آموزش قرار دادن عکس دلخواه به عنوان تصویر هدر وردپرس

آموزش قرار دادن عکس دلخواه به عنوان تصویر هدر وردپرسReviewed by عماد حیدری on Feb 21Rating: 5.0آموزش قرار دادن عکس دلخواه به عنوان تصویر هدر وردپرس

در ادامه به بررسی روش قرار دادن یک عکس دلخواه به عنوان تصویر هدر قالب های وردپرسی بدون نیاز به دانش کدنویسی می پردازیم با فاب تم همراه باشید.

آیا دوست دارید که یک تصویر دلخواه را به عنوان پس زمینه هدر قالب سایت وردپرسی خود قرار دهید؟ بیشتر پوسته های وردپرسی دارای تنظیمات درونی برای شخصی سازی تصویر هدر می باشند. این تصاویر می توانند به طور کامل نمای سایت شما را تغییر دهند. در این مقاله به بررسی نحوه قرار دادن یک تصویر تصادفی به عنوان پس زمینه هدر وبلاگ های وردپرسی بدون نیاز به کدنویسی می پردازیم.

آموزش قرار دادن عکس دلخواه به عنوان تصویر هدر وردپرس

تصویر هدر

بیشتر قالب های رایگان و تجاری وردپرس امکان شخصی سازی هدر را پشتیبانی می کنند. هدر شخصی یک بخش از تنظیمات قالب وردپرس می باشد که ایتنن امکان را به کاربر می دهد تا منطقه هر قالب را  با استفاده از تصاویر دلخواه خود تزئین کنند.

قابلیت شخصی سازی هدر با تصویر پس زمینه قالب متفاوت می باشد به طوری که این قابلیت امکان قرار دادن یک تصویر را برای منطقه پس زمینه قالب فراهم کرده است در حالی که تنظیمات هدر تنها بخش هدر سایت را تغییر می دهد.

روش 1) تصویر هدر تصادفی با استفاده از بخش سفارش سازی قالب های وردپرسی

این روش، بدون پیچیدگی نرم افزاری بوده وبیشتر کاربران وردپرسی به راحتی می توانند تصویر هدر تصادفی برای قالب خود را با مراجه به بخش سفارش سازی در منوی نمایش تعیین کنند.

تصویر هدر

حال نیاز است تا به بخش ویرایش هدر در پنل سربرگ مراجعه کنید. این نام می توانید با توجه به قالب انتخاب شده با گزینه های دیگری مانند تصویر هدر و یا رسانه هدر در دسترس باشد. شما در این قسمت تصویر کنونی که به عنوان هدر انتخاب شده است و دیگر تصاویر آپلود شده را خواهید دید. در صورتی که تصویر موردنظر شما در میان رسانه های گالری موجود نبود شما می توانید با کلیک بر گزینه بارگزاری تصویر و یا افزودن تصویر تازه، یک تصویر دلخواه را از کامپیوتر خود به محل رسانه اضافه کنید. پس از آپلود تصاویر خود این موارد در بخش رسانه های اخیر به نمایش در خواهند آمد.

حال نیاز است تا بر گزینه Randomize uploaded header در وردپرس انگلیسی و یا نمایش اتفاقی سربرگ های پیشنهادی در وردپرس فارسی کلیک نموده و تنظیمات خود را ذخیره نمایید. با اعمال این تنظیمات در هر بار که شما به وبسایت خود مراجعه می کنید با یک تصویر تصادفی از مجموعه تصاویر آپلودی مواجه خواهید شد.

روش 2) تصویر هدر تصادفی در یک صفحه دلخواه با استفاده از افزونه

از این روش می توانید در مواقعی که می خواهید تصویر تصادفی هدر قالب را در یک صفحه، پست و دسته خاص نمایش داده شود استفاده کنید. برای اینکار ابتدا نیاز است تا افزونه WP Display Header را از مخزن وردپرس دانلود و نصب نمایید. پس از فعال سازی افزونه در صورت مراجعه به یک پست و یا صفحه از پیش ساخته شده و یا ساخت یک پست جدید با یک جعبه تنظیمات جدید با عنوان Header در زیر ویرایشگر وردپرس مواجه خواهید شد.

تصویر هدر

 در این قسمت می توانید از میان رسانه های بارگزاری شده اخیر یک تصویر را به صورت دلخواه به عنوان هدر تعیین نموده و یا با فعال کردن رادیو باکس Random در ابتدا افزونه مجموعه تصاویر هدر تصادفی را برای بخش هدر قالب در صفحه و یا پست انتخاب شده به نمایش خواهد گزاشت. در صورتی که می خواهید تا تصاویر بیشتری را به مجموعه رسانه های هدر اضافه کنید می توانید از ابتدای روش 1 برای افزودن تصویر هدر در بخش سفارش سازی درون پنل نمایش استفاده نمایید.

این افزونه همچنین این قابلیت را فراهم نموده تا علاوه بر پست های سایت کاربران تصاویر هدر دسته بندی و یا صفحات دلخواه خود را شخصی سازی نمایند. برای اینکار نیاز است تا با مراجعه به بخش دسته ها درون منوی پست های پیشخوان وردپرس بر روی گزینه ویرایش دسته موردنظر خود کلیک کنید.

تصویر هدر

در بخش ویرایش دسته انتخاب شده شما با یک پنل جدید با عنوان Header مواجه خواهید شد که تجربه کاربری مشابه با ویاریشگر پست دارد و همانند مرحله قبل می توانید یک تصویر را به عنوان هدر دسته انتخاب و یا از مجموعه تصاویر تصادفی استفاده نمایید. با اعمال تنظیمات خود  با کلیک بر روی گزینه به روز رسانی تنظیمات خود را ذخیره نمایید.

فاب تم پیشتر به بررسی نحوه تغییر تصویر هدر با استفاده از کد پرداخته اما دار این آموزش نحوه تغییر و قرار دادن تصاویر هدر تصادفی برای هر بخش از سایت از جمله پست، صفحه و دسته بندی سایت به صورت نرم افزاری و بدون نیاز به کدنویسی اموزش داده شده است.
آموزش وردپرس

درباره هاشم مهربان

آمده ام برای شما بنویسم و آنچه در توانم هست آموزش دهم امیدوارم خداوند مرا در این مسیر کمک کند تا رضایت شما دوستان را فراهم کنم هم اکنون شما هم با من باشید

دیدگاه خود را بیان کنید

4 × 2 =