چند روش ساده برای نمایش محبوب ترین برچسب ها در وردپرس سایت

چند روش ساده برای نمایش محبوب ترین برچسب ها در وردپرس سایتReviewed by سعید دیدارنو on Sep 9Rating: 5.0چند روش ساده برای نمایش محبوب ترین برچسب ها در وردپرس سایتنمایش برچسب ها در وردپرس,نحوه نمایش برچسب ها در وردپرس، کد نمایش برچسب ها در وردپرس,افزونه نمایش برچسب ها, افزونه نمایش برچسب در وردپرس,آموزش وردپرس

آیا شما یک دسته از برچسب های بیشتر جستجو شده و لایک شده را در سایت وردپرسی خود دارید؟ اگر پاسخ شما بله است، باید به دنبال یک راهی باشید که می تواند به شما در نشان دادن محبوب ترین تگ ها وبسایت به مخاطبان مورد نظراتان کمک کند. در این مقاله از آموزش وردپرس، من به شما برخی از مراحل آسان را نشان می دهم که می تواند به شما در نشان دادن محبوب ترین برچسب ها در سایت کمک کند. اما قبل از شروع بحث در مورد روش های مختلف نمایش تگ های محبوب، اجازه بدهید برخی از اصول در مورد تگ ها را در وردپرس بیان کنم.

چند روش ساده برای نمایش محبوب ترین برچسب ها در وردپرس سایت

چند روش ساده برای نمایش محبوب ترین برچسب ها در وردپرس سایت

 

کی و کجا شما نیاز به نمایش محبوب ترین برچسب ها در سایت وردپرس دارید

همانطور که شما دوستان عزیز فاب تم می دانید، برچسب ها و دسته ها دو طبق بندی اساسی هستند که به شما کمک می کنند محتوای وبسایت خود را در گروه های جداگانه مرتب کنید. برای بخش های گسترده تر، زیر منوها و موضوعات بر دسته های سایت شما ترجیح داده می شود. با این حال، تگ ها به شما کمک می کنند که محتوا را طبقه بندی کنید.

برای افراد مبتدی گاهی اوقات این کار سختی است که بتوانند از برچسب ها و دسته بندی ها به درستی استفاده کنند. اما ابزارهای متعددی در دسترس است که به آن ها این امکان را می دهد که دسته بندی ها و تگ ها را ادغام و حتی برای راحتی کار آن ها را تبدیل کنند. هنگامی که شما مفهوم برچسب ها و دسته ها را درک کرده و به درستی از آن ها استفاده می کنید، احتمال بیشتری وجود دارد تا تعداد برچسب ها بیشتر از دسته بندی ها در سایت وردپرسی شما باشد.

دسته ها محدوده وسیع تری را پوشش می دهند و شما میتوانید به راحتی آن ها را در منوی ناوبری تنظیم کنید. اما برچسب ها کمتر نمایش داده می شوند و کمتر مورد کاوش قرار می گیرند. برای مقابله با این مسئله، می توانید با مراجعه به صفحه Appearance >> Widgets ویجت پیش فرض ابر برچسب (tag cloud) به وردپرس سایت خود اضافه کنید. در این بخش می توانید ویجت ابر برچسب را به نوار کناری سایت خود اضافه کنید.

با این حال، این ویجت پیش فرض برچسب تنها می تواند تمام تگ های سایت شما را به ترتیب حروف الفبا نمایش دهد. همچنین هیچ راهی وجود ندارد که شما بتوانید ترتیب را تغییر دهید یا تعداد برچسب های نمایش داده شده در سایت را محدود کنید. شما می توانید این مسئله را با انتخاب برچسب های بیشتر مورد استفاده قرار گرفته یا محبوب ترین تگ ها در سایت وردپرسی خود حل کنید. به این ترتیب می توانید به کاربران خود کمک کنید تا به سرعت متوجه شوند که چه موضوعاتی در سایت شما بیشتر مورد بحث قرار گرفته اند.

همچنین این راه به آن ها مسیری برای کشف محتوای مفیدتر را می دهد که در نهایت باعث افزایش تعامل کاربر و بازدید صفحه می شود. الان زمان آن فرا رسیده که روش های نمایش محبوب ترین تگ های سایت شما در وردپرس را با هم بررسی کنیم.

استفاده از یک افزونه نمایش برچسب ها برای نمایش محبوب ترین برچسب ها در وردپرس

این یکی از روش های توصیه شده برای نمایش محبوب ترین برچسب ها به ساده ترین شکل ممکن است. برای شروع، باید افزونه نمایش برچسب وردپرس  Simple Tags را نصب و فعال کنید. پس از فعال سازی افزونه، به صفحه Appearance >> Widgets بروید و ویجت Tag Cloud یا Simple Tags را به نوار کناری سایت خود اضافه کنید.

شما می توانید تگ هایی را که می خواهید در بخش پیکربندی نمایش داده شود را انتخاب کنید. همچنین می توانید اندازه فونت و رنگ را با توجه به نیاز خود تغییر دهید. برای نشان دادن برچسب ها بر حسب نرخ محبوبیت، گزینه شمارش “Order by for display tags” را انتخاب کنید و تنظیمات نزولی را گزینه های “Order for display tags” انتخاب کنید.

پس از انجام تنظیمات، فراموش نکنید که تغییرات را ذخیره کنید. کار تمام است. پس از انجام تنظیمات، می توانید به سایت وردپرسی خود بروید و برچسب های محبوب را ببینید.

چند روش ساده برای نمایش محبوب ترین برچسب ها در وردپرس سایت

نمایش برچسب های محبوب در وردپرس به صورت دستی

برای نمایش محبوب ترین برچسب های وبسایت خود به صورت دستی، باید کد را به فایل های قالب وردپرس سایت اضافه کنید. قبل از شروع، حتما یک کپی از فایل functions.php قالب وردپرس خود قبل از انجام ویرایش تهیه و ذخیره کنید.

سپس، کد زیر را کپی کنید و آن را به فایل functions.php قالب وردپرسی خود، اضافه کنید.

function wpb_tag_cloud() {

$tags = get_tags();

$args = array(

    ‘smallest’              => 10,

    ‘largest’                 => 22,

    ‘unit’                      => ‘px’,

    ‘number’                           => 10,

    ‘format’                => ‘flat’,

    ‘separator’                        => ” “,

    ‘orderby’                           => ‘count’,

    ‘order’                   => ‘DESC’,

    ‘show_count’                    => 1,

    ‘echo’                    => false

);

$tag_string = wp_generate_tag_cloud( $tags, $args );

return $tag_string;

}

// Add a shortcode so that we can use it in widgets, posts, and pages

add_shortcode(‘wpb_popular_tags’, ‘wpb_tag_cloud’);

// Enable shortcode execution in text widget

add_filter (‘widget_text’, ‘do_shortcode’);

این کد نمایش برچسب ها در وردپرس به صورت اتوماتیک ۱۰ برچسب برتر از سایت شما را در یک پلت فرم ابر به همراه تعدادی پست مرتبط با هم تگ، تولید می کند. این یک کد کوتاه ایجاد می کند و همانند یک ویجت متن را فعال می کند. کد کوتاه شما مانند این خواهد بود:

[Wpb_popular_tags]

برای نمایش محبوب ترین تگ ها، کد کوتاه را دقیقا به همین صورت که نوشته شده است در هر پست، صفحه یا ویجت مورد نظر خود وارد کنید. زیرا عدم دقت در کپی کدها باعث به وجود آمدن مشکلاتی خواهد شد. بنابراین، اطمینان حاصل کنید که کد بالا را درست کپی کنید. همچنین هر زمانی قطعه کدی را به فایل function.php اضافه می کنید، حتما با توجه به دستورالعمل ها این کار را انجام دهید.

در صورت استفاده از پلاگین های پیچیده، مطمئن شودی که پلاگین فعال است. این اقدامات ساده می تواند به شما در حل مشکلات بزرگ کمک کند.

افزونه Extended Tags Widget (غیر رایگان)

اگر می خواهید که کنترل بیشتری بر ابر تگ خود داشته باشید، می توانید از افزونه نمایش برچسب Extended Tags Widget استفاده کنید. این افزونه با ویجت پیش فرض ابر تگ وردپرس جایگزین می شود و با بیش از ۲۰ روش برای تنظیم دقیق نمایش و استفاده از برچسب های سایت شما، کنترل بیشتری را در اختیار شما قرار می دهد.

می توانید تصویر پس زمینه ویجت خود را سفارشی کنید، از یک آیکون برای ویجت (متناسب با نام تجاری) استفاده کنید و یکی از ۲۰ سبک ساخته شده برای برچسب ها را امتحان کنید. این افزونه پنج ستاره است، قیمت پایینی دارد و محبوب ترین افزونه نمایش برچسب ها در وردپرس است که پیشتیبانی دائمی ارائه می دهد. به همین دلیل این افزونه بهترین کنترل ابر برچسب برای سایت شما است که می توانید از آن استفاده کنید.

مقاله نحوه نمایش برچسب ها در وردپرس نیز در همین جا به پایان رسید. امیدوارم این مطلب مورد توجه شما دوستان عزیز قرار گرفته باشد. من با آغوشی باز پذیرای نظرات، پیشنهادات و سوالات شما عزیزان همیشه همراه فاب تم هستم. اگر از این مقاله لذت برده اید، می توانید دیگر مقالات آموزش وردپرس ما را نیز دنبال کنید.

آموزش وردپرس مخزن وردپرس

درباره سعید دیدارنو

سعید دیدارنو هستم فارغ التحصیل رشته مهندسی نرم افزار کامپیوتر، به حوزه های بهینه سازی سایت، بازاریابی اینترنتی و طراحی سایت علاقه مند هستم و مدت یک سال است که نویسندگی رو شروع کرده ام.

دیدگاه خود را بیان کنید

18 − 12 =