آموزش مخفی کردن یک صفحه از وردپرس در نتائج گوگل

آموزش مخفی کردن یک صفحه از وردپرس در نتائج گوگلReviewed by عماد حیدری on Feb 25Rating: 5.0آموزش مخفی کردن یک صفحه از وردپرس در نتائج گوگلدر ادامه به آموزش و بررسی نحوه مخفی کردن یک صفحه از وردپرس در نتائج گوگل به صورت تصویری و گام به گام می پردازیم با فاب تم همراه باشید.

در ادامه به آموزش و بررسی نحوه مخفی کردن یک صفحه از وردپرس در نتائج گوگل به صورت تصویری و گام به گام می پردازیم با فاب تم همراه باشید.

در بعضی مواقع نیاز است تا یک صفحه و یا بخش مشخص از سایت را از گوگل و کاربران ناخواسته پنهان کنیم. موتورهای جستجو از جمله گوگل با شناسایی یک سایت تمامی اطلاعات مربوط به آن را ایندکس می کنند که گاهی نیاز است تا مانع ایندکس شدن اطلاعات شخصی و مهم شویم.در این مقاله به آموزش نحوه پنهان ساختن یک صفحه از سایت وردپرسی از نتائج گوگل بدون تاثیر منفی بر روی سئو سایت می پردازیم.

آموزش مخفی سازی یک صفحه از وردپرس در نتائج گوگل

آموزش مخفی سازی یک صفحه از وردپرس در نتائج گوگل

مدیران وبسایت ها می توانند با تخصیص یک تگ متا اچ تی ام ال درون یک صفحه از وبسایت خود، مانع از ایندکس شدن آن صفحه در وردپرس شوند. اما در وردپرس روش های نرم افزاری متعددی وجود دارد که بدون نیاز به افزوندن دستی این تگ امکان مخفی سازی یک صفحه فراهم شده است.

پنهان سازی یک صفحه از وردپرس با استفاده از افزونه Yoast SEO

این روش یک راهکار سریع و آسان برای افراد مبتدی می باشد. برای این کار ابتدا نیاز است تا افزونه محبوب Yoast SEO در وردپرس شما نصب و فعال شده باشد. در صورت نصب نبودن این پلاگین قدرتمند شما می توانید به راحتی با مراجعه به پنل افزونه ها نسخه رایگان یوآست را دریافت و نصب نمایید.

پس از نصب و فعال سازی این افزونه حال تنها نیاز است تا به صفحه و یا پستی که می خواهید آن را مخفی کنید مراجعه کنید. با فعال بودن افزونه Yoast پنل قابلیت های این پلاگین معمولا در پایین ویرایشگر وردپرس نمایش داده می شود. حال طبق تصویر زیر برای تغییر تنظیمات حرفه ای پست و یا صفحه بر روی دکمه تنظیمات با شکل چرخ دنده کلیک نمایید.

آموزش مخفی سازی یک صفحه از وردپرس در نتائج گوگل

در این قسمت شما می توانید تگ های متا ربات وردپرس را برای صفحه موردنظر را تغییر دهید. برای مخفی کردن یک صفحه از وردپرس در نتائج گوگل ابتدا در بخش “روبات های ایندکس متا” از منوی کشویی گزینه noindex را انتخاب نمایید و در قسمت روبات های متا دنبال نیز رادیو باکس nofollow را فعال نمایید. با اینکار گوگل دیگر صفحه و یا پست شما را ایندکس نخواهد کرد و بخش موردنظر در نتائج گوگل نمایش داده نخواهد شد. پس از اعمال تنظیمات فوق با کلیک بر روی دکمه انتشار و یا بروزرسانی تنظیمات خود را ذخیره نمایید. با این کار افزونه Yoast SEO کد متا روبات زیر را به صفحه و یا پست موردنظر اضافه می نماید.

همچنین شما می تواند برای عدم نمایش و مخفی کردن یک صفحه مشخص از دید کاربران مستقیم با مراجعه به پنل انتشار در و کلیک بر گزینه ویرایش در مقابل بخش نمایانی وضعیت پست و یا صفحه را از عمومی به رمز دار و یا خصوصی تغییر دهید که با اینکار صفحه و یا پست انتخابی از دید کاربران خارج خواهد شد. و با قرار دادن یک رمز در گزینه رمز دار می توانید پست و یا صفحه موردنظر خود را رمزنگاری کنید.

آموزش وردپرس سئوی وردپرس

درباره هاشم مهربان

آمده ام برای شما بنویسم و آنچه در توانم هست آموزش دهم امیدوارم خداوند مرا در این مسیر کمک کند تا رضایت شما دوستان را فراهم کنم هم اکنون شما هم با من باشید

دیدگاه خود را بیان کنید

سیزده − سه =