن و عنوان قرار دارند و آن ها را برجسته می کنند.

آموزش نحوه تغییر سبک و اندازه فونت در وردپرس وبسایت برای بهبود نرخ مخاطب

از افزونه های تغییر سبک فونت استفاده کنید

همچنین پلاگین هایی وجود دارد که می توانید برای تغییر تنظیمات فونت وردپرس وبسایت خود استفاده کنید. این افزونه ها گزینه هایی کمی پیشرفته تر برای تغییر تنظیمات فونت وردپرس در اختیار شما قرار می دهند. بنابراین، ممکن است بخواهید قبل از شروع به استفاده از این افزونه ها و تلاش برای تغییر تنظیمات فونت با نحوه استفاده از وردپرس آشنا شوید.

همچنین می توانید از قالب های مجله وردپرس که غیر رایگان هستند، استفاده کنید. چون تقریبا اکثر آن ها دارای ویژگی کنترل پیشرفته تایپوگرافی هستند. با سفارشی سازی قالب یا تنظیم پانل، می توانید از ۱۰۰ فونت طراحی حرفه ای موجود در فهرست دایرکتوری گوگل استفاده کنید. علاوه بر آن، شما حتی می توانید کنترل کاملی بر روی ظاهر تایپوگرافی داشته باشید. به این معنی است که به طور مستقیم از کنترل پنل می توانید رنگ ها، شکل ها و اندازه فونت نصب شده در سایت خود را تغییر دهید.

تنها افزونه ای که پیشنهاد می کنم پلاگین TinyMCE advanced است. پس از نصب و فعال شدن پلاگین، به سادگی به زبانه تنظیمات بروید و روی TinyMCE Advanced کلیک کنید. در این بخش، شما می توانید تنظیمات ویرایشگر را سفارشی کنید. دکمه های مختلفی را شما می توانید پیدا کنید و حتی بعضی از موارد استفاده نشده را می توانید مشاهده کنید.

تنها کاری که باید انجام دهید، این است که فقط با کلیک و انجام عمل کشیدن و رها کردن دکمه اندازه فونت هر ردیف از نوار ابزار را تغییر دهید. شما می توانید در هنگام ساخت یک صفحه یا پست جدید با استفاده از ویرایشگر با این دکمه ها اندازه فونت را تغییر دهید. زمانی که دکمه های تغییر فونت را به درستی در نوار ابزار قرار دادید، بر روی دکمه Save Changes کلیک کنید. اگر می خواهید افزونه را در عمل ببینید، فقط کافی است که یک پست را ویرایش کنید و یا اقدام به ایجاد یک مطلب جدید بکنید.

شما خواهید دید که ویرایشگر پیش فرض ویژوال وردپرس در حال حاضر با ویرایشگر TinyMCE Advanced جایگزین شده است  که با دکمه تغییر فونت همراه خواهد بود. با استفاده از دکمه اندازه فونت، شما می توانید اندازه های مختلفی را در یک منوی کشویی مشاهده کنید. بر خلاف گزینه پیش فرض ویرایشگر وردپرس، شما مجاز هستید که اندازه های مختلفی را برای فونت انتخاب کنید. حتی کوچک تر از اندازه های معمول ۸pt یا ۱۰pt. مشکل این افزونه آن است که با تغییر قالب وبسایت وردپرسی خود مجبور خواهید بود که دوباره تغییرات لازم را از اول انجام دهید.

TinyMCE Advanced برای تغییر اندازه فونت تمام پاراگراف ها، مانند یک پست کامل در محتوا توصیه نمی شود. به جای آن، شما باید قالب بندی را مستقیم از stylesheet یا فایل style.css تغییر دهید. به جز این موارد، افزونه TinyMCE Advanced یک گزینه عالی برای تغییر اندازه فونت و اندازه متن در صفحات وردپرسی سایت شما است.

آموزش نحوه تغییر سبک و اندازه فونت در وردپرس وبسایت برای بهبود نرخ مخاطب

استفاده از CSS برای ویرایش فونت و پست های وردپرس

وبسایت ها در گذشته با زبان نشانه گذاری ابرمتن (HyperText) ساخته می شدند که به اختصار به آن HTML می گویند. با این کار، سایت ها به صورت استاتیک ایجاد می شدند و شما نمی توانستید به راحتی کدهای HTML را با نیازهای خود سازگار کنید. اما در حال حاضر، شما یک وبسایت پویا با سیستم مدیریت محتوا مانند وردپرس دارید. تقریبا تمامی سیستم های محتوا دارای یک پایگاه داده برای ذخیره سازی و بازگردانی تمام متن ها، داده ها و رمزهای عبور هستند. اساس سیستم وردپرس زبان برنامه نویسی PHP در ترکیب با HTML است.

این توضیح ساده بود اما برای این زمان کافی است. در CSS و HTML صفحه پست وردپرس خود، شما می توانید بخش کلاس را پیدا کنید. این یک کلاس است که شما می توانید دوباره از آن استفاده کنید. شما می توانید این کلاس را به موارد مختلف در صفحه خود پیوند دهید، بنابراین به راحتی می توانید یک اندازه فونت یا رنگ متن را برای کل وبسایت خود سفارشی کنید. بنابراین ویرایش به شما اجازه تغییر سبک فونت پست وردپرس شما و حتی اندازه آن را می دهد.

کد HTML پیش فرض نیز ممکن است ویرایش شود به طوری که شما می توانید فونت های مختلف و تنظیمات قالب بندی برای پاراگراف ها و عنوان ها را تغییر دهید. این یک راه ساده برای تغییر سبک فونت هر دو بخش مقاله و عنوان پست وردپرس شما است. با این حال، شما مجبور خواهید بود که به صورت دقیق CSS و کد HTML را برای پیدا کردن این تنظیمات و گزینه ها بررسی کنید، تا بتوانید آن ها را ویرایش کنید.

تغییر فونت پیش فرض وردپرس وبسایت شما

این گزینه فونتی را تغییر خواهد داد که به صورت خودکار برای تمام متن های وبسایت وردپرسی شما مورد استفاده قرار می گیرد. بنابراین، ممکن است راه بسیار خوبی برای تغییر فونت سایت وردپرس شما باشد.

شما ممکن است بخواهید فونت پیش فرض وردپرس سایت خود را قبل از این که حتی مطلب جدید را بنویسید، تنظیم کنید. این کار را می توان با یک سبک سفارشی در فایل style.css انجام داد. این فایل نشان می دهد که کدام قالب بندی برای عناصر مختلف در سایت وردپرسی شما استفاده می شود. برای باز کردن شیوه نامه بر روی Appearance و سپس Editor کلیک کنید. این ها گزینه های فونت را تغییر می دهند که شما می توانید در قسمت سمت چپ مجموعه ویرایشگر وردپرس آن ها را پیدا کنید.

صفحه سبک را در داخل بدنه جستجو کنید تا بتوانید متن HTML را برای فونت پیش فرضی که در وبسایت وردپرسی شما استفاده می شود، پیدا کنید. قبل از هر گونه تغییر، یک نسخه پشتیبان از سبک خود ایجاد کنید. به این دلیل که شما بتوانید با وقوع هر گونه خطا با استفاده از نسخه پشتیبان تنظیمات را به حالت پیش فرض برگردانید. ایجاد یک کپی از شیوه نامه بسیار آسان است. تنها کافی است که تمام متن موجود را انتخاب کنید و در یک فایل متنی در داخل کامپیوتر خود ذخیره کنید.

یک بازدید کننده که به وبسایت شما وارد می شود باید از مرورگری استفاده کنید که فونت مورد استفاده شما در سایت را پشتیبانی کند. اگر این ویژگی در مرورگر نباشد، از فونتی به نام fallback استفاده می شود. در فایل style.css شما، اولین فونت قانون است، فونتی که برای اولین بار مورد آزمایش قرار می گیرد. تمام فونت هایی که بعد از فونت قانون قرار گرفته اند، فونت های fallback هستند که هنگامی که نمی توان از فونت اول استفاده کرد، مورد استفاده قرار می گیرند. برای تغییر فونت، بعد از «Font-family:» فونت را تغییر دهید. پس از سفارشی کردن فایل style.css، روی «بروزرسانی» Update کلیک کنید تا تغییرات در وبسایت شما اعمال شود.

در هنگام سفارشی سازی فونت ها، حتما تعدادی فونت کمکی نیز برای وبسایت خود تعریف کنید.

نحوه انتخاب تایپوگرافی مناسب برای وبسایت وردپرسی چگونه است؟

آموزش نحوه تغییر سبک و اندازه فونت در وردپرس وبسایت برای بهبود نرخ مخاطب

شما مطالب زیادی را در مورد تغییر اندازه قلم خود یاد می گیرید. زیرا این بسیار مهم است که اندازه فونت خود را به گونه ای انتخاب کنید که ظاهر بهتری سایت شما پیدا کند و نگاه کلی به آن آسیب نبیند. بنابراین اگر شما روش های مناسب انتخاب تایپوگرافی را وبسایت خود فرا نگیرید، تعجب آور نخواهد بود که وبسایت شما در اولویت بازدید کنندگان نباشد.

تایپو گرافی در بهبود طراحی سایت شما موثر است و بنابراین دلیل خوبی برای استفاده از آن می باشد. حتی وبسایت هایی که روی طراحی آن ها زیاد کار نشده است به دلیل استفاده از تایپوگرافی و طرح های فونت مناسب و خوب، توانسته اند بسیاری از کاربران را برای بازدید از سایت ترغیب کنند.

طراحان وب باهوش از این موضوع خیلی خوب آگاه هستند. به همین دلیل زمان زیادی را صرف برنامه ریزی جهت انتخاب تایپوگرافی مناسب برای هر وبسایتی که بر روی آن کار می کنند، اختصاص می دهند. آن ها برخی از عوامل را در هنگام طراحی معماری وبسایت در نظر می گیرند.

در ابتدا ممکن است انتخاب تایپوگرافی مناسب برای وبسایت بسیار کار ساده ای به نظر برسد، اما واقعا این طور نیست. به خصوص زمانی که این کار را می خواهید برای اولین بار برای وبسایتی که بر روی آن کار می کنید، انجام دهید. در این مقاله برخی از نشانه ها مطرح شده اند که به شما در انتخاب درست تایپوگرافی کمک می کنند.

عنوان ها

یکی از مهمترین عناصر وبسایت شما عناوین است، زیرا تحقیقات نشان می دهد که بیشتر افراد فقط عنوان پست ها را در ابتدا می خوانند. در واقع، عنوان ها به کاربران کمک می کنند تا تصمیم بگیرند که مطلب را بخوانند یا نه. آن ها وقتی به عنوان علاقه مند نباشند به خود زحمت باز کردن صفحه محتوا را نمی دهند. شانس کمی در حدود یک درصد وجود دارد که کاربران مقاله را به طور کامل بررسی کنند، بخصوص افرادی که بسیار کنجکاو و مشتاق هستند.

حتی در استراتژی های سئو، عناوین دارای اهمیت بسیار زیادی هستند. شما باید یک عنوان برجسته برای محتوای خود ایجاد کنید تا بتوانید توجه خوانندگان را جلب کنید و آن ها را متقاعد کنید که نگاهی به محتوای شما بیاندازند.

بنابراین بسیار مهم است که به عناوین خود توجه کنید و از سبک ها و اندازه های مناسب برای فونت آن ها استفاده کنید. مطالب زیادی در مورد تایپوگرافی در وب وجود دارد و این بسیار متفاوت از چیزی است که مجلات از آن استفاده می کنند. بنابراین زمانی که شما مجاز به طراحی تایپوگرافی وبسایت هستید، باید یک برنامه ریزی دقیق برای آن انجام دهید.

شما باید این قوانین را برای تایپوگرافی سایت به یاد داشته باشید. مخصوصا اگر بخواهید افرادی که به سایت شما مراجعه می کنند، محتوای سایت شما را بخوانند. در واقع فونت وبسایت شما می تواند به سرعت برای کاربر مشخص کند که وبسایت وردپرسی شما کاربرپسند است یا خیر.

بنابراین، دانستن نحوه تغییر اندازه فونت و سبک آن برای یک وبسایت وردپرسی بسیار ضروری است. هر وقت که شما برای وب سایت وردپرس خود محتوا ایجاد می کنید، فکر خوبی است که مطمئن شوید که اندازه فونت و سبک آن برای وب بهینه شده است. این مقاله می تواند به شما در مورد چگونگی انجام این کار با استفاده از وردپرس کمک کند.

آموزش وردپرس

درباره سعید دیدارنو

سعید دیدارنو هستم فارغ التحصیل رشته مهندسی نرم افزار کامپیوتر، به حوزه های بهینه سازی سایت، بازاریابی اینترنتی و طراحی سایت علاقه مند هستم و مدت یک سال است که نویسندگی رو شروع کرده ام.

دیدگاه خود را بیان کنید

دو × سه =