چگونه پربازدیدترین تگ ها را در وردپرس نمایش دهیم

چگونه پربازدیدترین تگ ها را در وردپرس نمایش دهیمReviewed by عماد حیدری on Jul 8Rating: 5.0چگونه پربازدیدترین تگ ها را در وردپرس نمایش دهیمتگ ها با وجود امکان دسته بندی مطالب کمتر از دسته ها در دید مخاطب قرار می گیرد. در ادامه به نحوه نمایش پربازدیدترین تگ ها را در وردپرس می پردازیم.

تگ ها با وجود امکان دسته بندی مطالب کمتر از دسته ها در دید مخاطب قرار می گیرد. در ادامه به نحوه نمایش پربازدیدترین تگ ها را در وردپرس می پردازیم.

تگ یا برچسب ها همانند دسته ها امکان تقسیم بندی و گروه بندی مطالب سایت را بر اساس کلیدواژه دارا می باشند؛ اما به دلیل عدم نمایش آن ها کمتر در معرض کاربر قار می گیرند.

نمایش پربازدید ترین تگ های سایت در یک مکان مناسب می تواند کاربر را با خدماتی که فراهم نموده اید به صورت تخصصی تر آشنا سازد. به طوری که دسته بندی ها کمی عمومی تر هستند و برچسب ها با نمایش ریز محتوا می تواند کاربر را با سایت بیشتر آشنا نماید.

نحوه نمایش پربازدیدترین تگ ها در وردپرس

چگونه پربازدیدترین تگ ها را در وردپرس نمایش دهیم

چرا و چه زمانی پربازدیدترین تگ ها را در وردپرس نمایش دهیم؟

برای این کار باید تفاوت و نحوه استفاده از تگ ها و دسته بندی ها را بدانید. دسته بندی ها نمای کلی از محتوا و خدمات سایت را در اختیار کاربر قرار می دهند. اما گاهی سایت ما آنقدر جامع است که بهتر است اطلاعات دقیق تری را به نمایش بگذاریم.

برچسب ها برگرفته از محتوا و متون مطالب شما می باشند و وجود یک برچسب کاربردی می تواند به ادامه کاوش در میان مطالب سایت توسط کاربر کمک کند.

وضعیت نمایش دسته بندی ها در اکثریت قالب های وردپرس مساعد است. اما باید برای نمایش برچسب های محبوب از ابزار و یا یک سری کدهایی استفاده کرد.

در صورتی که تعداد برچسب های کمی را به کار برده اید می توانید با مراجعه به بخش ویجت ها در دسته نمایش در پیشخوان وردپرس در بخش سایدبار ویجت Tag Cloudرا اضافه کنید.

چگونه پربازدیدترین تگ ها را در وردپرس نمایش دهیم

اما در صورتی که تعداد برچسب های بسیاری را ثبت نموده اید این روش نمی تواند کاربردی باشد. چرا که این ویدجت تمامی برچسب ها را به ترتیب حروف الفبا نمایش می دهد که در این صورت شاید ستون کناری قالب شما گنجایش این حجم از برچسب های را نداشته باشد. که برای رفع این مشکل از راه حل زیر استفاده نمایید.

نمایش پربازدیدترین تگ های سایت با استفاده از افزونه

این روش آسان ترین راه حل ممکن می باشد که برای اینکار باید ابتدا افزونه Simple Tags را از مخزن وردپرس دانلود، نصب و فعال نمایید.

پس از فعال شدن این پلاگین به بخش ویجت ها در دسته نمایش در پیشخوان وردپرس مراجعه کرده و ویجت Tag Cloud (Simple Tags) را از بخش ویجت های غیر فعال به بخش Sidebar کشیده و منتقل کنید.

چگونه پربازدیدترین تگ ها را در وردپرس نمایش دهیم

با افزوده شدن ویجت به بخش بخش ابزارهای فعال در بخش سایدبار، پنل آن گسترش یافته که در آن می توان مجموعه ای از تنظیمات قابل ویرایش را مشاهده نمایید.

که در این بخش می توان تعداد برچسب های نمایش داده شده، اندازه متون، رنگ و دیگر مشخصه را پیکربندی کرد.

نکته: برای نمایش تگ ها بر اساس محبوبیت مطمعن شوید که مقدار count را همانند تصویر فوق برای گزینه Order by for display tags انتخاب نموده باشید.

در نهایت با ویرایش تنظیمات موردنظر بر روی دکمه Save  برای ذخیره تنظیمات کلیک نمایید.

حال می توانید به صفحه اصلی وبسایت خود مراجعه کرده تا ویجت پربازدیدترین تگ ها را در بخش ستون کناری قالب سایت وردپرسی مشابه تصویر زیر مشاهده نمایید.

چگونه پربازدیدترین تگ ها را در وردپرس نمایش دهیم

با نمایش محتوا و بخش های ویژه سایت می توان کاربر را به ماندن و استفاده از قابلیت های بیشتری تشویق نمود که این امر در ارتقا رتبه سئو و بهبود تجربه کاربری موثر می باشد و برای اینکار نمایش پربازدیدترین تگ ها یکی از روش های موجود است.

آموزش وردپرس هک وردپرس

درباره هاشم مهربان

آمده ام برای شما بنویسم و آنچه در توانم هست آموزش دهم امیدوارم خداوند مرا در این مسیر کمک کند تا رضایت شما دوستان را فراهم کنم هم اکنون شما هم با من باشید

دیدگاه خود را بیان کنید

18 + 11 =