آموزش نحوه نصب وردپرس در یک زیر شاخه به صورت مرحله به مرحله

آموزش نحوه نصب وردپرس در یک زیر شاخه به صورت مرحله به مرحلهReviewed by سعید دیدارنو on Oct 1Rating: 5.0آموزش نحوه نصب وردپرس در یک زیر شاخه به صورت مرحله به مرحلهآموزش نحوه نصب وردپرس در یک زیر شاخه,نحوه نصب وردپرس در زیر شاخه,نصب وردپرس در زیر شاخه,مراحل نصب وردپرس در زیر شاخه,نصب وردپرس,آموزش وردپرس

آیا شما تمایل دارید که وردپرس را در یک زیر شاخه نصب کنید؟ نصب وردپرس در یک پوشه فرعی به شما اجازه می دهد که چندین نمونه ودرپرس را در یک دامنه مشابه یا حتی در یک نام زیر دامنه اجرا کنید. در این مقاله، من به شما نحوه نصب وردپرس در یک زیر پوشه بدون تاثیر بر روی دامنه پدر را نشان خواهم داد. امیدوارم که این مقاله مورد توجه شما دوستان همیشه همراه فاب تم قرار بگیرد.

آموزش نحوه نصب وردپرس در یک زیر شاخه به صورت مرحله به مرحله

آموزش نحوه نصب وردپرس در یک زیر شاخه به صورت مرحله به مرحله

زیر دامنه یا زیر شاخه؟ کدام یک برای سئو سایت بهتر است؟

به صورت معمول، شما می خواهید یک وبسایت وردپرسی را در نام دامنه خود (به عنوان مثال، fabtheme.ir) دایر کنید. با این حال، گاهی اوقات شما ممکن است بخواهید که وبسایت های وردپرسی دیگری را نیز در یک نام دامنه ایجاد کنید.

این کار را می توان با نصب وردپرس در یک زیر دامنه (http://newebsite.example.com) یا به عنوان یک زیر شاخه (http://example.com/newwebsite) انجام داد.

اما سوالی که باید به آن پاسخ دهیم آن است که کدام یک برای سئو سایت بهتر و کارآمدتر است؟

موتورهای جستجوگر با زیر دامنه ها متفاوت از دامنه اصلی رفتار می کنند. بنابراین، رتبه بندی آن ها کاملا متفاوت با وبسایت وردپرسی اصلی خواهد بود. از سوی دیگر، زیر شاخه ها از قدرت و صلاحیت دامنه ریشه بهره مند می شوند. بنابراین، در اکثر موارد رتبه بندی بهتر و بالاتری را نیز به دست می آورند.

یک راه ساده تر برای ایجاد وبسایت های وردپرس به صورت جداگانه در هر دو روش زیر دامنه یا زیر شاخه، نصب شبکه چند رسانه ای وردپرس است.

با این حال، اگر شما دوستان عزیز می خواهید دو وبسایت وردپرسی را به صورت جداگانه مدیریت کنید، می توانید نمونه های مختلفی از وردپرس را نصب کنید.

بنابراین، بیایید با هم نحوه نصب وردپرس در شاخه یا زیر پوشه را بررسی کنیم.

مراحل نصب وردپرس در زیر شاخه دامنه اصلی وبسایت به صورت گام به گام

اکنون که تفاوت نصب وردپرس در زیر شاخه و زیر دامنه و نحوه تاثیر گذاری هر یک بر روی سئو سایت را متوجه شده اید، زمان آن فرا رسیده است که مراحل نصب وردپرس بر روی یک زیر شاخه را با هم بررسی کنیم. پس لطفا با تمرکز و دقت کافی مراحل را دنبال کنید تا در انجام این فرآیند با مشکل مواجه نشوید.

بدون هیچ توضیح اضافه ای، شروع می کنم!

گام شماره یک: ایجاد یک زیر شاخه تحت نام دامنه ریشه

در اولین گام برای نصب وردپرس در زیر پوشه، شما باید یک زیر شاخه یا پوشه را در زیر نام دامنه ریشه ایجاد کنید. در واقع، این مکانی خواهد بود که شما فایل های وردپرس را در آن نصب خواهید کرد.

با استفاده از یک سرویس گیرنده FTP یا مدیر فایل در cPanel، به حساب کاربری میزبانی وبسایت خود متصل شوید.

پس از اتصال به حساب میزبانی، به پوشه ریشه وبسایت وردپرسی خود بروید. معمولا این گوشه در بخش /public_html/ folder قرار دارد. اگر شما قبلا نصب وردپرس را در پوشه ریشه انجام داده باشید، پس باید فایل ها و پوشه های وردپرس خود را بتوانید مشاهده کنید.

سپس، شما باید راست کلیک کنید و از منوی ظاهر شده گزینه ‘Create new directory’ را انتخاب کنید.

آموزش نحوه نصب وردپرس در یک زیر شاخه به صورت مرحله به مرحله

شما باید هنگام انتخاب نام برای زیر شاخه یا زیر پوشه خود مراقب باشید. زیرا این نام، بخشی از URL جدید وبسایت وردپرسی شما خواهد بود. بنابراین آنچه کاربران در مرورگر خود تایپ می کنند برای رسیدن به این وبسایت است.

به عنوان مثال، اگر شما نام زیر شاخه خود را travel-guides قرار دهید، آدرس وبسایت وردپرسی شما این گونه خواهد شد:

http://example.com/travel-guides/

آموزش نحوه نصب وردپرس در یک زیر شاخه به صورت مرحله به مرحله

گام شماره دو: آپلود کردن فایل های وردپرس

زیر شاخه جدیدی که ایجاد کرده اید، در این لحظه خالی است و هیچ آیتمی در آن وجود ندارد. بنابراین باید فایل های وردپرس را در آن آپلود کنید.

برای انجام این کار لازم است که در ابتدا به وبسایت WordPress.org مراجعه کنید و بر روی دکمه دانلود کلیک کنید.

آموزش نحوه نصب وردپرس در یک زیر شاخه به صورت مرحله به مرحله

مرورگر شما، شروع به دانلود فایل زیپ خواهد کرد که در آن آخرین نسخه نرم افزار وردپرس وجود دارد. بعد از آن که فرآیند دانلود به پایان رسید و فایل زیپ در کامپیوتر شما ذخیره شد، باید فایل را انتخاب کنید و آن را extract کنید. کاربران سیستم عامل مک باید برای انجام فرآیند extract روی فایل دابل کلیک کنند و کاربران سیستم عامل ویندوز باید بر روی فایل راست کلیک کرده و گزینه ‘Extract All’ را انتخاب کنند.

بعد از extract شدن فایل زیپ، شما می توانید پوشه وردپرس را ببینید که شامل تمام فایل های وردپرس می باشد.

اکنون زمان آن است که این فایل ها را در زیر شاخه یا زیر پوشه ایجاد شده، آپلود کنیم.

به وسیله یک سرویس گیرنده FTP به وبسایت ورپرسی خود متصل شوید و مستقیما به زیر شاخه ای که در مرحله اول ایجاد کرده اید، بروید.

در فایل های محلی پانل سرویس گیرنده FTP خود، به پوشه وردپرسی که  extract کرده اید، بروید. تمام فایل های موجود در پوشه وردپرس را انتخاب کنید و سپس آن ها را در زیر شاخه جدیدی که ایجاد کرده اید، آپلود کنید.

گام شماره سه: ایجاد یک پایگاه داده جدید

همانطورکه می دانید، وردپرس تمام مطالب وبسایت شما را در داخل پایگاه داده ذخیره می کند. بنابراین، شما باید یک پایگاه داده جدید برای استفاده توسط وبسایت وردپرسی جدید خود که در زیر شاخه نصب کرده اید، ایجاد کنید.

برای ایجاد یک پایگاه داده جدید، ابتدا باید وارد بخش مدیریت خود در cPanel حساب کاربری میزبانی وردپرس خود شوید. بر روی گزینه ‘MySQL Databases’ در زیر برگه  databases کلیک کنید.

برای ایجاد یک پایگاه داده جدید، ابتدا باید وارد بخش مدیریت خود در cPanel حساب کاربری میزبانی وردپرس خود شوید. بر روی گزینه ‘MySQL Databases’ در زیر برگه databases کلیک کنید.

در مرحله بعد، شما باید یک نام برای پایگاه داده جدید وردپرسی خود انتخاب کنید و سپس بر روی  دکمه ‘Create Database’ جهت ادامه فرآیند کلیک کنید.

آموزش نحوه نصب وردپرس در یک زیر شاخه به صورت مرحله به مرحله

cPanel وبسایت شما یک پایگاه داده جدید را برای شما ایجاد خواهد کرد. برای استفاده از این پایگاه داده جدید، باید یک نام کاربری MySQL جدید ایجاد کنید.

به بخش MySQL Users مراجعه کنید و یک نام کاربری جدید به همراه رمز عبور در فیلدهای مربوطه وارد کنید. سپس، بر روی دکمه ‘Create User’ جهت ادامه فرآیند کلیک کنید.

آموزش نحوه نصب وردپرس در یک زیر شاخه به صورت مرحله به مرحله

در این بخش، شما باید مجوزهای لازم را برای نام کاربری جدید ایجاد شده جهت کار بر روی پایگاه داده ای که ایجاد کرده اید، ارائه دهید.

به بخش ‘Add user to database’ بروید. نام کاربری MySQL خود را انتخاب کنید و سپس پایگاه داده جدیدی که ایجاد کرده اید را انتخاب کنید.

آموزش نحوه نصب وردپرس در یک زیر شاخه به صورت مرحله به مرحله

بر روی دکمه Add کلیک کنید تا کار ادامه یابد. بعد از انجام این مراحل، Cpanel مجوز های کامل را به کاربر MySQL جهت کار با پایگاه داده جدید ایجاد شده، اعطا می کند.

گام شماره چهار: نصب وردپرس

اکنون همه آیتم ها در سرجای خود قرار گرفته اند. بنابراین شما می توانید نصب وردپرس را انجام دهید. جهت انجام این کار، به سادگی با تایپ آدرس URL به زیر شاخه ای که ایجاد کرده اید بروید:

http://example.com/your-subdirectory-name/

بعد از مراجعه به زیر شاخه، پنجره نصب وردپرس برای شما نمایش داده می شود. در اولین گام شما باید زبان وبسایت وردپرسی خود را انتخاب کنید و سپس بر روی دکمه continue کلیک کنید.

آموزش نحوه نصب وردپرس در یک زیر شاخه به صورت مرحله به مرحله

سپس، از شما درخواست خواهد شد که نام پایگاه داده وردپرس سایت، نام کاربری پایگاه داده، رمز عبور و هاست را وارد کنید. جزئیات پایگاه داده خود را وارد کنید و سپس بر روی دکمه submit کلیک کنید.

آموزش نحوه نصب وردپرس در یک زیر شاخه به صورت مرحله به مرحله

وردپرس به پایگاه داده شما متصل خواهد شد و شما می توانید پیام موفقیت را مشاهده کنید:

آموزش نحوه نصب وردپرس در یک زیر شاخه به صورت مرحله به مرحله

جهت ادامه فرآیند، بر روی دکمه ‘Run the install’ کلیک کنید.

در مرحله بعدی نصب وردپرس، از شما درخواست می شود که یک عنوان برای سایت خود وارد کنید و یک نام به عنوان نام مدیریت وردپرس (admin username) به همراه رمز عبور و آدرس ایمیل وارد کنید.

آموزش نحوه نصب وردپرس در یک زیر شاخه به صورت مرحله به مرحله

بعد وارد کردن جزئیات مربوط به وبسایت وردپرسی خود، بر روی دکمه ‘Run install’ جهت ادامه فرآیند کلیک کنید.

وردپرس تنظیمات مربوط به وبسایت شما را انجام می دهد و یک پیام موفقیت به شما نمایش داده می شود:

آموزش نحوه نصب وردپرس در یک زیر شاخه به صورت مرحله به مرحله

شما اکنون می توانید به وبسایت وردپرسی خود که در زیر شاخه نصب کرده اید مراجعه کنید و به آن وارد شوید.

گام شماره پنج: درست کردن پیوندها

اگر شما یک وردپرس جداگانه در شاخه ریشه نصب کرده اید، باعث می شود که فایل های htaccess. زیر شاخه با یکدیگر درگیر شوند. به این ترتیب، این مسئله منجر به ایجاد خطای ۴۰۴ در وبسایت شما می شود.

برای حل این مشکل، شما باید فایل htaccess. در زیر شاخه ای که وردپرس را نصب کرده اید، ویرایش کنید. برای این کار، قطعه کد قرار گرفته در داخل فایل htaccess. با قطعه کد زیر جایگزین کنید:

# BEGIN WordPress

<IfModule mod_rewrite.c>

RewriteEngine On

RewriteBase /your-subdirectory/

RewriteRule ^index\.php$ – [L]

RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f

RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d

RewriteRule . /your-subdirectory/index.php [L]

</IfModule>

# END WordPress

فراموش نکنید که بخش /your-subdirectory/ در خط چهارم را با نام زیر شاخه خود جایگزین کنید.

این مقاله از مجموعه آموزش وردپرس نیز در همین جا به پایان رسید. امیدوارم که این مطلب آموزشی نیز مورد توجه و رضایت شما دوستان عزیز قرار گرفته باشد و بتواند به شما در نصب وردپرس در زیر شاخه دامنه اصلی کمک و یاری رساند. شما عزیزان می توانید هر گونه انتقاد، نظر و پیشنهاد در مورد این مقاله را در بخش نظرات مطرح کنید. همچنین بنده خوشحال خواهم شده که در بخش نظرات به ما بگویید که چقدر این مقاله برای شما کارایی داشته است و توانسته اید از راهنمایی هایی که در آن ارائه شده است استفاده کنید.

آموزش وردپرس

درباره سعید دیدارنو

سعید دیدارنو هستم فارغ التحصیل رشته مهندسی نرم افزار کامپیوتر، به حوزه های بهینه سازی سایت، بازاریابی اینترنتی و طراحی سایت علاقه مند هستم و مدت یک سال است که نویسندگی رو شروع کرده ام.

دیدگاه خود را بیان کنید

دو + یک =