چگونه مانع کپی شدن مطالب سایت بشویم؟

چگونه مانع کپی شدن مطالب سایت بشویم؟Reviewed by عماد حیدری on May 15Rating: 5.0چگونه مانع کپی شدن مطالب سایت بشویم؟در ادامه به معرفی پنج روش کاربردی برای حفاظت و جلوگیری از سرقت اطلاعات سایت از سوی ربات های اینترنتی می پردازیم.

مدیر یک سایت وردپرسی می تواند از روش های متنوعی برای محدود سازی و یا ممانعت از سرقت مطالب سایت خود از طریق ربات های اینترنتی استفاده نماید. روش های متعددی برای حفاظت از اطلاعات سایت از جمله شناسایی و مسدود سازی دسترسی ربات های اینترنتی به صفحات سایت می توان اشاره کرد. فاب تم در ادامه به معرفی پنج روش کاربردی برای حفاظت و جلوگیری از سرقت اطلاعات سایت از سوی ربات های اینترنتی می پردازیم.

چگونه مانع کپی شدن مطالب سایت بشویم؟

چگونه مانع کپی شدن مطالب سایت بشویم؟

محدود و مسدود کردن بر اساس سرعت عمل کاربران

شما می توانید قسمت بزرگی از مسئله را با شناسایی ربات های اینترنتی حل نمایید. رفتار اکثریت ربات ها به این شکل می باشد که آن ها سرور شما را با تعدادی بالایی از درخواست ها اشغال می کنند. ساده ترین کاری که در مقابل این رفتار می توان انجام داد آن است که میزان درخواست های ارسال شده از سوی یک کاربر را در بازه های زمانی کوتاه محدود کنید.

شما می توانید این کار را با بررسی و محاسبه میلی ثانیه های سپری شده بین هر درخواست از سوی کاربر در نظر بگیرید. در صورتی که یک کاربر در یک زمان فوق العاده کوتاه در ثانیه های اول بارگزاری صفحه بر روی لینکی کلیک کرده باشد می توان تخمین گرفت که این رفتار مشکوک از سوی یک ربات اینترنتی انجام گرفته که در این صورت می توانید آدرس آی پی ربات موردنظر را بلاک کنید.

ثبت نام و ورود اجباری

ثبت نام و ورد اجباری یک روش موثر برای محافظت از داده ها از چشمان کنجکاو می باشد. به طوری که می توان این اجبار را به وجود آورد تا کاربران تنها پس از ثبت نام و ورود به حساب کاربری خود بتوانند محتوای مطالب سایت را مشاهده نمایند. توجه داشته باشید صفحاتی که از کاربر درخواست ثبت نام می کنند توسط موتور های جستجو ایندکس نمی شوند.

استفاده از داده های غیر واقعی

در علم کامپیوتر honeypot رشته های عملیات های مجازی هستند که از آن می توان برای شناسایی رفتار کاربران به عنوان یک تله استفاده نمود. برای مثال شما می توانید یک لینک مخفی را به صفحه سایت اضافه نموده و سپس الگوریتمی را خلق نمایید که آدرس آی پی را که بر روی لینک مخفی کلیک می کند را شناسایی و آن را مسدود نماید. با اینکار روبات های اینترنتی که به طور خودکار بر روی تمامی لینک های صفحه کلیک می کنند را می توان جدا از کاربران حقیقی که توانایی مشاهده لینک مخفی را ندارند بلاک کرد. پروژه های honeypot متن باز متعددی در وجود دارد که به برخی از آن ها می توان از طریق سرویس گیت هاب دسترسی پیدا کرد.

استفاده از کد کپتچا

کپتچا یک روش خودکار برای آزمودن رفتار کاربر و تشخیص صحت حقیقی بودن آن می باشد که با وجود اینکه در بسیاری از مواقع مزاحم کننده است اما می تواند در حفظ امنیت اطلاعات سایت کاربردی باشد. شما می توانید از این قابلیت برای بخش های حساس سایت که بات های اینترنتی به آن ها علاقه مند هستند مانند دکمه ارسال فرم نظرات و… استفاده نمایید. افزونه های کد کپتچا متعددی برای وردپرس توسعه

آموزش وردپرس

درباره هاشم مهربان

آمده ام برای شما بنویسم و آنچه در توانم هست آموزش دهم امیدوارم خداوند مرا در این مسیر کمک کند تا رضایت شما دوستان را فراهم کنم هم اکنون شما هم با من باشید

دیدگاه خود را بیان کنید

سه × 4 =