غیر فعال کردن دسته های خاص از RSS وردپرس

در خوراک یا Feed اجزای مختلفی از سایت قرار می گیرند که کاربران را قادر به عضویت در آن می نماید تا به راحتی بتوانند به بخش هایی که می خواهند دسترسی داشته باشند و در صورت بروز رسانی آن بخش ، از آن مطلع شوند و از مطلب بازدید نمایند . یکی از مواردی که در بخش خوراک سایت قرار می گیرد ، بخش دسته بندی یا موضوعات یک سایت می باشد که کاربران می توانند در یک موضوع خاص عضو شوند و از آخرین مطالب در کمترین زمان ممکن بهره مند شوند ؛ اما گاهی نیز برخی از دسته بندی های سایت هستند که مدیران سایت ها نمی خواهند کاربران در آن عضو شوند و تنها راهی که در پیش روی آنهاست ، حذف یک یا چند دسته بندی خاص از Feed سایت می باشد تا کاربران قادر به مشاهده آن در بخش خوراک و در نهایت عضویت در آن نباشند .

حتما بخونید : ساخت قسمت فهرست ها در قالب وردپرس (منوی وردپرس)

در این مطلب قصد داریم آموزش غیر فعال کردن دسته های خاص از RSS وردپرس را به شما کاربران وردپرس ارائه کنیم که توسط آن به راحتی قادر به غیرفعال سازی و عدم نمایش یک یا چند دسته بندی از بخش Feed سایت وردپرس خود خواهید بود . در ادامه با ما و آموزش غیرفعال کردن دسته های خاص از فید سایت همراه باشید .

غیر فعال کردن دسته های خاص از RSS وردپرس

اولین راه کاری که پیش روی شما کاربران وردپرس می باشد استفاده از افزونه های مربوط می باشد که در این زمینه ما استفاده از افزونه Ultimate Category Excluder پیشنهاد می کنم که توسط آن به راحتی می توانید مطالبی را که می خواهید از Feed سایت وردپرسی خود حذف کنید ؛ اما در این مطلب قصد معرفی تکه کدی را داریم که توسط آن می توانند از نمایش برخی از دسته بندی های سایت وردپرسی خود در بخش RSS سایت جلوگیری کنید . برای اینکار تکه کد زیر را در بخش توابع قالب یا Function.php سایت خود قرار دهید :

با استفاده از کد بالا می توانید دسته بندی های دلخواه خود را غیر فعال کنید ؛ عدد های 5 و 2 و 3 آیدی دسته بندی های سایت هستند که علامت منفی نشان دهنده ی غیرفعال بودن آن است . همچنین اگر می خواهید فقط یک دسته بندی را غیرفعال کنید می توانید آیدی سایر دسته بندی ها را حذف نمایید . به طور مثال :

با استفاده از کد بالا فقط شماره آیدی 15 از دسته بندی ها حذف می شود .

دانلود افزونه از مخزن وردپرس

آموزش وردپرس کد وردپرس

درباره وحید زعفرانلو

دیدگاه خود را بیان کنید

11 − یک =