آموزش نمایش آخرین تاریخ به روزرسانی یک پست در وردپرس

آموزش نمایش آخرین تاریخ به روزرسانی یک پست در وردپرسReviewed by عماد حیدری on Mar 4Rating: 5.0آموزش نمایش آخرین تاریخ به روزرسانی یک پست در وردپرسدر ادامه به آموزش نمایش آخرین تاریخ به روزرسانی یک پست در وردپرس با استفاده از چند کد ساده و به صورت تصویری و مرحله به مرحله خواهیم پرداخت.

در ادامه به آموزش نمایش آخرین تاریخ به روزرسانی یک پست در وردپرس با استفاده از چند کد ساده و به صورت تصویری و مرحله به مرحله خواهیم پرداخت.

آموزش نمایش آخرین تاریخ به روزرسانی یک پست در وردپرس

آموزش نمایش آخرین تاریخ به روزرسانی یک پست در وردپرس

نمایش تاریخ انتشار یک پست در وردپرس قابلیتی مرسوم بین قالب های وردپرسی می باشد که کاربران با استفاده از آن می توانند از زمان انتشار و آنلاین شدن یک پست با خبر شوند. اما گاهی پست هایی در سایت های وردپرسی پس از زمان طولانی به روزرسانی می شوند که در اینصورت زمان به روزرسانی مطالب در نوار مشخصات مطلب به نمایش در نمی آید. ممکن است پس از مدتی بخواهید تا محتوای مطالب خود را به روزرسانی کرده و یا اطلاعات جدیدی به آن ها اضافه کنید با این حال با وجود بروزرسانی مطلب کاربران از تاریخ جدید ویرایش با خبر نخواهند شد و تاریخ قدیمی مطلب کهنه بودن اطلاعات آن را تداعی می کند در صورتی که می خواهید تا تاریخ به روزرسانی و ویرایش پست ها و مطالب وردپرسی را نمایش دهید می توانید از آموزش زیر استفاده نمایید.

افزودن آخرین تاریخ آپدیت مطلب پیش از محتوای آن

در این آموزش نیاز است تا یک سری کد ویرایش شده را به وردپرس اضافه نمایید. برای این کار می توانید کد زیر را به فایل  functions.php افزوده و یا آن را درون افزونه site-specific درج نمایید.

function wpb_last_updated_date( $content ) {
$u_time = get_the_time('U');
$u_modified_time = get_the_modified_time('U');
if ($u_modified_time >= $u_time + 86400) {
$updated_date = the_modified_time('F jS, Y');
$updated_time = the_modified_time();
$custom_content = '<p class="last-updated">Last updated on'. $updated_date . 'at'. $updated_time .'</p>'; 
}

    $custom_content .= $content;
    return $custom_content;
}
add_filter( 'the_content', 'wpb_last_updated_date' );

نحوه عملکرد کد فوق به این شکل است که با بررسی زمان انتشار مطلب و آخرین زمان بررسی در صورت وجود تفاوت بین این دو تاریخ انتشار و ویرایش مطلب مورد نظر، تاریخ آهرین بروزرسانی مطلب را پیش از محتوای موجود در پست نمایش می دهد.

همچنین شما می توانید برای شخصی سازی بیشتر تاریخ نمایش داده شده با افزودن کد سی اس اس سفارشی خود طرح موردنظر را ویرایش نمایید. کد CSS زیر یک نمونه برای شخص سازی متن تاریخ بروزرسانی مطلب با تعیین اندازه، رنگ و نوع فونت می باشد.

.last-updated {
    font-size: small;
    text-transform: uppercase;
    background-color: #fffdd4;
}

آموزش نمایش آخرین تاریخ به روزرسانی یک پست در وردپرس
روش بالا برای قرار دادن تاریخ وردپرس در هر قالب و پوسته ای کاربرد دارد چرا که کد نمایش داده شده را درون مطلب و پیش از محتوای اصلی نمایش می دهد اما در صورتی که می خواهید تاریخ آخرین بروزرسانی را در قالب سایت خود نمایش دهید باید با توجه به قالب نصب شده تنظیمات و کد سفارشی مختلفی را در نظر بگیرید.

آموزش وردپرس کد وردپرس

درباره هاشم مهربان

آمده ام برای شما بنویسم و آنچه در توانم هست آموزش دهم امیدوارم خداوند مرا در این مسیر کمک کند تا رضایت شما دوستان را فراهم کنم هم اکنون شما هم با من باشید

دیدگاه خود را بیان کنید

14 + 6 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.