آیا افزونه های غیر فعال وردپرس بر روی سرعت سایت تاثیر می گذارند؟

آیا افزونه های غیر فعال وردپرس بر روی سرعت سایت تاثیر می گذارند؟Reviewed by عماد حیدری on Jul 4Rating: 5.0آیا افزونه های غیر فعال وردپرس بر روی سرعت سایت تاثیر می گذارند؟بررسی تاثیر افزونه های غیر فعال وردپرس بر روی سرعت سایت و آینکه آیا حذف آن ها منجر به افزاریش سرعت و مرتب سازی سایت می شود؟

بررسی تاثیر افزونه های غیر فعال وردپرس بر روی سرعت سایت و آینکه آیا حذف آن ها منجر به افزایش سرعت و مرتب سازی سایت می شود؟

بررسی تاثیر افزونه های وردپرس بر روی سرعت سایت

افزونه های وردپرس در کنار قابلیت های فروانی که در اختیار کاربر قرار می دهند؛ زیاده روی در استفاده از آن ها می تواند منجر به ازدیاد حجم صفحات سایت و افزایش زمان پردازش اطلاعات شود که این امر منجر به کاهش سرعت سایت، رتبه سئو و رضایت کاربر می شود. حال باید که افزونه های غیر فعال وردپرس نیز در این امر شریک هستند یا خیر.

یکی از راه های متوقف نمودن فعالیت یک پلاگین، غیر فعال نمودن آن می باشد. حال باید دید که غیر فعال نمودن یک افزونه می تواند تاثیر مثبت یا منفی بر روی سایت را حذف نماید. آیا حذف کردن افزون های غیر فعال وردپرس موجب افزایش سرعت سایت می شود؟

تاثیر افزونه های غیر فعال وردپرس بر روی سرعت سایت 

تاثیر افزونه های غیر فعال بر روی سرعت سایت

مدیریت پلاگین یا افزونه های غیر فعال وردپرس 

پلاگین ها یکی از دلایل محبوبیت سیستم مدیریت محتوا در وردپرس می باشند. با افزودن یک پلاگین به سایت، این سیستم آن را به سرور سایت شما اضافه می کند.

با افزودن یک پلاگین این ابزار در بخش افزونه های غیر فعال وردپرس قرار می گیرد؛ که برای استفاده از قابلیت هایش باید آن را فعال نمایید.

در هر لحظه شما می توانید یک افزونه وردپرس را در بخش افزونه ها در پیشخوان وردپرس را فعال یا غیر فعال نمایید که در حالت فعال با پس زمینه آبی و در حالت غیر فعال با پس زمینه سفید نمایش داده می شوند.

آیا افزونه های غیر فعال وردپرس سرعت سایت را کاهش می دهند؟

خیر. افزونه های غیر فعال وردپرس بر روی سرعت سایت تاثیری نمی گزارند.

چگونه؟

در هر بار درخواست یک صفحه از سوی کاربر، وردپرس یک رویه پردازشی را برای نمایش اطلاعات به کاربر به اجرا در آورد. در این حالت وردپرس برای پردازش تنها به افزونه های فعال مراجعه می کند و کاری با افزونه های غیر فعال وردپرس ندارد.

به نوعی که حتی اگر صدها از افزونه های غیر فعال وردپرس را در سایت خود داشته باشید. این امر بر روی سرعت و تجربه کاربری سایت تاثیری نخواهد گذاشت.

تنها جایی که وردپرس به سراغ این نوع از پلاگین ها می رود در صفحه افزونه ها در پیشخوان می باشد که تنها عنوان و مشخصات کلی افزونه غیر فعال را بررسی می کند.

آیا باید افزونه های  غیر فعال وردپرس را حذف کرد؟

دلیل اینکه وردپرس این امکان را به شما می دهد تا بدل از حذف کامل افزونه آن را غیر فعال نمایید؛ این است که:

  • گاهی ممکن است تا به علت یک اختلال افزونه را غیر فعال نمایید.
  • در حال بررسی یک افزونه می باشید.
  • حذف پلاگین منجر به حذف تنظیمات موجود در افزونه می شود.
  • و…
اما در بعضی مواقع نیز حذف یک افزونه می تواند منطقی باشد.

اعلان بروز رسانی – در صورت عدم استفاده از یک پلاگین و غیر فعال نمودن آن، وردپرس همچنان آپدیت و اعلان های بروزرسانی افزونه را به شما نشنا می دهد که این امر می توان مزاحمتی برای تمرکز در پیشخوان باشد.

امنیت – با آنکه قابلیت های یک افزونه غیر فعال کاملا متوقف می شود. اما وجود افزونه همچنان در سرور حفظ می شود. در صورت یک حمله مخرب می توان ازاین افزونه ها نیز برای تحمیل بدافزار به سایت استفاده کرد.

فضا – با توجه به حفظ فایل های یک افزونه های غیرفعال وردپرس، اشغال فضای باقیمانده توسط افزونه های غیر ضروری توصیه نمی شود.

در این مقاله سعی کردیم تا به بررسی تاثیرات و ویژگی های افزونه های غیر فعال وردپرسی بپردازیم. استفقاده با احتیاط و بسنده کردن به افزونه های ضروری در کنار توفیر فضا و افزایش سرعت امنیت و محیط بیشتری را در اختیار شما قرار می دهند. فاب تم به عنوان یک مرجع آموزشی و خدماتی تخصصی در زمینه وردپرس افزونه ها و آموزش های معتبر بسیاری را برای شما فراهم نموده است.

آموزش وردپرس سئوی وردپرس

درباره هاشم مهربان

آمده ام برای شما بنویسم و آنچه در توانم هست آموزش دهم امیدوارم خداوند مرا در این مسیر کمک کند تا رضایت شما دوستان را فراهم کنم هم اکنون شما هم با من باشید

دیدگاه خود را بیان کنید

12 − 12 =