آموزش مخفی کردن ستون کناری قالب در وردپرس

آموزش مخفی کردن ستون کناری قالب در وردپرسReviewed by عماد حیدری on Mar 6Rating: 5.0آموزش مخفی کردن ستون کناری قالب در وردپرسدر ادامه به بررسی نحوه حذف و مخفی کردن ستون کناری قالب در وردپرس برای نمایش کامل بخش محتوا می پردازیم.

در ادامه به بررسی نحوه حذف و مخفی کردن ستون کناری قالب در وردپرس برای نمایش کامل بخش محتوا با استفاده از افزودن یک کد ساده می پردازیم.

آموزش مخفی کردن ستون کناری قالب در وردپرس

ستون کناری قالب های وردپرسی مکان مناسبی برای نمایش ابزارک ها و اطلاعات اضافی سایت می باشند. با این حال همیشنه نیاز به استفاده از این ویژگی وجود ندارد و در بسیاری از طراحی های جدید قالب هایی بدون ستون های کناری را شاهد هستیم. در صورتی که می خواهید محتوای قالب وردپرسی سایت خود را به صورت تمام عرض و بدون ستون کناری نمایش دهید می توانید از آموزش زیر استفاده نمایید.

همان طور که میدانید بیشتر قالب های وردپرسی از یک نوع ستون کناری در بخش وبلاگ پوسته استفاده می نمایند که از دستورات یکسانی پیروی می کند با این حال ممکن است تجربه غیر فعال کردن بخش ساید بار برای هر قالب متفاوت باشد. برخی از پوسته های وردپرسی امکان غیر فعال کردن ستون کناری را برای صفحه اصلی و یا یک پست و یا برگ خاصی امکان پذیر کرده اند اما وجود دارند قالب های بسیاری که از این ویژگی بی بهره مانده اند.

یک روش سریع برای حذف محتویات ستون کناری وردپرس منفی کردن کد مربوط به ساید بار در قالب فعال شده می باشد. برای اینکار نیاز است تا با مراجعه به بخش ویرایشگر در پنل نمایش به قسمت Index.php مراجعه نمایید. حال در مجموعه کدهای موجود در این بخش به دنباله رشته زیر باشید.

<?php get_sidebar(); ?>

این کد مربوط به دریافت اطلاعات ستون کناری قالب می باشد. اکنون تمامی خط رشته کد را انتخاب نمایید و کد زیر را با آن جایگزین کنید.

<?php if (!is_front_page()) {

get_sidebar();

} ?>

با جایگزینی کد بالا به جای کد اولی بر دکمه ذخیره کلیک کنید تا تغییرات انجام شده حفظ شود. با اینکار وردپرس محتوایی را از بخش ستون کناری دریافت نخواهد کرد و این بخش از نمایه سایت مخفی خواهد شد. در صورتی که تمایلی به ویرایش کد سایت وردپرسی خود ندارید همچنین می توانید با ساختن یک برگه جدید در وردپرس یک صفحه اصلی تازه بدون ستون کناری ساخته و آن را در بخش خواندن پنل تنظیمات به عنوان صفحه اصلی انتخاب نمایید.

آموزش وردپرس

درباره هاشم مهربان

آمده ام برای شما بنویسم و آنچه در توانم هست آموزش دهم امیدوارم خداوند مرا در این مسیر کمک کند تا رضایت شما دوستان را فراهم کنم هم اکنون شما هم با من باشید

دیدگاه خود را بیان کنید

پانزده − 11 =