معرفی و بررسی بهترین افزونه های ریچ اسنیپت برای وردپرس جهت افزایش نرخ کلیک

معرفی و بررسی بهترین افزونه های ریچ اسنیپت برای وردپرس جهت افزایش نرخ کلیکReviewed by سعید دیدارنو on Oct 5Rating: 5.0معرفی و بررسی بهترین افزونه های ریچ اسنیپت برای وردپرس جهت افزایش نرخ کلیکریچ اسنیپت چیست,مزایای استفاده از ریچ اسنیپت,افزونه ریچ اسنیپت وردپرسی,افزونه ریچ اسنیپت برای وردپرس,نحوه اضافه کردن ریچ اسنیپت به وردپرس,آموزش وردپرس

در دنیای بهینه سازی و سئو سایت، ریچ اسنیپت ها تبدیل به یک موضوع جالب و داغ شده اند. به طوری که اکثر صاحبان وبسایت ها و وبمسترها در تلاش هستند از این قابلیت برای افزایش ترافیک ورودی وبسایت خود استفاده کنند. در حالی که طبق آن چه که گوگل بیان کرده، ریچ اسنیپت ها واقعا تاثیر مستقیمی در رتبه بندی سایت در نتایج جستجو ندارند. در واقع آن ها به وبسایت ها کمک می کنند در لیست نتایج جستجو اطلاعات بیشتری را در اختیار مخاطب قرار دهند تا بتوانند شانس بیشتری را برای جلب نظر مخاطب جهت کلیک بر روی لینک خود داشته باشند.

من قصد دارم که در این مقاله از آموزش وردپرس به این سوالات پاسخ بدهم:

ریچ اسنیپت ها دقیقا چه چیزی هستند؟ مزایای استفاده از ریچ اسنیپت ها چیست؟ نحوه استفاده از ریچ اسنیپت در وردپرس چگونه است و از بهترین افزونه ها برای انجام این کار کدام موارد هستند؟

اجازه دهید که این مقاله جذاب را شروع کنم.

 معرفی و بررسی بهترین افزونه های ریچ اسنیپت برای وردپرس جهت افزایش نرخ کلیک

معرفی و بررسی بهترین افزونه های ریچ اسنیپت برای وردپرس جهت افزایش نرخ کلیک

قطعات غنی یا ریچ اسنیپت چیست؟

ریچ اسنیپت یک اصطلاح برای طیف وسیعی از نشانه گذاری ساختار داده ایجاد شده است که به موتورهای جستجو کمک می کند تا بهتر بتوانند نوع محتوای قرار گرفته در صفحات وبسایت را درک کنند.

اجازه دهید تا موضوع را با این مثال برای شما کاملا روشن کنم. شما در حال جستجو در مورد بررسی یک فیلم خاص هستید. در شرایط عادی در صفحه نتایج جستجو به شما عنوان صفحه، توضیحات صفحه، تاریخ و URL صفحه نشان داده خواهد شد. اما با استفاده و کمک گرفتن از نشانه گذاری ساختار داده می توانید موارد دیگری مانند نام شخص یا نویسنده بررسی و امتیاز ستاره را نیز به نتایج جستجو اضافه کنید.

معرفی و بررسی بهترین افزونه های ریچ اسنیپت برای وردپرس جهت افزایش نرخ کلیک

انجام این کار به طور طبیعی باعث می شود که در اصطلاح ظاهر وبسایت شما در نتایج جستجو جذاب تر و وسوسه انگیزتر شود. به سادگی: باعث می شود که لینک شما برای کاربر جذابیت بیشتری پیدا کند و شانس کلیک بر روی آن بیشتر از رقبای شما باشد.

ریچ اسنیپت ها انواع مختلفی از نشانه گذاری های مختلف مانند Schema.org، microformats و حتی RDFa را پشتیبانی می کند. شما همچنین می توان از ریچ اسنیپت برای نمایش انواع مختلفی از محتوا، استفاده کنید. آیا تا به حال شده است که در مورد یک فرد در گوگل جستجو کنید و علاوه بر نتایج جستجوی عادی، صفحه لینکداین او نیز پیدا کنید؟ پاسخ شما به این سوال احتمالا مثبت است. همین نمونه ای از  نشانه گذاری داده است. آیا شما دستورالعمل پخت یک نوع از غذا را جستجو کرده اید و جزئیاتی مانند زمان تهیه نیز به شما نمایش داده شده است؟ یا در مورد یک رویداد خاص، جزئیاتی نیز به شما نمایش داده شده است؟ دوباره باید به شما بگویم که هر دو این موارد نیز مثال هایی از ریچ اسنیپت هستند.

مزایای استفاده از ریچ اسنیپت ها برای نمایش نتایج جستجو

برای تکرار و تاکید دوباره، وجود ریچ اسنیپت ها یک معیار بزرگ که گوگل به آن مستقیما توجه داشته باشد، نیست. به زبان ساده، موتورهای جستجو وبسایت ها را به خاطر عدم استفاده از ریچ اسنیپت ها با جریمه و تنبیه مواجه نمی کنند. با این حال، استفاده از ریچ اسنیپت ها ارزش های غیر مستقیمی برای وبسایت شما به ارمغان می آورد که نباید دست کم گرفته شود. در واقع، این ساختار به شکل نا محسوس به شما کمک و یاری می رساند و مزایای بزرگی را برای وبسایت شما به ارمغان می آورد. برای مثال:

 • ریچ اسنیپت ها به کاربران اینترنتی کمک می کنند که خیلی سریع نتایج مرتبط با یک جستجوی خاص را تشخیص دهند.
 • ریچ اسنیپت ها می توانند به شکل قابل توجه نرخ خروج و ترک وبسایت را به شکل قابل ملاحظه ای کاهش دهند. به نظر شما کدام یک بیشتر احتمال دارد که بر روی آن کلیک شود؟ یک نتیجه در مورد بررسی یک فیلم که فقط یک متن محض را نمایش می دهد یا یک نتیجه که اطلاعات اضافی مانند رتبه بندی و دیگر جزئیات را نمایش می دهد؟ این جایی است که استفاده ریچ اسنیپت می تواند بسیار سودمند و مفید باشد.
 • ریچ اسنیپت ها می توانند به موتورهای جستجو برای درک محتوای وبسایت شما کمک کنند و نتایج مفید اضافه را به کاربران مرتبط نمایش دهند.

بنابراین، چگونه باید ریچ اسنیپت را به وبسایت وردپرسی خود اضافه کنید تا بتوانید شانس بیشتری برای جلب مخاطب داشته باشید؟ خوشبخاته، شما می توانید از چند افزونه ریچ اسنیپت وردپرسی برای پیاده سازی این ساختار در وبسایت خود کمک بگیرید.

بهترین پلاگین های ریچ اسنیپت برای وردپرس

در این بخش با هم پنج افزونه ریچ اسنیپت برای وردپرس را که در این حوزه بهترین هستند، بررسی خواهیم کرد.

 1. افزونه WP Rich Snippets

معرفی و بررسی بهترین افزونه های ریچ اسنیپت برای وردپرس جهت افزایش نرخ کلیک

WP Rich Snippets یک افزونه ریچ اسنیپت غیر رایگان عالی است. این افزونه به شما اجازه می دهد که به راحتی ریچ اسنیپت ها را به سایت خود اضافه کنید و در طیف های مختلفی از محتوا استفاده کنید. شما می توانید ساختار داده را برای بررسی ها، دستورالعمل ها، مقالات و ویدئو ها استفاده کنید و حتی رتبه نویسنده یا سردبیر را نیز به محتوای خود اضافه کنید. همچنین این پلاگین از افزونه های مختلف سفارشی برای مواردی مانند ادغام ووکامرس، کد کوتاه سفارشی، قطعات برای موقعیت ها و نقشه ها و… پشتیبانی می کند.

ویژگی های کلیدی افزونه WP Rich Snippets:

 • راه اندازی آسان: این افزونه را می توان به سادگی نصب، اجرا و پیکربندی کرد.
 • مستندات گسترده: مستندات گسترده و دقیق برای همه کاربران وجود دارد.
 • پشتیبانی بسیار عالی: دسترسی به پشتیبانی و در خواست کمک رسانی بسیار ساده است.
 • ترجمه آماده: افزونه WP Rich Snippets آماده است تا به هر زبانی ترجمه کند.
 • افزودنی های گسترده: یک مجموعه وسیعی از افزودنی های مفید توسط ارائه دهنده افزونه برای کاربران در نظر گرفته شده است تا بتوانند نیاز های بیش تر از حد معمول را با آن ها برطرف کنند.
 • گونه های مختلف طرح یا الگو: پشتیبانی از انواع نشانه گذاری های محبوب org.
 • بررسی های کاربر یا سردبیر: روش های متعددی برای محاسبه و بررسی محتوا (از جمله درصد، رای و رتبه بندی کاربر مجموع) در این افزونه ارائه شده است.

برنامه شخصی این افزونه ۶۹ دلار در سال قیمت دارد که به شما اجازه می دهند از افزونه فقط در یک دامنه استفاده کنید. برای برنامه های دیگر، از جمله آنهایی که برای دامنه های متعدد و افزودنی های خاص، صفحه اصلی قیمت گذاری را بررسی کنید.

 1. افزونه WP Review Pro

معرفی و بررسی بهترین افزونه های ریچ اسنیپت برای وردپرس جهت افزایش نرخ کلیک

WP Review Pro توسط ارائه دهندگان محبوب قالب وردپرس MyThemeShop ارائه شده است. این افزونه یک راه حل جامع و کامل برای ایجاد بررسی در یک وبسایت وردپرسی طراحی شده است. این افزونه سریع است و دارای طراحی ریسپانسیو می باشد و سبک های مختلف را ارائه می دهد. همچنین، این افزونه دارای یک سیستم رتبه بندی امتیازی، یک سیستم رتبه بندی دایره ای، یک سیستم رتبه بندی ستاره ای و یک سیستم رتبه بندی درصدی است. به علاوه، توانایی افزودن جوانب مثبت و منفی به یک بررسی ارائه شده وجود دارد.

WP Review Pro همچنین می تواند برای تولید رتبه بندی ها و بررسی های ارسال شده توسط کاربر مورد استفاده قرار گیرد و با ویجت ها و کد های سفارشی خود نیز همراه است.

قیمت این افزونه ۳۹ دلار است که به شما اجازه می دهد تا از این پلاگین ریچ اسنیپت در وبسایت های نا محدودی استفاده کنید.

 1. افزونه All in One Schema.org Rich Snippets (رایگان)

معرفی و بررسی بهترین افزونه های ریچ اسنیپت برای وردپرس جهت افزایش نرخ کلیک

All in One Schema.org Rich Snippets یک گزینه بسیار عالی برای اضافه کردن ریچ اسنیپت ها به وردپرس است. بخصوص اگر شما نمی خواهید برای استفاده از پلاگین های غیر رایگان هزینه ای صرف کنید. این افزونه بسیار شبیه پلاگین WP Rich Snippets (که در بالا بررسی شد) است. شما می توانید ریچ اسنیپت ها را با کمک این افزونه به انواع مختلفی از محتوا مانند نظر سنجی ها، رویدادها، برنامه ها، افراد، محصولات، دستور العمل ها، ویدئو ها، مقالات و… اضافه کنید.

علاوه بر این، افزونه All in One Schema.org Rich Snippets یک پلاگین منبع باز (open source) است و بیش از ۴۰۰۰۰ کاربر از این افزونه استفاده می کنند.

 1. افزونه Rich Reviews (رایگان)

معرفی و بررسی بهترین افزونه های ریچ اسنیپت برای وردپرس جهت افزایش نرخ کلیک

تمرکز افزونه Rich Reviews اضافه کردن ریچ اسنیپت ها به صفحات در فرمت رتبه بندی کاربر و بررسی ها است. به این معنی که کاربران می توانند بررسی های خود را از محصولات و خدمات شما ارائه کنند که شما می توانید میانگین رده بندی را انتخاب کنید و به شکلی که می خواهید، نمایش دهید.

واقعا افزونه بسیار خوبی است. به کاربران امکان می دهد نظرات خود را ارائه دهند (که این نظرات به عنوان ریچ اسنیپت در نتایج جستجو نمایش داده خواه شد). این مزیت می تواند یک برتری واقعی برای برند شما به ارمغان بیاورد. البته به شرطی که بررسی ها مثبت و خوب باشند.

 1. افزونه WP Product Review (رایگان)

معرفی و بررسی بهترین افزونه های ریچ اسنیپت برای وردپرس جهت افزایش نرخ کلیک

اگر شما یک وبسایت بررسی محصول وردپرسی دارید، افزونه WP Product Review می تواند یکی از مواردی باشد که برای اضافه کردن ریچ اسنیپت ها می توانید استفاده کنید. این افزونه به شما اجازه می دهد جزئیاتی مانند مزایا و معایب محصولات مورد بررسی و همچنین توانایی آنها را در بخش های مختلف ارزیابی کنید.

برای مثال می توانید فرض کنید که شما یک وبسایت بررسی گوشی های هوشمند از نوع وردپرس دارید. افزونه WP Product Review به شما امکان اضافه کردن مزایای خاص گوشی هوشمند مورد نظر را می دهد و همچنین می توانید جنبه های مثبت و منفی آن را ذکر کنید. پس از آن شما می توانید آن را در مقیاس های مختلف مانند عمر باتری، پردازنده و سخت افزار، پشتیبانی، کیفیت دوربین و… مورد ارزیابی قرار دهید و رتبه بندی کنید.

علاوه بر مواردی که ذکر شد، افزونه WP Product Review به مانند افزونه Rich Reviews از بررسی هایی که کاربران ارسال می کنند، پشتیبانی می کند. این افزونه بیش از ۵۰۰۰۰ هزار نصب فعال دارد که آن را تبدیل به محبوب ترین افزونه این لیست کرده است.

دیگر افزونه های ریچ اسنیپت وردپرس رایگان که در ادامه این مقاله معرفی شده اند، بسیار ارزشمند هستند و می توانید برای اضافه کردن ریچ اسنیپت ها به وبسایت خود از آن ها بهره ببرید. ویژگی ها و قابلیت های این افزونه ها تقریبا با بسیاری از پلاگین هایی که در قسمت قبل معرفی و بررسی شده اند، مشابه هستند. اما با این حال تعداد نصب های فعال آن ها خیلی زیاد نیست.

 • افزونه Author hReview: به شما اجازه اضافه کردن رتبه نویسنده یا سردبیر را می دهد و آن ها را به عنوای یک ریچ اسنیپت نمایش می دهد. تعداد نصب های فعال این پلاگین بیش از ۴۰۰۰ است.
 • افزونه Schema App Structured Data: به شما اجازه می دهد تا داده های ساختاری org را به عنوان ریچ اسنیپت اضافه کنید. در حال حاضر، تعداد نصب های فعال این پلاگین بیش از ۲۰۰۰ است.
 • افزونه WP SEO Structured Data Schema: به شما این اجازه را می دهد تا ریچ اسنیپت ها را به انواع مختلفی از محتوا اضافه کنید. تعداد نصب های فعال این افزونه بیش از ۳۰۰۰ در حال حاضر می باشد.

اگر چه استفاده از ساختار ریج اسنیپت ها به عنوان یک ضرورت مطرح نیست و شما می توانید از استفاده از آن ها چشم پوشی کنید. اما همان طور که در این مقاله مشاهده کردید، استفاده از ریچ اسنیپت ها می تواند یک امتیاز بزرگ برای وبسایت شما باشد و شانس شما را برای جلب نظر مخاطب و کلیک بر روی لینک افزایش دهد. خوشبختانه، استفاده از ریچ اسنیپت ها برای وبسایت هایی که از وردپرس قدرت می گیرند، بسیار آسان است و شما می توانید از افزونه های مختلف برای انجام این کار استفاده کنید. بنابراین، به شما توصیه می کنم که این امتیاز بزرگ را از دست ندهید و از ریچ اسنیپت ها استفاده کنید. تنها کافی است که یک افزونه ریچ اسنیپت مناسب با توجه به نیاز و بودجه برای وبسایت خود استفاده کنید و کار را شروع کنید.

امیدوارم از این مقاله آموزشی نیز شما دوستان همیشه همراه فاب تم بهره لازم و کافی را برده باشید. لطفا در بخش نظرات این مقاله تمامی نقطه نظرات و سوالات خود را با من و همکارانم در میان بگذارید تا از آن ها برای هر چه بهتر شدن و غنی تر شدن مقالات استفاده کنیم. بی صبرانه در انتظار نظرات سازنده و مفید شما دوستان عزیزم هستم.

آموزش وردپرس سئوی وردپرس مخزن وردپرس

درباره سعید دیدارنو

سعید دیدارنو هستم فارغ التحصیل رشته مهندسی نرم افزار کامپیوتر، به حوزه های بهینه سازی سایت، بازاریابی اینترنتی و طراحی سایت علاقه مند هستم و مدت یک سال است که نویسندگی رو شروع کرده ام.

2 نظر

 1. سلام خدا قوت از آموزشهای عالیتون تشکر می کنم

دیدگاه خود را بیان کنید

چهار × سه =