مقایسه WordPress.com و WordPress.org

مقایسه WordPress.com و WordPress.orgReviewed by بهاره دربیکی on Jul 23Rating: 5.0مقایسه WordPress.com و WordPress.orgبیشتر مبتدیان کار با وردپرس در مورد تفاوت دو پلتفرم WordPress.com و WordPress.org اطلاعی ندارند و این امر باعث سردرگمی آن ها می شود. با آگاهی از مزایا و معایب هر یک از این دو پلتفرم، تصمیم گیری و انتخاب پلتفرم صحیح ساده تر می شود.

آیا می دانستید WordPress.com و WordPress.org دو پلتفرم مختلف هستند؟ بیشتر مبتدیان وردپرس، این دو را با هم اشتباه می کنند و همین امر باعث می شود پلتفرم نامناسب را انتخاب کنند. خب تفاوت بین WordPress.com و WordPress.org چیست؟

برای پاسخ به این سوال، به مقایسه WordPress.com و WordPress.org می پردازیم. در بخش اول این نوشته، مزایا و معایب WordPress.org را بررسی می کنیم. هدف ما تاکید بر تفاوت های کلیدی این دو است تا شما پلتفرم مناسب با نیازهای خود را انتخاب کنید. از آنجایی که انتخاب این پلتفرم برای موفقیت شما حیاتی است سعی کرده ایم این مقایسه تا حد ممکن کامل باشد.

مقایسه WordPress.com و WordPress.org

مقایسه WordPress.com و WordPress.org | قسمت اول

بهترین روش برای درک تفاوت بین WordPress.com و WordPress.org نگاه مجزا به هر پلتفرم است.

 

WordPress.org

WordPress.org محبوب ترین پتلفرم وب سایت است که تا به امروز شنیده اید. این پلتفرم، منبع باز و کاملا رایگان است. تنها چیزی که مورد نیاز است نام دامنه و وب هاستینگ است. به همین دلیل است که به آن وردپرس self-hosted هم گفته می شود. در ادامه مزایا و معایب استفاده از آن ارائه شده است.

مزایای WordPress.org

با WordPress.org، روی وب سایت خود کنترل کاملی دارید. می توانید آزادانه هر چه را می خواهید انتخاب کنید و آن را بر اساس نیاز خود شخصی سازی کنید:

  • رایگان است و استفاده از آن آسان است.
  • مالک وب سایت و تمام داده های آن، خودشما هستید. سایت شما همیشه تحت کنترل خودتان هست.
  • می توانید افزونه های وردپرس رایگان، پولی و سفارشی را به وب سایت خود اضافه کنید.
  • می توانید طراحی وب سایت خود را سفارشی کنید و قالب های رایگان یا غیررایگان وردپرس را اضافه کنید.
  • می توانید به طور کامل طرح ها را سفارشی کنید یا هر چیزی را که می خواهید اصلاح کنید.
  • با مدیریت آگهی های خود بدون شراکت سرمایه با شخص دیگر تبلیغات خود را مدیریت می کنید.
  • می توانید از ابزارهای قدرتمندی مثل Google Analytics برای تحلیل استفاده کنید.

معایب WordPress.org

معایب این پلتفرم بسیار اندک است.

  • مانند تمام وب سایت ها نیاز به هاستینگ وب دارید. در آغاز هزینه ماهیانه حدود ۱۰ دلار در هر ماه بود. با این وجود همانطور که وب سایت شما رشد می کند و ترافیک افزایش می یابد، هزینه های هاستینگ وب هم افزایش می یابد. باید پول کافی برای پوشش هزینه های آن داشته باشید.
  • مسئول بروزرسانی ها خود شما هستید. البته می توانید به آسانی سایت خود را با یک کلیک روی دکمه بروزرسانی به روزر کنید؛ کار چندان سختی نیست.
  • مسئول بکاپ ها نیز خود شما هستید. خوشبختانه هزاران افزونه بکاپ وردپرس وجود دارد که بکاپ های اتوماتیک را تنظیم می کنند.

 

هزینه واقعی وب سایت WordPress.org بر اساس چیزی که قصد دارید ایجاد کنید (بلاگ ساده، فروشگاه تجارت الکترونیک، سایت عضویت و غیره) متفاوت است. عوامل دیگری مثل قالب های رایگان در قیاس با  قالب های پولی؛ افزونه های رایگان در قیاس با افزونه های پولی و غیره نیز تاثیرگذار هستند.

آموزش وردپرس

درباره بهار دُربیکی

دستیابی به هر مهارتی، از طریق یادگیری مداوم امکان پذیر است. تلاشم بر آن است آنچه را که خود یاد می گیرم به دیگران نیز منتقل کنم.

دیدگاه خود را بیان کنید

دو + 12 =