۷ اقدام مهم و حیاتی که باید قبل از راه اندازی وبسایت وردپرس انجام دهید

۷ اقدام مهم و حیاتی که باید قبل از راه اندازی وبسایت وردپرس انجام دهیدReviewed by سعید دیدارنو on Sep 16Rating: 5.07 اقدام مهم و حیاتی که باید قبل از راه اندازی وبسایت وردپرس انجام دهیدراه انداری وبسایت وردپرس,طراحی سایت با وردپرس,ساخت سایت با وردپرس,ساخت وبسایت وردپرس,افزونه پشتیبان گیری وردپرس,انتخاب قالب وردپرس مناسب,امنیت در وردپرس

راه اندازی اولین وبسایت وردپرس برای همه ما یک تجربه جذاب و هیجان انگیز است. برای بسیاری از کاربران شروع یک ماجراجویی جدید است. اما برای عده ای می تواند یک درد سر واقعی باشد. به این دلیل که افراد در انجام بسیاری از اقدامات ساده ناموفق هستند. اقداماتی که در عین ساده بودن برای راه اندازی سایت وردپرس بسیار حیاتی می باشد. نتیجه عدم موفقیت در این اقدامات می تواند حمله هکرها و از بین رفتن تمام داده ها باشد، که باعث نا امیدی و عقب نشینی افراد می شود.

خوشبختانه، شما می توانید از این اتفاق ناگوار با استفاده از ابزار مناسب جلوگیری کنید. به همین منظور، در این مقاله یک لیست هفت مرحله ای از اقداماتی که باید قبل از راه اندازی وبسایت وردپرس انجام دهید، ارائه داده می شود.

۷ اقدام مهم و حیاتی که باید قبل از راه اندازی وبسایت وردپرس انجام دهید

۷ اقدام مهم و حیاتی که باید قبل از راه اندازی وبسایت وردپرس انجام دهید

  1. انتخاب قالب وردپرس مناسب

پیدا کردن و انتخاب یک قالب مناسب برای وبسایت احتمالا مهمترین گام در کل فرآیند راه اندازی وبسایت وردپرس شما است. زیرا یک قالب وردپرس تمام سبک و مجموعه وبسایت شما را تنظیم می کند.

برای مثال، اگر شما یک وبسایت وردپرس برای کسب و کار ایجاد کنید اما از قالبی استفاده کنید که فاقد یک نگاه حرفه ای باشد، جدی گرفته نخواهید شد. بنابراین توصیه مهم من این است که قالب ها را بر اساس طبقه بندی موضوعی آن ها جستجو کنید و سپس تعیین کنید که کدام طراحی مناسب ترین انتخاب برای وبسایت وردپرس شما است.

7 اقدام مهم و حیاتی که باید قبل از راه اندازی وبسایت وردپرس انجام دهید

  1. یک پشتیبان ایجاد کنید

طراحی سایت با وردپرس به تلاش و زمان زیادی احتیاج دارد. متاسفانه، تمام وقت و انرژی که صرف ایجاد وبسایت وردپرس خود کرده اید، می تواند در یک چشم به هم زدن از بین برود. به همین دلیل است که پشتیبان گیری از وردپرس از جمله از تمام فایل ها، کد ها و محتویات آن بسیار مهم است.

با ایجاد نسخه پشتیبان، می توانید مطمئن باشید که وبسایت وردپرس شما هر زمان که لازم باشد می تواند بازگردانده شود. بهترین پلاگین های پشتیبان گیری شما را قادر می سازد تا به صورت برنامه ریزی شده نسخه پشتیبان تهیه کنید. تنها نکته ای که نباید فراموش کنید آن است که بعد از هر گونه تغییر و اصلاح در وبسایت وردپرس خود یک نسخه پشتیبان از آن تهیه کنید. برای ایجاد یک نسخه پشتیبان می توانید از افزونه پشتیبان گیری از وردپرس Duplicator که یکی از بهترین پلاگین ها در این زمینه است، استفاده کنید.

7 اقدام مهم و حیاتی که باید قبل از راه اندازی وبسایت وردپرس انجام دهید

  1. تقویت و ایجاد امنیت در ناحیه مدیریت وردپرس

از آنجایی که وردپرس محبوب ترین پلتفرم ساخت وبسایت است، بیشتر از بقیه پلتفرم ها مورد حمله هکرها قرار می گیرد. بنابراین بسیار مهم است که بخش مدیریت وبسایت وردپرس خود را با استفاده از تمامی ابزارهای موجود، تقویت و ایمن کنید.

اولین کاری که باید انجام دهید، انتخاب یک رمز عبور قوی است. به جای انتخاب یک کلمه که می توان به راحتی آن را حدس زد، از ترکیب حروف، اعداد، کارکترهای خاص استفاده کنید.

مرحله دوم، استفاده از یک فرآیند تایید دو مرحله ای است. علاوه بر رمز عبور، شما باید از یک کد شناسه Google Authenticator برای ورود به وبسایت وردپرس خود استفاده کنید. برای این منظور می توانید از پلاگین قدرتمند Keyy استفاده کنید.

گام آخر برای ایجاد امنیت در وردپرس، محدود کردن تعداد تلاش های ورود است. با این کار ناحیه مدیریت وبسایت وردپرس شما دارای سطح امنیت بالاتری می شود. زیرا این کار می تواند از حملات خشونت باری که توسط هکرها انجام می شود جلوگیری کند. بهتر است بدانید که یکی از تاکتیک های رایج هکرها جهت نفوذ به وبسایت وردپرس شما، استفاده از ترکیب های ورودی مختلف است. بنابراین با محدود کردن تعداد تلاش های ورود می توانید جلوی این تاکتیک را بگیرید. برای این منظور می توانید از پلاگین قدرتمند Limit Login Attempts استفاده کنید. با حفاظت از backend وبسایت وردپرس خود، می توانید تمامی نگرانی های امنیتی در رابطه با آن را از بین ببرید.

بحث ایجاد امنیت در وردپرس کمی پیچیده و مفصل است. شما دوستان عزیز می توانید به این مقاله مراجعه کنید تا اطلاعات بیشتری در این زمینه کسب کنید.

7 اقدام مهم و حیاتی که باید قبل از راه اندازی وبسایت وردپرس انجام دهید

  1. به ابزارهای گوگل متصل شوید

اگر چه این امکان وجود دارد که بتوانید مسیر پیشرفت وبسایت وردپرس خود را از طریق ابزارهای موجود در سیستم وردپرس دنبال کنید، اما بهتر است که سایت خود را به Google Search Console و  Google Analytics نیز متصل کنید.

گوگل نه تنها اطلاعات بیشتری نسبت به سایر ابزارهای ردیابی سایت ارائه می دهد، بلکه گزارش هایی در مورد عناصر ضروری وبسایت از جمله سرعت بارگذاری وبسایت، بارگذاری وبسایت به شکل صحیح و لینک های گم شده یا خراب را ارائه می دهد.

شما همچنین می توانید از کنسول جستجوی گوگل برای پیدا کردن خطاهای ۴۰۴ استفاده کنید. این ابزار گوگل باعث نظارت آسان وبسایت می شود و مشکلات داخلی آن را قبل از آن که بر روی ترافیک سایت اثر بگذارند، رفع می کند.

ابزار گوگل آنالیتیک برای درک مخاطبان، چیزهایی که دوست دارند و چیزهایی که دوست ندارند، بسیار مهم است. اگر شما نتوانید این سه ویژگی مخاطبان خود را درک کنید، نمی توانید درست متوجه شوید که آن ها چه کسانی هستند و از کجا آمده اند.

از آن جا که استفاده از این ابزارها بسیار آسان است، واقعا هیچ بهانه ای برای عدم استفاده از آن ها وجود ندارد. شما به راحتی می توانید از ابزار گوگل آنالیتیک استفاده کنید و به سادگی ابزارهای گوگل را با وردپرس یکپارچه کنید.

  1. راه اندازی یک ایمیل با نام دامنه خود

یکی از عوامل مهم برای شروع به ایجاد لیست ایمیل مشترکین خبرنامه وبسایت، ثبت یک ایمیل با نام دامنه وبسایت وردپرس تان است. به این دلیل که استفاده از یک آدرس ایمیل از دامنه دیگر مانند gmail.com می تواند مشکلاتی را برای این فرآیند ایجاد کند. این کار باعث می شود که شما با ایمیل های جعلی گیج نشوید. همچنین باعث محدود شدن اعلامیه ها به عدم موفقیت ایمیل در تحویل به سرویس های ایمیلی می شود.

همچنین، آدرس ایمیل مبتنی بر دامنه نیز به کاربران نشان کی دهد که ایمیل های شما مستقیما از یک منبع حرفه ای ارسال می شود.

اگر قبل از راه اندازی وبسایت وردپرس خود حساب ایمیل را تنظیم نکرده اید، اکنون وقت آن رسیده است که این کار را انجام دهید. اگر ایمیل توسط برنامه میزبانی شما پیشتیبانی یا مشمول آن نمی شود، می توانید از برنامه G Suite گوگل استفاده کنید. این برنامه یک ابزار عالی و راحت است که می توانید ابزارهای مفید برای کسب و کار کوچک خود را در یک مکان مدیریت کنید.

7 اقدام مهم و حیاتی که باید قبل از راه اندازی وبسایت وردپرس انجام دهید

  1. تست تجربه کاربری

هنگام ایجاد یک وبسایت وردپرس، بسیار آسان است که در جزئیات کوچک گرفتار شوید و با مشکلات بزرگی روبرو شوید. این مسئله می تواند بسیاری از جاذبه های وبسایت را تحت تاثیر قرار دهد و برای تجربه کاربری سایت شما مضر باشد.

به همین دلیل، آزمایش تجربه کاربری و ساده کردن وبسایت وردپرس، قبل از راه اندازی بسیار مهم است. این آزمایش نه تنها ایده خوبی از نحوه عملکرد سایت به شما می دهد، بلکه می توانید به کمک آن اشتباهات و یا مسائلی که قبلا متوجه نشده اید را شناسایی کنید.

همچنین این مسئله به شما کمک می کند که به کاری که انجام داده اید، اعتماد بیشتری پیدا کنید و دیدگاه بیرونی را در مورد نحوه عملکرد سایت خود، متوجه شوید.

در این مرحله فقط باید مطمئن شوید که از تمام توصیه ها استفاده کرده اید و نظرات مختلف را برای بهبود تجربه کاربری سایت خود درنظر گرفته اید.

7 اقدام مهم و حیاتی که باید قبل از راه اندازی وبسایت وردپرس انجام دهید

  1. انجام تست های عملکرد

اگر چه تست تجربه کاربری مهمترین بخش عملکرد فنی یک سایت محسوب می شود، اما باید برای موفقیت کامل وبسایت وردپرس خود تست های عملکرد را انجام دهید. زیرا عملکرد وبسایت شما بر روی سئو سایت و رتبه شما در گوگل بسیار تاثیر گذار هستند. به این دلیل که کاربران انتظار دارند بارگذاری وبسایت در کوتاه ترین زمان ممکن انجام شود که این برای گوگل نیز بسیار مهم است.

بنابراین اگر سرعت بارگذاری سایت شما بهینه نیست، باید اقدامات لازم را انجام دهید تا مطمئن شوید که آن را تا جای ممکن بهینه کرده اید و سرعت بارگذاری مناسبی دارید. شما می توانید با ابزاری هایی مانند Pingdom چگونگی تاثیر هر اقدام بر روی وبسایت خود را بررسی کنید.

7 اقدام مهم و حیاتی که باید قبل از راه اندازی وبسایت وردپرس انجام دهید

دوستان عزیز من، فراموش نکنید که این هفت مرحله فقط آغاز کار است. موفق ترین وبسایت ها متعلق به افرادی هستند که هیچ گاه یادگیری را فراموش نمی کنند و همیشه به دنبال بهترین راه حل های موثر برای حل مشکلات وبسایت خود هستند. بنابراین علاوه بر انجام این مراحل برای ساخت سایت با وردپرس، همیشه به دنبال بهبود شرایط آن با استفاده از راه حل های بهتر و استفاده از نظر کاربران و مخاطبان سایت خود باشید. در واقع، شما نباید فراموش کنید که توسعه و بهبود شرایط کسب و کار اینترنتی شما به توسعه و بهبود مستمر و مداوم عملکرد وبسایت شما وابسته خواهد بود. اگر محتوای خوبی داشته باشید، اگر به بهینه سازی سایت خود اهمیت دهید و اگر سایت شما در دستگاه های همراه بدون هیچ مشکلی نمایش داده شود، یعنی کسب و کار خود را بهبود داده اید.

در ساخت وبسایت وردپرسی خود موفق باشید!

آموزش وردپرس

درباره سعید دیدارنو

سعید دیدارنو هستم فارغ التحصیل رشته مهندسی نرم افزار کامپیوتر، به حوزه های بهینه سازی سایت، بازاریابی اینترنتی و طراحی سایت علاقه مند هستم و مدت یک سال است که نویسندگی رو شروع کرده ام.

دیدگاه خود را بیان کنید

13 − شش =