نمایش آخرین مطالب از یک دسته بندی مشخص در سایدبار وردپرس

نمایش آخرین مطالب از یک دسته بندی مشخص در سایدبار وردپرسReviewed by عماد حیدری on Jul 19Rating: 5.0نمایش آخرین پست ها از یک دسته مشخص در وردپرسدر ادامه آموزش تصویری نحوه نمایش آخرین پست ها یک دسته بندی مشخص در ستون کناری هر گونه قالب و ابزار وردپرسی بدون نیاز به کدنویسی می پردازیم.

در ادامه آموزش تصویری نحوه نمایش آخرین مطالب یک دسته بندی مشخص در ستون کناری هر گونه قالب و ابزار وردپرسی بدون نیاز به کدنویسی می پردازیم.

نمایش آخرین مطالب از یک دسته مشخص

نمایش آخرین مطالب از یک دسته بندی مشخص در سایدبار وردپرس

ممکن است در سایت خود یک دسته مشخص دارید که می خواهید آخرین مطالب مربوط به آن را بیش از دیگر موارد در معرض دید کاربر قرار دهید.  دسته های ویدیو، تصاویر و یا مقالات ویژه باید با راحتی بیشتری در اختیار بازدید کننده قرار گیرند که در این صورت می توان از بخش ستون کناری یا همان سایدبار استفاده نمایید.

وردپرس به صورت پیشفرض مملو از ویجت های کاربردی می باشد که یکی از آن ها ویجت تب دار نمایش آخرین مطالب، محبوب ترین پست ها و آخرین نظرات می باشد. اما سوال اینجاست که چگونه می توان مطالب و آخرین مطالب یک دسته خاص را در وردپرس به نمایش گزاشت.

نمایش دادن آخرین مطالب یک دسته خاص در یک صفحه

در صورتی که تنها می خواهید تا مجموعه مطالب بیا یک موضوع مربتط را در کنار هم نشنا دهید این ویژگی در وردپرس به صورت پیشفرض فعال است و هر دسته بندی دارای یک صفحه خاص می باشد که مطالب خود را در یک صفحه مجزا نمایش می دهد.

برای نمایش مجموعه دسته های خود می توانید از ویجت Category یا همان دسته بندی در بخش ابزارها در منوی نمایش استفاده کنید و با نمایش آن در ستون کناری قالب کاربر را به سمت محتواهای مرتبط با یکدیگر  و مجزا از دیگر موضوعات نمایش دهید.

علاوه بر دسته ها، برچسب ها نیز به صورت اختصاصی تر قابلیت طبقه بندی محتوای مرتبط را دارا می باشند که تفاوت آن ها را در مقاله تفاوت تگ ها و دسته بندی ها و نحوه استفاده از آن ها آموزش داده ایم.

اما در صورتی که میخواهید یک مجموعه از آخرین مطالب یک دسته بندی خاص را خارج از صفحه آن در صفحه اصلی و یا سایدبار هر بخشی دیگری نمایش دهید برای اینکار می توانید از آموزش زیر بهره بگیرید.

ویجت نمایش آخرین مطالب یک دسته خاص

نمایش آخرین مطالب می تواند بدون نیاز به کدنویسی و با استفاده از نصب یک افزونه انجام گیرد که کار را فوق العاده آسان می کند.

برای این کار ابتدا با مراجعه به بخش افزودن افزونه ها در قسمت افزونه های وردپرس با جستجوی یا دانلود از طریق لینک مقابل ویجت “Recent Posts Widget Extended” را دانلود، نصب و فعال سازی نمایید.

نصب و کار با افزونه نمایش آخرین مطالب

پس از فعال سازی افزونه به بخش ابزارک ها در پنل نمایش مراجعه کرده و از میان ویجت های غیر فعال، این ویجت را به سمت ستون ویجت های فعال بکشید تا فعال و نمایش داده شود.

نمایش آخرین مطالب از یک دسته بندی مشخص در سایدبار وردپرس

با فعال شدن این ویجت، پنل تنظیمات آن گشوده و نمایش داده می شود که در این بخش می توانید گزینه های نمایش آخرین مطالب یک دسته بندی خاص را شخصی سازی نمایید.

برای کار ابتدا در فیلد های پنل موارد خود را وارد نمایید.

Limit to Category: دسته و یا دسته های موردنظر خود که می خواهید آخرین مطالب آن ها در ویجت نمایش داده شود را انتخاب نمایید.

Title: عنوان ویجت را وارد نمایید.

Number of post to show: تعداد پست های قابل نمایش را مشخص کنید.

Post type: نوع پست را بر اساس رسانه، صفحه و پست مشخص کنید.

Post Status: وضعیت پست نمایشی را تعیین نمایید.

Thumblines: اندازه تصویر پیشنمایش را وارد کنید.

Read More Text: متن لینک به مطلب، مانند “ادامه مطلب” را وارد کنید.

موارد دیگری نیز از جمله تنظیم ترتیب مطالب و… موجود دارد که می توانید آن ها را شخصی سازی نمایید.

پس از اعمال تنظیمات موردنظر خود بر روی دکمه Save کلیک کنید تا تنظیمات وارد شده ذخیره شود. هم اکنون می توانید با مراجعه به صفحه اصلی سایت یا مکانی که این ویجت را قرار داده اید نتیجه کار خود را مشاهده نمایید.

نمایش آخرین مطالب از یک دسته بندی مشخص در سایدبار وردپرس

نمایش آخرین مطالب با استفاده از شرت کد در صفحات و پست ها

این افزونه علاوه بر امکان نمایش آخرین مطالب در سایدبار با بهره مندی از قابلیت شرتکد این امکان را به شما می دهد تا بتوانید این مجموعه را در هر جایی از جمله پست ها و صفحات به نمایش بگذارید.

تنها کافیست با در نظر گرفتن نمونه شرتکد زیر آن را در مکان صحیح در ویرایشگر کد صفحه یات پست قرار دهید.

[rpwe limit=”5″ excerpt=”true” cat=”72″ ]

شرت کد فوق مجموعه 5 پست آخر را برای دسته بندی با کد 72 نمایش می دهد. که حال می توان تعداد مطالب نمایش داده شده را به جای عدد 5 در مقابل Limit جایگزین کرده و برای دسته موردنظر با وارد کردن کد آن دسته به جای عدد 72 در مقابل cat، دسته نمایشی را اعمال نمایید.
با افزوده شدن و بروزرسانی صفحه یا پست می توانید این ویجت را در جایی که شرت کد را جای گذاری کرده اید مشاهده نمایید.

نمایش آخرین پست ها از یک دسته مشخص در سایدبار وردپرس

دیگر افزونه ها

علاوه بر استفاده از افزونه ها می توانید با استفاده از کدنویسی آخرین مطالب سایت را نمایش دهید که در صورت وجود تجربه نیاز شما به استفاده از یک افزونه را از بین می برد. اما در صورت نبود دانش فنی فاب تم افزونه های معتبر و با سهولت کاربری بالا و فارسی شده متعددی را ارائه می دهد که بدون هیچ زحمتی قابلیت های سایت شما را افزایش می دهند.

آموزش وردپرس هک وردپرس

درباره هاشم مهربان

آمده ام برای شما بنویسم و آنچه در توانم هست آموزش دهم امیدوارم خداوند مرا در این مسیر کمک کند تا رضایت شما دوستان را فراهم کنم هم اکنون شما هم با من باشید

دیدگاه خود را بیان کنید

1 × 3 =