دوره آموزش کامل وردپرس قست دوم

با قسمت دوم از آموزش کامل وردپرس خدمت شما هستیم که سعی کردیم مفاهیم رو به صورت کاملا رسا مطرح کنیم تا دوستانی که میخواهند طراحی سایت با وردپرس رو شروع کنند با مشکلات مبهمی روبرو نشوند و بعد از گذراندن این دوره بتوانند وردپرس رو کامل فراگیرند و برای خود و دیگران سایت های زیبا طراحی کنند پس در ادامه با ما باشید.

دوره آموزش کامل وردپرس قست دوم

 

حتما بخونید : سایتتان را از شر دیدگاه های اسپم راحت کنید!

پنل مدیریت وردپرس دارای قسمتی برای انجام تنظیمات کلی وب سایت می باشد. در این مطلب قصد معرفی تنظیمات ر این بخش را داریم.  در تصویر زیر زیربخش های موجود در گزینه تنظیمات داشبورد مدیریت وردپرس را مشاهده می کنید.

تنظیمات وردپرس

منوی تنظیمات وردپرس

همگانی

در این قسمت تنظیمات کلی و عمومی درباره وب سایت را انجام می دهیم. از جمله موارد قابل تنظیم در این بخش:

 عنوان سایت

 که در بالای صفحات وب سایت و بر روی زبانه مرورگر نشان داده می شود.

معرفی کوتاه

  که توضیحی کوتاه درباره وب سایت شما می باشد که معمولا در header سایت در زیر عنوان سایت به نمایش گذاشته می شود. البته محل نمایش این عنوان به قالب شما بستگی دارد.

نشانی وردپرس و نشانی سایت

که آدرس وب سایت خود را در این قسمت ها قرار می دهید. مثلا   fabtheme.ir

نشانی ایمیل

آدرس ایمیل مدیر وب سایت می باشد. از این ایمیل جهت اطلاع رسانی از اتفاقات رخ داده درون وب سایت شما به مدیر استفاده می شود.

عضویت

 تعیین کننده این موضوع که چه کسانی می توانند در وب سایت عضو شوند می باشد.

نقش پیش فرض کاربر

تعیین کننده نقش اولیه ای ایست که کاربران تازه عضو شده پیدا می کنند. از جمله نقش های موجود می توان به “مشترک” که یک کاربر عادی می باشد، “مشارکت کننده” که کاربر با قابلیت نظردهی و مدیریت نظرات خود می باشد، “نویسنده” که اجازه ارسال مطلب بر روی وب سایت را خواهد داشت، “ویرایشگر” که اجازه ارسال مطلب بر روی وب سایت و همچنین ویرایش مطالب بقیه نویسندگان را دارد و نقش آخر هم “مدیر” می باشد که به تمامی قسمت های مدیریتی وب سایت دسترسی دارد.

ساختار تاریخ و ساختار زمان

  تعیین کننده نحوه نمایش تاریخ و زمان بر روی وب سایت از جمله در قسمت های نظرات و نوشته ها می باشد.

روز آغازین هفته

این هم که از نامش معلوم چی هستش .

زبان سایت

 که تعیین کننده زبان محتوای درون وب سایت می باشد و تاثیرات مستقیمی در چینش نوشته ها و ظاهر وب سایت دارد.

نوشتن

در این قسمت تنظیمات کلی و کمی دربار نوشتن مطالب در وب سایت انجام می شود. ار این قسمت می توانید تبدیل علایم نوشتاری به شکلک ها را فعال و غیر فعال کنید. برای نوشته های خود یکی از دسته بندی های موجود در وب سایت را بعنوان دسته بندی پیش فرض انتخاب کنید. همچنین قادر خواهید بود ساختار پیش فرض را نیز انتخاب کنید.

خواندن

در این قسمت درباره نحوه نمایش محتوا به کاربران تنظیماتی قابل انجام است. در قسمت “در برگه نخست نمایش داده شود” تعیین خواهید کرد که لیستی از آخرین نوشته های وب سایت شما نمایش داده شود و یا اینکه برگه خاصی که مدنظر شماست نمایش داده شود. در انتخاب حالت دوم باید برگه ای برای نمایش  انتخاب کنید.

قسمت دیگر درباره تنظیم حداکثر مطالب قابل نمایش در لیست مطالب وب سایت می باشد. همچنین می توانید تنظیم کنید که در خوراک وب سایت چند مطلب به نمایش گذاشته شود. از همین قسمت می توانید تعیین کنید که در خوراک وب سایت شما مطالب بصورت خلاصه به نمایش گذاشته شوند یا اینکه بصورت کامل. گزینه آخر و مهم این بخش هم “نمایش به موتورهای جستجو” می باشد که بوسیله آن می توانید از موتورهای جستجو بخواهید تا وب سایت شما را در نتایج جستجوی خود به نمایش بگذارند یا خیر.

گفت و گوها

 از این قسمت تنظیمات مربوط به نظرات ارسالی بر روی مطالب وب سایت خود را می توانید مدیریت کنید.  در وردپرس فارسی نظر را به “بازتاب” ترجمه کرده اند. از جمله تنظیمات موجود امکان دیدگاه تودرتو می باشد. تودرتو به این معناست که یک نفر دیدگاهی ارسال می کند و شخص دیگری بطور خاص پاسخ آن نفر را ارسال می کند. می توانید عمق دیدگاه های تودرتو را تعیین کنید. همچنین می تواید این دیدگاه ها را صفحه بندی کنید تا در مطالبی که تعداد دیدگاه های ارسال شده برای آن ها بسیار زیاد است ظاهر مناسبی برای نمایش آن ها داشته باشید. نحوه تایید دیدگاه ها نیز قابل تنظیم می باشد. بقیه تنظیمات هم براحتی قابل فهم هستند و می توانید با دیدن آنها عملکرد آنها را دریابید.

رسانه

این قسمت به ظاهر  تصاویر موجود در وب سایت شما مرتبط می شود. در وردپرس سه سایز اصلی برای تصاویر موجود روی وب سایت داریم که به ترتیب از کوچک به بزرگ شامل “بند انگشتی”،”میانه” و “بزرگ” می شوند. در این قسمت می توانید اندازه هرکدام از این سایز ها را به دلخواه و بر اساس قالب وب سایت خود تنظیم کنید. البته خود وردپرس مقادیری را بصورت پیش فرض قرار داده است. قسمت آخر این تنظیمات هم نحوه ذخیره سازی فایل های چندرسانه ای وب سایت شما را تعیین می کند.

پیوندهای یکتا

این گزینه یکی از قسمت های کلیدی و مهم درهر وب سایت بحساب می آید. خیلی ها با این بخش بصورت سلیقه ای مواجه می شوند. این قسمت درباره نحوه آدرس دهی قسمت های مختلف وب سایت می باشد. به شما پیشنهاد می کنم تا حتما درباره سئو مطالعه داشته باشید و سپس براساس نیاز خود این قسمت را تنظیم نمایید.

بازم اگه مشکلی بود در خدمتتون هستم.

دوره آموزش کامل وردپرس قست اول

آموزش وردپرس

درباره هاشم مهربان

آمده ام برای شما بنویسم و آنچه در توانم هست آموزش دهم امیدوارم خداوند مرا در این مسیر کمک کند تا رضایت شما دوستان را فراهم کنم هم اکنون شما هم با من باشید

دیدگاه خود را بیان کنید

15 + 5 =