آموزش محدود سازی تعداد ماه های نمایش داده شده در ویجت آرشیو در وردپرس

در ادامه به آموزش تصویری نحوه محدود سازی تعداد ماه های نمایش داده شده در ویجت آرشیو در وردپرس با استفاده از دو روش نصب افزونه و کدنویسی می پردازیم.

محدود کردن تعداد ماه های ویجت آرشیو نمایش داده شده در وردپرس

آموزش محدود سازی تعداد ماه های نمایش داده شده در ویجت آرشیو در وردپرس

ویجت آرشیو ابزاری برای نمایش ماه های فعالیت سایت می باشد که با نمایش مطالب و محتوای هر ماه به تفکیک و مجزا از هم به کاربر این امکان را می دهد تا بتواند بنا به نیاز خود به راحتی در میان تاریخ های مختلف پیمایش کند.

در صورتی که زمان زیادی از فعالیت سایت شما گذشته باشد. مطالب در آرشیو بندی ماهانه، سالانه یا هفتگی متعددی نمایش داده می شود. حال اگر بخواهید این مجعموعه دسته ها را در ستون کناری، فوتر یا هرجایی از قالب نمایش دهید؛ ممکن است تعداد بالای ماه های آرشیو برای قالب شما بیش از حد باشد.

همچنین گاهی نمی خواهیم تا کاربر به راحتی به مطالب بسیار قدیمی دسترسی داشته باشد و کاربردی این مطالب کهنه برای آن ها ندارد. اگر مشکل محدودیت فضا در قالب، عدم نمایش مطالب قدیمی در قالب سایت دارید در این صورت از یکی از دو روش های زیر برای محدود سازی ماه های ویجت آرشیو وردپرس استفاده نمایید.

مقاله مرتبط: چگونه پربازدیدترین تگ ها را در وردپرس نمایش دهیم

روش ۱٫ محدود سازی ویجت آرشیو با استفاده از افزونه

این روش ساده تر و تنها در عرض چند دقیقه قابل انجام می باشد.

برای اینکار ابتدا نیاز است تا افزونه Collapsing Archives را از مخزن پلاگین های وردپرس دانلود و نصب نمایید. پس از نصب افزونه این ابزار را بایستی فعال کنید تا پنل تنظیمات آن در دسترس قرار گیرد.

پس از فعال سازی افزونه حال به بخش نمایش و سپس ابزارک ها مراجعه نمایید.

آموزش محدود سازی تعداد ماه های نمایش داده شده در ویجت آرشیو در وردپرس

اکنون با مراجعه به بخش ابزارک ها، ویجت این افزونه را به بخش ویجت های فعال سایدبار کشیده تا پنل تنظیمات آن نمایان شود.

با اینکار ویجت ابزارک فعال و در ستون کناری نمایش داده می شود. تفاوت و قابلیت این ابزار نسبت به نمونه پیشفرض وردپرس در قابلیت کشویی کردن آرشیو ماهانه و سالانه می باشد. به طوری که به جای نمایش تعداد بالایی از ماه های فعالیت سایت، این بازه های زمانی در دسته بندی سالانه قابل گشودن قرار می گیرند و کاربر می تواند با باز کردن هر کدام از سال های فعالیت ماه های زیر مجموعه آن را مشاهده نماید.

علاوه بر سال، ماه های آرشیو نیز امکان گشوده شدن برای نمایش پست های زیر مجموعه آن ها را دارند.

در این پنل می توانید امکان تنظیم تصویر و آیکون، خارج نمودن تعدادی از دسته ها و بازه های زمانی و دیگر موارد را مدیریت نمایید. تصویر زیر نمونه ای از ویجت آرشیو ساخته شده با استفاده از این پلاگین آرشیو وردپرس می باشد.

آموزش محدود سازی تعداد ماه های نمایش داده شده در ویجت آرشیو در وردپرس

روش ۲٫ محدود سازی تعداد ماه های ویجت آرشیو به صورت دستی

این روش نیاز به اضافه کردن یک سری کد به وردپرس دارد که در صورتی که تمایلی به افزودن یک افزونه اضافی و یا تغییر ویجت آرشیو پیشفرض وردپرس ندارید بکارتان می آید.

برای اینکار کد زیر را به فایل functions.php اضافه نمایید.

function wpb_limit_archives() {
$my_archives = wp_get_archives(array(
‘type’=>’monthly’,
‘limit’=>6,
‘echo’=>0
));
return $my_archives;
}
add_shortcode(‘wpb_custom_archives’, ‘wpb_limit_archives’);
add_filter(‘widget_text’, ‘do_shortcode’);ہہ

این مجموعه کد تعداد ماه های آرشیو را به عدد ۶ کاهش می دهد که در صورت نیاز می توانید این عدد را در مقابل عبارت ‘limit’=> تغییر دهید و یک شرت‌کد در اختیار شما قرار می دهد که می توانید با افزودن این شرت‌کد در یک ویجت متن، آن را در سایدبار قالب سایت به نمایش بگذارید.

مقاله مرتبط: فعال سازی استفاده از شورت کد در ابزارک وردپرس

اکنون می توانید با مراجعه به بخش نمایش و سپس ابزارک ها با افزودن یک ویجت متن (Text)، و پس از کلیک بر دکمه حالت متن، شرت‌کد زیر را به این بخش افزوده و تغییرات به وجود آمده را ذخیره نمایید.

<ul>
[wpb_custom_archives]
</ul>

اکنون با مراجعه به سایت خود می توانید ویجت آرشیو محدود شده را مشاهده کنید. طبق تنظیمات این کد، ویجت ساخته شده مجموعه ۶ ماه آرشیو را به نمایش می گزارد که می توانید این عدد را بنا به نیاز خود تغییر دهید.

آموزش وردپرس کد وردپرس

درباره هاشم مهربان

آمده ام برای شما بنویسم و آنچه در توانم هست آموزش دهم امیدوارم خداوند مرا در این مسیر کمک کند تا رضایت شما دوستان را فراهم کنم هم اکنون شما هم با من باشید

دیدگاه خود را بیان کنید

14 − 10 =