چگونه مانع ثبت دو عنوان پست مشابه در وردپرس شویم

چگونه مانع ثبت دو عنوان پست مشابه در وردپرس شویمReviewed by عماد حیدری on Feb 26Rating: 5.0چگونه مانع ثبت دو عنوان پست مشابه در وردپرس شویمدر ادامه به بررسی نحوه ممانعت از ثبت دو عنوان پست مشابه در وردپرس به صورت تصویری و گام به گام می پردازیم و نحوه جلوگیری از وجود عناوین پست تکراری در سایت را شرح خواهیم داد

در ادامه به بررسی نحوه ممانعت از ثبت دو عنوان پست مشابه در وردپرس به صورت تصویری و گام به گام می پردازیم و نحوه جلوگیری از وجود عناوین پست تکراری در سایت را شرح خواهیم داد با فاب تم همراه باشید.

چگونه مانع ثبت دو عنوان پست مشابه در وردپرس شویم

 عنوان پست مشابه

عناوین پست های سایت نقش مهم و بسزایی در سئو و رتبه سایت ایفا می کنند. همانطور که یک عنوان خوب می تواند تاثیری بالایی در بهبود سایت شما داشته باشد. استفاده از عناوین غیر استاندارد نیز مجازات های سنگینی را به وجود می آورد یکی از موارد شایعی که در مبحث عنوان مطلب به سئو سایت لطمه می زد وجود عناوین تکراری و مشابه در سایت می باشد. وردپرس برای رهایی از این مشکل با رویارویی با یک عنوان مشابه با عناوین قبلی یک عد به نسبت تعداد تکرار آن در آخر پیوند یکتا اضافه می کند. به طوری که با وارد کردن یک عنوان وردپرس آن را دورن پیوند یکتا درون ریزی خواهد کرد و در صورت موجود بودن پیوند یکتا موردنظر یک عدد به انتهای ان اضافه خواهد کرد. با وجود استفاده از این روش عناوین همچنان ساختاری مشابه به هم خواهند داشت که برای بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو بهتر است تا مانع تکرار یک عنوان در دو مطلب شوید.

 عنوان پست مشابه

با توجه به اینکه با وجود افزوده شدن یک عدد به لینک پیوند یکتا مطلب جدید، عناوین دو پست همچنان مشابه به هم خواهند بود و این امر موجب ایجاد سردرگمی برای کاوشگرهای موتورهای جستجو خواهد شد چرا که با وجود دو عنوان مشابه سرویس آنلایز کننده نمی تواند یک کلمه کلیدی اصلی را به دو پست به صورت یکسان تخصیص و نمره دهد.

جلوگیری از تکرار عنوان یک پست در مطالب جدید

در صورتی که شما در حال کار با یک سایت تک نویسنده می باشد عمل تغییر عنوان تکراری می تواند از طریق تغییر عنوان و حذف عدد اضافی از پیوند یکتا به راحتی انجام گیرد اما در صورتی که در یک گروه نویسندگان مشغول به فعالیت در سایت هستید در این صورت شناسایی و تغییر عنوان های تکراری کمی پیچیده خواهد شد. اما نگران نباشید با استفاده از روش زیر می توانید از ثبت عنوان تکراری یک پست جلوگیری کرده و به صورت خودکار وجود عنوان تکراری را به دیگر نویسندگان اطلاع دهید.

برای اینکار ابتدا نیاز است تا افزونه  Unique Title Checker را از مخزن وردپرس دانلود و نصب نمایید. این نرم افزار خارج از پیشخوان عمل خواهد کرد و نیازی به تنظیم و پیکربندی آن وجود ندارد. حال شما به راحتی و بدون نگرانی می توانید با وارد شدن به بخش نوشته ها> افزودن نوشته یک عنوان منفرد وارد نمایید. به محض وارد کردن عنوان موردنظر این پلاگین با بررسی عنوان وارد شده در صورت تکراری نبودن آن و نبود عنوان مشابه به آن از پیش به شما با پیام سبز رنگ پیغام خواهد داد.

 عنوان پست مشابه

حال با وارد کردن عنوان و ذخیره مطلب اول می توانید به ویرایشگر مطلب جدید دیگری وارد شده و در آنجا عنوان مطلب قبل را وارد نمایید. افزونه آنالیز عنوان متوجه وجود یک عنوان تکراری نسبت به دیگر عناوین خواهد شد و در این صورت وجود عنوان تکراری را در قالب پیغام قرمز رنگ به علاوه تعداد تکرار نمایش می دهد.
 عنوان پست مشابه

با تغییر عنوان پست بهتر است نگاهی به مطلب خود نیز انداخته و تغییراتی در آن وارد کنید تا با عنوان جدید سازگار باشد. افزونه جلوگیری از عنوان پست تکراری در وردپرس روش مناسبی برای ممانعت از وجود محتوای تکراری در سایت و هماهنگی هر چه بیشتر نویسندگان با یک دیگر و همچنین بهینه سازی مطالب و نمره دهی بهتر موتورهای جستجو به سایت می باشد.
آموزش وردپرس سئوی وردپرس

درباره هاشم مهربان

آمده ام برای شما بنویسم و آنچه در توانم هست آموزش دهم امیدوارم خداوند مرا در این مسیر کمک کند تا رضایت شما دوستان را فراهم کنم هم اکنون شما هم با من باشید

دیدگاه خود را بیان کنید

یازده + پانزده =