دوره رایگان تبدیل قالب HTML به وردپرس با پنل تنظیمات قسمت اول

این دوره ای که پیشرو داریم دوره ای هستش که شما هم به دنبال آن بودید تا بتوانید دانسته های خود را در طراحی قالب وردپرس افزایش دهید و برای خود قالب های زیبا طراحی کنید.در این دوره سعی شده است برای تبدیل قالب های HTML به وردپرس از تجربه خودم در طراحی قالب وردپرس استفاده شود تا با مشکل هایی که روبرو می شوید براحتی مقابله کنید و مثل آب خورن حلش کنید!

دوره رایگان تبدیل قالب HTML به وردپرس با پنل تنظیمات قسمت اول

در این دوره آموزشی شما به صورت کامل با توابع وردپرس،کوئریها و.. آشنا میشوید و براحتی می توانید قالب های زیبایی طراحی و به وردپرس تبدیل کنید.

در طراحی قالب وردپرس صفحه هایی که وردپرس نیاز دارد به شرح زیر است :

شیوه نامه یا استایل اصلی قالب   style.css
 صفحه اصلی قالب   index.php
تک نوشته قالب یا ادامه مطلب   single.php
صفحه بایگانی قالب   archive.php
صفحه فرم جستجوی قالب   searchform.php
صفحه نتایج جستجوی قالب   search.php
صفحه پیدا نشدن صفحه   ۴۰۴٫php
صفحه دیدگاه های قالب   comments.php
صفحه فوتر قالب   footer.php
صفحه هدر قالب   header.php
صفحه ساید بار قالب   sidebar.php
صفحه نمایش صفحات وردپرس   page.php

این صفحات صفحات ضروری قالب وردپرس هستش که در طراحی قالب باید ایجاد شوند.نگران نباشید ساخت این صفحات بسیار آسان است و در هر مرحله این صفحات را می سازیم.

[livicon name=”arrow-circle-left” htmltag=”i” size=”32″ color=”#ff6600″ hovercolor=”#000000″ animate=”true” loop=”false” eventtype=”hover” onparent=”false” duration=”500″ iteration=”1″] فایل Style.css :

در این فایل شیوه های قالب یا به صورت عامیانه استایل یا زیباسازی قالب و کدهای آنها قرار میگیرد که در طراحی قالب بسیار مهم است این فایل باید با زبان CSS نوشته شود که زبان برنامه نویسیه راحتی هستش و میتوانید در زمان بسیار کم یاد بگیرید. مثالی از این فایل : 

body{
  width:500px;
  height:700px;
  background:#ccc;
  font-size:10px;
  color:red;
  text-align:center;
  direction:rtl;
}
[livicon name=”check-circle-alt” htmltag=”i” size=”32″ color=”#ff0000″ hovercolor=”#000000″ animate=”true” loop=”false” eventtype=”hover” onparent=”false” duration=”300″ iteration=”1″] مهم : در قالب های وردپرس این فایل باید حتما در ریشه یا پوشه اصلی قالب کنار فایل index.html قرار گیرد.

[livicon name=”arrow-circle-left” htmltag=”i” size=”32″ color=”#ff6600″ hovercolor=”#000000″ animate=”true” loop=”false” eventtype=”hover” onparent=”false” duration=”500″ iteration=”1″] فایل Index.php :

این فایل در واقع فایل اصلی یا صفحه اصلی قالب به شمار می آید پس در تغییر این فایل دقت کنید و قبل از تغییر یم کپی از فایل تهیه فرمائید.وشما باید برای ساخت این صفحه فقط کافیست فایل Index.html را تبدیل به Index.php نمایید.(به همین راحتی).

[livicon name=”notebook” htmltag=”i” size=”32″ color=”#7c69fa” hovercolor=”#000000″ animate=”true” loop=”false” eventtype=”hover” onparent=”false” duration=”1400″ iteration=”1″] خلاصه : در تبدیل قالب HTML به وردپرس ابتدا باید فایل های قالب را در جای خود قرار دهید.یعنی فایل Style.css و Index.php باید در ریشه اصلی قالب قرار گیرند.

[livicon name=”save” htmltag=”i” size=”32″ color=”#ff9900″ hovercolor=”#000000″ animate=”true” loop=”false” eventtype=”hover” onparent=”false” duration=”1200″ iteration=”1″] دوره رایگان تبدیل قالب HTML به وردپرس با پنل تنظیمات قسمت دوم

تا قسمت های بعدی خدا نگهدار.

آموزش وردپرس

درباره هاشم مهربان

آمده ام برای شما بنویسم و آنچه در توانم هست آموزش دهم امیدوارم خداوند مرا در این مسیر کمک کند تا رضایت شما دوستان را فراهم کنم هم اکنون شما هم با من باشید

5 نظر

 1. ممنون. مرسی که اینقدر فعالی 🙂

 2. ممنون از مطالب خوبتونلطفاً جزئی تر و کامل تر مطالب رو مطرح کنید

 3. سلام خسته نباشید

  خیلی ممنون از مطالب مفید و کاربردیتون

دیدگاه خود را بیان کنید

سه × دو =