آموزش نحوه مرتب سازی پست ها و صفحات در وردپرس برای بهبود عملکرد وبسایت

آموزش نحوه مرتب سازی پست ها و صفحات در وردپرس برای بهبود عملکرد وبسایتReviewed by سعید دیدارنو on Sep 19Rating: 5.0آموزش نحوه مرتب سازی پست ها و صفحات در وردپرس برای بهبود عملکرد وبسایتمرتب سازی مطالب وردپرس,مرتب سازی مطالب در وردپرس,افزونه مرتب سازی وردپرس,مرتب سازی پست ها و صفحات در وردپرس,مرتب سازی مطالب وبسایت,آموزش وردپرس

آیا شما دوستان عزیز می دانید که چگونه می توانید پست ها و صفحات وردپرس را مرتب سازی کنید؟ در مورد تکنیک هایی که ممکن است تا به حال برای قرار دادن پست در یک صفحه یا در داشبورد استفاده کرده باشید، فکر کنید.

آموزش نحوه مرتب سازی پست ها و صفحات در وردپرس برای بهبود عملکرد وبسایت

آموزش نحوه مرتب سازی پست ها و صفحات در وردپرس برای بهبود عملکرد وبسایت

یکی از روش ها این است که مستقیما به نوار جستجو بروید و یک عبارت کلیدی را تایپ کنید. اما این کار مرتب سازی دائمی سایت نیست. این روش از مرتب سازی تنها در بخش backend وبسایت وردپرسی شما قابل لمس و مشاهده است. برای انتقال پست خود در بخش frontend وبسایت خود، شما باید تاریخ انتشار آن را ویرایش کنید.

آموزش نحوه مرتب سازی پست ها و صفحات در وردپرس برای بهبود عملکرد وبسایت

همین کار برای پیمایش لیست دسته ها به صورت مشابه انجام می شود که باعث شود آن ها خیلی بهتر از مرتب سازی پیش فرض وردپرس، سازماندهی شوند.

آموزش نحوه مرتب سازی پست ها و صفحات در وردپرس برای بهبود عملکرد وبسایت

همچنین شما می توانید از فیلتر تاریخ برای بالا آوردن پست ها یا صفحاتی که در ماه های خاص منتشر شده اند، استفاده کنید. فیلتر تاریخ می تواند برای بازگرداندن و قرار دادن گروه های پست هایی که کامل شده اند در یک دسته، مفید باشد. اما، باید دوباره تاکید کنم که این کار جایگزینی برای مرتب سازی پست ها و ساختن یک صف مرتب نیست.

آموزش نحوه مرتب سازی پست ها و صفحات در وردپرس برای بهبود عملکرد وبسایت

بنابراین، من می خواهم دلایلی که ممکن است شما بخواهید پست ها و صفحات وبلاگ خود را مرتب کنید را بیان کنم. این گونه ممکن است که متوجه شوید این روش بسیار کارآمد برای پیکربندی داشبورد شما است. از سوی دیگر، ممکن است متوجه شوید که مرتب سازی برای وبسایت یا وبلاگ شما کارآمد نیست و در واقع نصب یک افزونه جدید یا فرآیند دستی برای مرتب سازی مطالب، هدر دادن وقت خواهد بود.

بنابراین، این مقاله آموزشی را دنبال کنید تا با روند مرتب سازی پست ها وصفحات وردپرس آشنا شوید و آن را یاد بگیرید. برای انجام فرآیند مرتب سازی یک راه حل پیچیده تر به صورت دستی و یا استفاده از یک افزونه مرتب سازی وردپرس برای مرتب کردن از طریق عمل کشیدن و رها کردن (drag and drop) وجود دارد.

چرا می خواهید پست ها وصفحات وبسایت وردپرسی خود را مرتب کنید؟

 

  • شما می خواهید محبوب ترین یا مهمترین صفحات یا پست های وبسایت شما برای همیشه در دید مخاطبان باشند.
  • احساس می کنید که لازم است دسترسی مستقیمی به صفحاتی که به طور دائم ویرایش شده اند مانند صفحه اصلی داشته باشید.
  • شما علاقه مند به اضافه کردن محتوا به یک پست قدیمی برای بهبود وضعیت سئو سایت خود با تغییر تاریخ آن به اخیرا منتشر شده هستید.
  • شما متوجه می شوید که یک مرتب سازی متفاوت برای وبسایت شما منطقی تر است. مانند مرتب سازی مطالب سایت بر اساس حروف الفبا.
  • شما نیاز به یک فرآیند سریع برای سازماندهی پست یا صفحات وبسایت خود دارید. برای مثال، بعضی از مخاطبان یا بازدید کنندگان وبسایت شما از صفحات استفاده می کنند. بنابراین ممکن است که شما نیاز به انتقال به بالا یا پایین یک صفحه داشته باشید تا بتوانید یک بخش مرتبط را به مشتریان بالقوه خود ارائه دهید.

صرف نظر از دلیلی که شما برای مرتب سازی مطالب سایت وردپرسی خود دارید، یک مورد برای اطمینان وجود دارد. راهی که وردپرس برای مرتب سازی استفاده می کند چندان کاربر پسند و دوست داشتی نیست. شما چند گزینه برای فیلتر کردن در اختیار دارید. اما، کنترل لازم و کافی را بر روی صفحه داشبورد وردپرس خود و لیست عنوان ها ندارید.

روش پیچیده و سخت مرتب سازی مطالب وردپرس

این روش سخت و پیچیده است. اما بعضی از اوقات چاره جز استفاده از آن ندارید. تنها راه برای مرتب سازی پست های وبسایت وردپرسی شما بدون استفاده از پلاگین، تنظیم تاریخ انتشار برای هر یک از پست هایی است که می خواهید مکان آن ها را جابجا کنید. دلیل این موضوع آن است که سیستم وردپرس به طور خودکار پست ها و صفحات وبسایت شما را بر اساس تاریخ انتشار نمایش می دهد. همان طور که شما عزیزان می دانید، به طور خاص پست ها و صفحات اخیرا منتشر شده در بخش بالا نمایش داده می شوند. در حالی که پست ها و صفحات قدیمی تر در قسمت پایین داشبورد وردپرس قرار خواهند گرفت.

بنابراین تنها قرار گرفتن پست های قدیمی در بخش بالای صفحه (بدون استفاده از افزونه) آن است که تاریخ انتشار هر یک از آن ها را به صورت دستی تغییر دهید. گاهی از اوقات وبمسترها و صاحبان سایت ها پست های قدیمی اما کارآمد و مفید را برای تاثیرگذاری بیشتر بر روی مخاطبان سایت خود با تغییر دستی تاریخ انتشار آن ها در بخش بالایی صفحه نمایش می دهند. با این حال، این کار نسبتا سختی است که تشخیص دهید کدام مطلب و پست با چه تاریخی تنظیم شود تا در مکان درست قرار داده شود. بنابراین، بهتر است که به استفاده از افزونه مرتب سازی وردپرسی روی آورید تا تغییرات مورد نظر سریع تر و دقیق تر اعمال شوند.

اما با این وجود، وبلاگ شما ممکن است پست های بسیار محبوبی داشته باشد که باید در صفحه اول وبلاگ قرار بگیرند و نمایش داده شوند. همچنین ممکن است که شما بخواهید به پست های قدیمی خود محتوا اضافه کنید و با تغییر تاریخ انتشار آن به تدریج سئو سایت وردپرسی خود را بهبود بدهید.

برای هر دوی این شرایط، راه حل منطقی این است که این پست ها را خودتان ویرایش کنید و تاریخ انتشار آن ها را خودتان تنظیم کنید.

آموزش نحوه مرتب سازی پست ها و صفحات در وردپرس برای بهبود عملکرد وبسایت

برای انجام این کار، لیست صفحات یا پست های خود را که می خواهید آن ها را مرتب سازی و سازماندهی مجدد کنید را باز کنید. اولین گزینه این است که پست مورد نظر خود را پیدا کنید و سپس بر روی دکمه ویرایش سریع (Quick Edit) کلیک کنید. این سریع ترین راهی است که می توانید در آن چند عنصر از پست  از جمله تاریخ انتشار را ویرایش کنید. بنابراین، تاریخ انتشار پست را به آن چه که مورد نظر خودتان است، تغییر دهید و سپس بر روی دکمه بروزرسانی (Update) کلیک کنید.

آموزش نحوه مرتب سازی پست ها و صفحات در وردپرس برای بهبود عملکرد وبسایت

راه حل دیگر برای انجام این کار باز کردن ویرایشگر پست یا صفحه مورد نظرتان است. همانطور که می دانید در بخش سمت راست ویرایشگر محلی برا تنظیم تاریخ انتشار وجود دارد که می توانید از آن برای ویرایش تاریخ استفاده کنید و سپس بر روی دکمه بروزرسانی (Update) کلیک کنید.

آموزش نحوه مرتب سازی پست ها و صفحات در وردپرس برای بهبود عملکرد وبسایت

همانطور که قبلا تاکید کردم، این روش ایده آلی برای مرتب سازی مطالب وبسایت وردپرسی شما نیست. با این حال، گاهی اوقات دلیل دیگری برای مرتب سازی وجود دارد که باعث می شود تاریخ انتشار پست یا صفحه نیز تغییر کند.

استفاده از یک افزونه برای مرتب سازی پست ها و صفحات با استفاده از ابزار کشیدن و رها کردن

آموزش نحوه مرتب سازی پست ها و صفحات در وردپرس برای بهبود عملکرد وبسایت

در یک دنیای کامل و بی نقص، شما نیازی به نصب افزونه برای مرتب سازی پست ها و صفحات خود نخواهید داشت. اما متاسفانه، وردپرس این قابلیت را ندارد و بعضی از مواقع شما مجبور به استفاده از افزونه خواهید بود.

شما می توانید افزونه های بسیاری را برای مرتب سازی مطالب با استفاده از عمل کشیدن و رها سازی جهت اعمال کردن سریع تغییرات مورد نظر خود پیدا کنید. اگر چه این مقاله همه آن ها را پوشش نمی دهد، اما می توانید بعضی از افزونه های مورد علاقه من را امتحان کنید:

پلاگین Post Types Order بسیار سبک و موثر است. بنابراین من در این مقاله نحوه راه اندازی و چگونگی کارکرد این افزونه را برای مرتب سازی پست ها و صفحه های وبسایت شما بیان خواهم کرد.

استفاده از افزونه Post Types Order برای مرتب سازی مطالب

پلاگین Post Types Order را نصب کنید. این افزونه را فعال کنید تا لینک Post Types Order در زیر برگه یا تب تنظیمات (Settings) نمایش داده شود. اگر چه اکثریت تنظیمات مورد نظر شما در این صفحه وجود دارد، اما بهتر است آن را بررسی کنید و فقط تنظیماتی که لازم دارید را در آن قرار دهید.

آموزش نحوه مرتب سازی پست ها و صفحات در وردپرس برای بهبود عملکرد وبسایت

برای مثال، صفحه به شما بعضی از گزینه هایی را که می توانید تنظیم کنید را نشان می دهد. گزینه های مرتب سازی برای محصولات، کوپن ها، رسانه یا هر چیز دیگری که در وبسایت شما وجود دارد نمایش داده می شود که با توجه به نیاز خود می توانید آن ها را سفارشی کنید. برای مثال در این پست یک بخش با نام پروژه ها وجود دارد، که احساس شده است باید مرتب سازی شود. بنابراین در بین آیتم های مرتب سازی قرار داده شد.

افزونه همچنین برخی از ویژگی های جالب مانند مرتب سازی خودکار، حداقل سطح دسترسی برای استفاده از افزونه و آرشیو کشیدن و رها کردن را رائه می دهد.

هنگامی که تنظیمات مورد نظر خود را اعمال کردید، به تب پست ها در داشبورد وردپرس سایت خود بروید. برای پیدا کردن دکمه ” Re-Order” به سمت پایین لیست پیمایش کنید. این دکمه در قسمت تنظیمات برای تمامی آیتم هایی که انتخاب کرده اید، نمایش داده خواهد شد. روی این دکمه کلیک کنید تا به صفحه مرتب سازی مجدد از طریق کشیدن و رها کردن، هدایت شوید.

واقعا انجام فرآیند مرتب سازی از این ساده تر نخواهد بود. زیرا عنوان هر یک از پست های شما در یک قالب ساده نمایش داده می شود و نه چیزی بیشتر از آن. با استفاده از ماوس برای مرتب سازی هر پست بر روی آن کلیک کنید و سپس در مکان مورد نظر خود کلیک را رها کنید. بعد از قرار دادن پست ها رد محل مورد نظر، تغییرات انجام شده را ذخیره کنید. همانطور که می بینید خیلی سریع توانستید پست ها را مرتب کنید و دیگر نیازی به تغییر تاریخ انتشار آن ها ندارید.

همانطور که گفته شد، دکمه Re-Order را می توان در سایر آیتم های داشبورد قرار داد. به عنوان مثال، این دکمه برای بخش پروژه ها نیز قرار داده شده است تا بتوان آن بخش را مرتب سازی کرد.

آموزش نحوه مرتب سازی پست ها و صفحات در وردپرس برای بهبود عملکرد وبسایت

شما ممکن است با تغییر دستی تاریخ انتشار مشکلی نداشته باشید و آن را مناسب بدانید. اما برخی از پلاگین ها در دسترس هستند که کار را بسیار ساده تر می کنند. بنابراین، برای انتخاب روش مرتب سازی وبسایت خود به خوبی نیازهای خود را در نظر بگیرید تا بتوانید به صورت صحیح انتخاب کنید. خوشحال خواهم شد که به من بگویید کدام روش را انتخاب و استفاده کرده اید. و یک سوال دیگر… آیا روش مورد استفاده را دوست داشته اید؟

آموزش وردپرس

درباره سعید دیدارنو

سعید دیدارنو هستم فارغ التحصیل رشته مهندسی نرم افزار کامپیوتر، به حوزه های بهینه سازی سایت، بازاریابی اینترنتی و طراحی سایت علاقه مند هستم و مدت یک سال است که نویسندگی رو شروع کرده ام.

دیدگاه خود را بیان کنید

هجده − 5 =