امنیت در وردپرس | نحوه محافظت از بخش مدیریت سایت در وردپرس

امنیت در وردپرس | نحوه محافظت از بخش مدیریت سایت در وردپرسReviewed by سعید دیدارنو on Sep 11Rating: 5.0امنیت در وردپرس | نحوه محافظت از بخش مدیریت سایت در وردپرسامنیت در وردپرس,بالابردن امنیت در وردپرس,ایجاد امنیت در وردپرس,افزایش امنیت در وردپرس,افزونه امنیت در وردپرس,افزونه امنیت فراگیر در وردپرس,امنیت وردپرس

توجه به امنیت در وردپرس و محافظت از ناحیه مدیریت و صفحه ورود این سیستم محتوا محور در برابر حملات، بسیار حیاتی است. اما توجه داشته باشید که هکرها تنها خطر امنیتی عمده نیستند. برای وبسایت هایی که ثبت نام کاربر را ارائه می دهند نیز شما باید ناحیه مدیریت وردپرس را در برابر کاربران حفظ کنید. مسائل امنیتی که از کاربران تایید شده حاصل می شود، “نفوذ غیر مخرب” نامیده می شود.

خوشبختانه، شما می توانید به سرعت و به آسانی با پیاده سازی چند نکته و نصب برخی از پلاگین ها باعث افزایش امنیت در وردپرس سایت خود شوید. با توجه به ابعاد امنیت در سیستم وردپرس مانند اعتبار ورود شما و کاهش حملات مخرب در منبع، سایت خود را برای هر کسی که از آن استفاده می کند، به محل ایمن تری تبدیل کنید.

در این مقاله آموزش امنیت در وردپرس، ابتدا درباره اینکه چرا باید از مدیریت و صفحات ورود محافظت کنید، توضیح خواهم داد. سپس پنج نکته را برای کمک به بالابردن امنیت در وردپرس و محافظت از وبسایت، در اختیار شما همراهان عزیز فاب تم قرار می دهم. پس شروع می کنیم!

امنیت در وردپرس | نحوه محافظت از بخش مدیریت سایت در وردپرس

امنیت در وردپرس | نحوه محافظت از بخش مدیریت سایت در وردپرس

چرا باید به امنیت در وردپرس توجه کنید و از منطقه مدیریت آن و صفحه ورود به سیستم محافظت کنید؟

همانند درب ورودی خانه شما، احتمالا صفحه ورود وردپرس سایت شما دارای یک پیوند ضعیف در زنجیره دسترسی به وبسایتتان است. صفحه مدیریت وردپرس شما نشان دهنده اولین اتاق است که هر کسی به آن وارد خواهد شد. به این معنا که قفل کردن هر دو برای رعایت امنیت بسیار مهم است. عواقب عدم انجام فرآیند امنیت در وردپرس بسیار زیاد و غیر قابل جبران است. از جمله از دست دادن مشتری، کاربر یا اطلاعات شخصی، آسیب رساندن به عملکرد وبسایت شما و حتی حذف کامل آن. علاوه بر این، کاهش اعتماد مشتری می تواند برای کسب و کار شما بسیار فاجعه بار باشد.

در نهایت باید اشاره کنم که حملات شدید و خشونت آمیز یک راه محبوب برای به دست آوردن دسترسی به وبسایت به صورت غیر مجاز است. به همین دلیل تعدادی از نکاتی که در حوزه امنیت در وردپرس در این مقاله مطرح می کنم بر روی ایمن نگه داشتن سایت شما از این نوع حملات متمرکز خواهد بود.

امنیت در وردپرس | نحوه محافظت از بخش مدیریت سایت در وردپرس

۵ نکته بهبود امنیت در وردپرس به منظور محافظت از ناحیه مدیریت

اگر شما یک کاربر تازه ملحق شده به دنیای وردپرس هستید، درک نحوه فرآیند امنیت در وردپرس و ایمن نگه داشتن سایت می تواند برای شما دلهره آور باشد. برای رفع ابهام این فرآیند، پنج نکته ای را که می تواند برای ایمن سازی سایت شما به کار برود را با هم بررسی خواهیم کرد.

 1. نام کاربری و کلمه عبور قوی انتخاب کنید

انتخاب یک رشته قوی و طولانی از کاراکترهای تصادفی که حاوی اعداد و نمادها می باشد برای کلمه عبور بسیار عالی خواهد بود. زیرا در مقایسه با رمزهای کوتاه، نمونه های قوی برای هکرها کار دشواری خواهد بود که آن را حدس بزنند. بنابراین دسترسی به حساب کاربری شما نیز کار دشواری است. این یک نگرانی جدی در مورد امنیت در وردپرس است. زیرا ۶۹ درصد از افراد بزرگسال آنلاین نمی دانند که چگونه رمزهای عبور خود را امن کنند. اما خوشبختانه این یک خطر امنیتی است که به راحتی می توان از وقوع آن اجتناب کرد.

امنیت در وردپرس | نحوه محافظت از بخش مدیریت سایت در وردپرس

به راحتی می توانید با استفاده از این نکات نام کاربری و رمز عبور خود را ایمن کنید:

 • از کلمه ای مبهم برای نام کاربری خود استفاده کنید: تغییر هر نام کاربری پیش فرض از admin به چیزی که حدس زدن آن سخت تر باشد.
 • استفاده از رمز عبور طولانی که حدس زدن آن دشوار باشد: شما می توانید از وبسایت Strong Password Generator برای ایجاد رمزهای طولانی و سخت استفاده کنید. اگر چه وردپرس نیز دارای یک سیستم تولید کننده رمز عبور درخشان است که می توانید از آن نیز استفاده کنید. به خاطر داشته باشید که طول یک عامل اولیه در یک رمز عبور ایمن است.
 • رمز عبور خود را در یک مکان امن ذخیره کنید: این نکته برای ایجاد یک اعتبار قوی ضروری نیست. اما امن نگه داشتن کلمه عبور شما به همان اندازه مهم است. می توانید از ابزارهایی مانند LastPass یا ۱Password برای مدیریت رمزهای عبور خود استفاده کنید.

البته این روش تنها راه کار برای بهبود امنیت در وردپرس و حفاظت از ناحیه مدیریت سایت نیست. بنابراین به دیگر راه کارهای محدود کردن دسترسی نیز توجه کنید.

 1. تایید اعتبار دو عامل (۲FA) را برای مسدود کردن ورودهای غیر مجاز اضافه کنید

۲FA یک روش محافظت از حساب است که توسط درخواست یک کد یا رمز منحصر به فرد از طریق دستگاه هوشمند عمل می کند. یعنی این که هر زمان شما وارد سیستم شوید، وردپرس می تواند مطمئن شود که آن خود شما هستید، نه یک هکر یا فرد غیر مجاز، به این ترتیب می توانید امنیت در وردپرس را به راحتی ارتقاع دهید.

امنیت در وردپرس | نحوه محافظت از بخش مدیریت سایت در وردپرس

همانند سایر روش های امنیتی، افزونه های وجود دارد که می توانند به شما برای اجرای ۲FA کمک کنند:

 • Two Factor Authentication: این افزونه با Google Authenticator کار می کند تا کدهای محدودیت زمانی برای دسترسی به سایت را فراهم کند.
 • Keyy: این افزونه، یک راه حل منحصر به فرد برای ایجاد یک مجموعه کامل از اعتبارها است. می توانید با استفاده از دستگاه هوشمند خود به طور انحصاری برای ورود به سیستم وردپرس اقدام کنید.

در مجموع، شما می خواهید که اول یک افزونه ۲FA استاندارد را امتحان کنید و سپس به دیگر راه حل ها مانند Keyy وقتی که احساس امنیت و راحتی کردید، گرایش پیدا کنید. البته علاوه بر موارد بالا می توانید از پلاگین های Wordfence و Jetpack نیز استفاده کنید که بسیار ارزشمند و کارآمد هستند.

 1. محدود کردن تعداد تلاش های ورود جهت کاهش خطر حملات خشونت آمیز

در این مورد هم افزونه ها یکبار دیگر می توانند به شما کمک کنند و سایت را ایمن نگه دارند. پیشنهادهای من به شما این است:

امنیت در وردپرس | نحوه محافظت از بخش مدیریت سایت در وردپرس

 • Jetpack: در میان دیگر پلاگین ها، این افزونه به شما دو بار اجازه تلاش برای ورود به سایت را می دهد که به این وسیله می توانید انجام تلاش برای حملات بیرحمانه را محدود کنید. همچنین این پلاگین بر سایت شما جهت فعالیت های خرابکارانه نظارت می کند.
 • iThemes Security: این افزونه امنیت در وردپرس نه تنها تعداد تلاش ها برای ورود به سیستم را محدود می کند، بلکه اجازه می دهد که ورود کاربران مشکوک را نیز ممنوع کنید.
 • Wordfence Security: علاوه بر محدودیت حملات خرابکارانه و بیرحمانه، این افزونه جامع نیز دارای تعداد زیادی از دیگر ویژگی های مهم امنیتی است.

این روش هم یکی دیگر راه حل های ایجاد امنیت در وردپرس بود که می توانید از آن ها استفاده کنید و جلو حملات مخرب را بگیرید. اما اجازه دهید که به ادامه روش های امنیتی بپردازم.

 1. پیاده سازی یک برنامه فایروال وبسایت (WAF) برای محافظت از سایت شما از تزریق کد

تزریق کد به معنای استفاده از یک کد برای تغییر عملکرد وبسایت که می تواند برای سایت شما ویرانگر باشد. اما WAF یک مانع برای سایت شما جهت جلوگیری از این نوع حملات و دیگر انواع حملات قبل از رسیدن آن ها به فایل های شما ایجاد می کند.

امنیت در وردپرس | نحوه محافظت از بخش مدیریت سایت در وردپرس

برخی از افزونه ها مانند Wordfence شامل برنامه امنیتی WAF به صورت استاندارد می باشند. با این حال، گزینه های دیگری برای انتخاب وجود دارد. از قبیل:

 • NinjaFirewall: این افزونه اختصاصی یک فایروال مستقل است که در جلو وردپرس قرار می گیرد و به عنوان یک WAF واقعی شناخته می شود.
 • Anti-Malware Security and Brute-Force Firewall: این افزونه نه تنها دارای یک WAF مستحکم است که به صورت مداوم به روز می شود، بلکه از حملات خشونت آمیز و مخرب نیز جلوگیری می کند.
 • All in One WP Security & Firewall: نام این افزونه همه چیز را در مورد آن توضیح می دهد در واقع شما با یک افزونه امنیت فراگیر وردپرس مواجه هستید.. این افزونه شامل تولید کننده رمز عبور، بررسی نام های کاربری ضعیف، محافظت در برابر حملات خشونت آمیز و مخرب و همچنین دارای یک WAF قدرتمند است.

به طور کلی و خلاصه، برای محافظت از وبسایت خود هیچ عذر و بهانه ای وجود ندارد زیرا شما می توانید با اجرای WAF یکی از بهترین ویژگی های امنیتی را برای وردپرس و وبسایت خود ایجاد کنید.

 1. از قوانین کاربری وردپرس برای محدود کردن قابلیت های حساب کاربری در سایت خود استفاده کنید

اما آخرین کاری که می توانید برای بهبود امنیت در وردپرس خود انجام دهید، استفاده از قوانین کاربری وردپرس است. بنابراین، برای هر حساب دسترسی به سایت خود یک نقش کاربر تعریف شده را با مجموعه ای از صلاحیت ها تنظیم کنید تا محدودیت هایی را برای حساب کاربری ایجاد شود. به این معنی که کاربران فقط به آنچه که برای انجام کار نیاز دارند، دسترسی خواهند داشت. این بدون شک یک جنبه کلیدی ایجاد امنیت در سایت وردپرسی است.

امنیت در وردپرس | نحوه محافظت از بخش مدیریت سایت در وردپرس

بنابراین علاوه بر پیاده سازی نکات دیگر، از این روش نیز برای بالابردن امنیت در وردپرس استفاده کنید. اما کارهایی که در این مرحله باید انجام دهید:

 • نقش های کاربری مناسب را از قبل ایجاد کنید تا فقط کاربر به آن چه که نیاز دارد دسترسی داشته باشد و نه بیشتر.
 • از افزونه هایی مانند User Role Editor یا WPFront User Role Editor برای سفارشی کردن دسترسی بعضی از نقش ها استفاده کنید.
 • به طور منظم حسابهای استفاده نشده را بررسی کرده و آن ها را حذف کنید.

در کل، تنظیم کردن نقش کاربران سخت نیست و می تواند به صورت بالقوه میزان امنیت در وردپرس را افزایش دهد و حفاظت بیشتری برای ناحیه مدیریت به ارمغان بیاورد.

هنگامی که بحث امنیت در وردپرس به وجود می آید، نگرانی اصلی شما باید حفاظت وبسایت از دسترسی غیر مجاز به بخش مدیریت بدون این که از چه ناحیه ای این دسترسی امکان پذیر است، باشد. زیرا عدم رعایت مسائل امنیتی در وردپرس به خصوص برای بخش مدیریت می تواند برای سایت شما، رتبه آن در موتورهای جستجو و درآمد بالقوه کسب و کارتان فاجعه بار باشد.

در این مقاله، به همراه هم پنج نکته را برای ایجاد امنیت در ناحیه مدیریت وردپرس به صورت حرفه ای بررسی کردیم. بیایید آن ها را جمع بندی کنیم:

 1. انتخاب نام کاربری و رمز عبور قوی برای خود به عنوان مدیر سایت، اما توصیه می شود که کاربران سایت را نیز مجبور به این کار کنید.
 2. استفاده از ۲FA برای جلوگیری از ورود غیر مجاز به سیستم.
 3. جلوگیری از حملات مخرب و خشونت آمیز با محدود کردن تعداد تلاش های ورود به سیستم.
 4. اجرای WAF برای محافظت از وبسایت خود از تزریق کد.
 5. از قوانین کاربری وردپرس برای محدود کردن مجوزها و قابلیت های کاربران در سایت خود استفاده کنید.

شما دوستان عزیز اگر راه کارهای دیگری برای محافظت از بخش مدیریت وبسایت وردپرسی خود دارید، خوشحال می شوم که در بخش نظرات آن را مطرح کنید. همچنین اگر از این مقاله لذت بردید می توانید دیگر مقالات ما را در بخش آموزش وردپرس دنبال کنید.

آموزش وردپرس امنیت وردپرس مخزن وردپرس

درباره سعید دیدارنو

سعید دیدارنو هستم فارغ التحصیل رشته مهندسی نرم افزار کامپیوتر، به حوزه های بهینه سازی سایت، بازاریابی اینترنتی و طراحی سایت علاقه مند هستم و مدت یک سال است که نویسندگی رو شروع کرده ام.

دیدگاه خود را بیان کنید

سه × 4 =