اجرای اسکریپت افزونه ها در صفحات مشخص در وردپرس

اجرای اسکریپت افزونه ها در صفحات مشخص در وردپرسReviewed by عماد حیدری on Apr 26Rating: 5.0اجرای اسکریپت افزونه ها در صفحات مشخص در وردپرسدر ادامه به شما نحوه تعیین صفحات بارگزاری یک اسکریپت افزونه مشخص در وردپرس برای عدم اجرا در دیگر صفحات سایت برای کاهش زمان بارگزاری آن می پردازیم.

افزونه های وردپرسی در کنار قابلیت های فراوانی که به سایت وردپرسی اضافه می کنند با اضافه بیش از حد از آن ها موجب کاهش سرعت بارگزاری و اختلال در عملکرد سایت می شوند.

یکی از نکاتی که برنامه نویسان و توسعه دهندگان پلاگین های وردپرسی رعایت نمی کنند این است که افزونه های خود را به طور پیشفرض برای تمامی صفحات سایت در نظر می گیرند در حالی که در بسیاری از مواقع یک افزونه تنها در صفحات مشخص قابل استفاده می باشد و بارگزاری فایل ان در صفحه های غیر مربوط موجب حجیم شدن سایت می شود. در ادامه به شما نحوه تعیین صفحات بارگزاری یک افزونه در وردپرس را آموزش می دهیم.

اجرای اسکریپت افزونه ها در صفحات مشخص 

اجرای اسکریپت افزونه ها در صفحات مشخص

در صورتی که از عملکرد یک افزونه وردپرسی با خبر هستید شما می توانید پلاگین موردنظر را برای صفحات و محل های محدودی تعیین نماید. با اینکار افزونه انتخاب شده تنها در صفحاتی که شما تعیین می کنید اجرا خواهد شد ودر دیگر صفحات سایت غیر فعال خواهد بود.

از آنجا که غیر فعال سازی اسکریپت یک افزونه با کد متفاوتی انجام می شود در زیر یک نمونه از کد غیر فعال سازی افزونه Contact form 7 در تمامی صفحات و اجازه به انتشار آن تنها در صفحه فرم تماس را معرفی می کنیم.

add_action( 'wp_print_scripts', 'my_deregister_javascript', 100 );

function my_deregister_javascript() {
if ( !is_page('Contact') ) {
wp_deregister_script( 'contact-form-7' );
}
}

در کد فوق که در اسکریپت افزونه جای گذاری شده در خط چهارم صفحه افزونه موردنظر که در این مثال صفحه فرم تماس و در خط پنجم در پنجره افزود مربوط که در این مثال Contact form 7 می باشد را قرار داده ایم

با اینکار این افزونه تنها در صفحه فرم تماس اجرا خواهد شد و با اینکار با غیر فعال سازی در مابقی صفحات سایت شاهد کاهش حجم صفحات و زمان بارگزاری خواهیم بود.

آموزش وردپرس سئوی وردپرس کد وردپرس

درباره هاشم مهربان

آمده ام برای شما بنویسم و آنچه در توانم هست آموزش دهم امیدوارم خداوند مرا در این مسیر کمک کند تا رضایت شما دوستان را فراهم کنم هم اکنون شما هم با من باشید

دیدگاه خود را بیان کنید

11 + دوازده =