آموزش غیرفعال کردن بخش وبلاگ در وردپرس

آموزش غیرفعال کردن بخش وبلاگ در وردپرسReviewed by عمناد حیدری on Feb 23Rating: 5.0آموزش غیرفعال کردن بخش وبلاگ در وردپرسدر ادامه به بررسی نحوه غیرفعال کردن بخش و قابلیت وبلاگ در قالب های وردپرس به صورت ساده و تصویری و بدون نیاز به کدنویسی می پردازیم.

در ادامه به بررسی نحوه غیرفعال کردن بخش و قابلیت وبلاگ در قالب های وردپرس به صورت ساده و تصویری و بدون نیاز به کدنویسی می پردازیم.

ممکن است با راه اندازی یک قالب وردپرسی نیازی به بخش وبلاگ وردپرس نداشته باشید و بخواهید بخش بلاگ وردپرس را غیر فعال نمایید. وردپرس با آنکه یک پلتفرم مناسب برای راه اندازی وبلاگ شخصی می باشد اما در مواردی نیاز به استفاده از این قابلیت وجود ندارد در این صورت با استفاده از آموزش زیر می توانید به راحتی و بدون نیاز به کدنویسی بخش وبلاگ پوسته وردپرس خود را غیرفعال کنید.

آموزش غیرفعال کردن بخش وبلاگ در وردپرس

آموزش غیرفعال کردن بخش وبلاگ در وردپرس

در صورتی که قرار است تا یک سایت را برای شخصی راه اندازی کرده که نیازی به بخش وبلاگ ندارد و یا برای معرفی شرکت خود از وردپرس استفاده می کنید وجود بخش های اضافی صفحه، نوشته و… می تواند برای افراد مبتدی گیج کننده باشد که در این صورت با حذف بخش های ضروری می توانید محیط ساده و یکپارچه در پیشخوان به وجود بیاورید. برای اینکار ابتدا نیاز است تا یک افزونه وردپرسی را از مخزن وردپرس نصب نمایید.

برای غیر فعال سازی قابلیت بلاگ در قالب های وردپرسی ابتدا نیاز است تا افزونه Disable Blogging in WordPress را از مخزن وردپرس نصب و فعال سازی کنید. با اینکار یک پنل جدید در بخش تنظیمات پیشخوان وردپرس با عنوان Blogging در دسترس خواهید داشت که در این قسمت می توانید تنظیمات بخش وبلاگ وبسایت خود را پیکربندی کنید. با مراجعه به این بخش متوجه خواهید شد که ویژگی های بلاگ نویسی در پیشخوان مانند پست و نظرات غیر فعال خواهند شد.

آموزش غیرفعال کردن بخش وبلاگ در وردپرس

با ورود به این بخش افزونه به طور خودکار تمامی قابلیت ها و پنل های مرتبط با بخش وبلاگ از جمله پست، تگ، نظرات، خبرخوان و… را غیر فعال خواهد کرد. حال برای سفارش سازی دقیق تر می توانید قسمت مشخصی از بخش پست ها، خبرخوان، صفحات و… را بخ دلخواه فعال و یا غیر فعال کنید. این بخش به تب های متعددی تقسیم شده است.

در تب General شما می توانید ویژگی های پست ها، نظرات، صفحه نویسنده، فیدهای RSS، پینگ و بازتاب را فعال و یا غیر فعال نمایید. در تب Extra شما می توانید قابلیت های اضافی مانند خوشامد گویی ادمین، تب راهنما، ایموجی ها و نوشته فوتر ادمین را حذف نمایید.

آموزش غیرفعال کردن بخش وبلاگ در وردپرس

در تب profile  شما می توانید امکاناتی که در پنل کاربری نمایش داده می شود را غیر فعال کنید. در این تب شما می توانید کنترل های کاربر در این پنل را محدد کرده و محتوای کمتری را به او نشان دهید.

آموزش غیرفعال کردن بخش وبلاگ در وردپرس

توجه داشته باشید که این افزونه هیچگونه اطلاعات و امکاناتی را از وردپرس شما حذف نخواهد کرد و تنها آن ها را غیر فعال خواهد ساخت که با مراجعه مجدد به این بخش می توانید موارد دلخواه خود را فعال و یا غیر فعال نمایید. پس از اعمال تنظیمات موردنظر خود فراموش نکنید که با فشار دادن دکمه SAVE این تغییرات را ذخیره نمایید.

آموزش وردپرس هک وردپرس

درباره هاشم مهربان

آمده ام برای شما بنویسم و آنچه در توانم هست آموزش دهم امیدوارم خداوند مرا در این مسیر کمک کند تا رضایت شما دوستان را فراهم کنم هم اکنون شما هم با من باشید

دیدگاه خود را بیان کنید

سه × سه =