صفحه اصلی در وردپرس | نحوه تنظیم و ویرایش صفحه اصلی وردپرس

صفحه اصلی در وردپرس | نحوه تنظیم و ویرایش صفحه اصلی وردپرسReviewed by سعید دیدارنو on Sep 13Rating: 5.0صفحه اصلی در وردپرس | نحوه تنظیم و ویرایش صفحه اصلی وردپرسصفحه اصلی در وردپرس,ویرایش صفحه اصلی در وردپرس,تغییر صفحه اصلی در وردپرس,تنظیم صفحه اصلی در وردپرس,تغییر صفحه اصلی سایت در وردپرس,ویرایش صفحه اصلی وردپرس

آیا تا به حال یک قالب وردپرس را خریداری و نصب کرده اید و سپس متوجه شدید که دقیقا همانطور که در پیش نمایش دیده اید، نیست؟ یا در مورد وضعیتی که می خواهید بخش وبلاگ خود را از صفحه اصلی به طور کامل حذف کنید چه؟

صفحه اصلی وبسایت زمانی که صحبت از نرخ تبدیل می شود، بسیار مهم هستند. این صفحه بر روی ثبت نام در خبرنامه، فروش و هدایت مشتری بسیار تاثیر گذار است. هنوز پیکربندی و تنظیم صفحه اصلی در وردپرس برای کاربران کاری نسبتا مشکل به نظر می رسد. اما نگران نباشید، زیرا راه اندازی و ویرایش صفحه اصلی در وردپرس یکی از ساده ترین کارهایی است که باید انجام دهید. برای راهنمایی بیشتر من این مقاله را به فرآیند تنظیم و تغییر صفحه اصلی در وردپرس اختصاص می دهم تا بتوانید این کار را راحت تر انجام دهید.

صفحه اصلی در وردپرس | نحوه تنظیم و ویرایش صفحه اصلی وردپرس

صفحه اصلی در وردپرس | نحوه تنظیم و ویرایش صفحه اصلی وردپرس

چه زمانی باید صفحه اصلی وردپرس سایت خود را تنظیم و ویرایش کنید؟

ببینید وردپرس که پلتفرم وبلاگ نویسی است، وبلاگ شما را به طور پیش فرض در یک ورپرس تازه نصب شده، نشان می دهد. یعنی، تمام پست های اخیر شما را در صفحه اصلی نشان می دهد که هر مخاطبی به آن وارد می شود. برای برخی از وبسایت ها این کار کاملا عالی و درست است. اما برای برخی از وبسایت های دیگر، از نظر بازاریابی کار بی معنی است. از آن جایی که وردپرس به یک سازنده وب عالی و تمام عیار تبدیل شده است، شرکت ها به دنبال صفحات خانگی استاتیک هستند، جایی که آن ها بتوانند اطلاعات مربوط به محصولات، خدمات و افرادی که در شرکت کار می کنند را ارائه دهند.

بنابراین دوستان عزیز این موضوع را به خاطر بسپارید که برای این شرکت ها، وبلاگ بیشتر یک بخش ثانویه است که مشتریان اگر دوست داشته باشند، می توانند از آن بازدید کنند یا از طریق موتور جستجو برای یکی از پست های وبلاگ به آن هدایت شوند. بنابراین این سوال به وجود می آید، که چه زمانی شما می خواهید صفحه اصلی وردپرس خود را تنظیم و ویرایش کنید؟

خب، موقعیت هایی پیش می آید که شما نمی خواهید وبلاگ داشته باشید. این زمانی اتفاق می افتد که شما چند هدف را دنبال می کنید. مانند:

 • مشترکین ایمیل بیشتر
 • هدایت بیشتر
 • فروش بیشتر
 • تمرکز بیشتر بر روی خدمات
 • زمانی که برای داشتن یک وبلاگ اصلی برنامه ریزی نکرده اید
 • موقعیتی که در آن شما آمادگی کامل برای شروع یک وبلاگ را ندارید

در این مواقع ویرایش صفحه اصلی داستانی کاملا متفاوت دارد. جز اینکه شما کاملا از قالب و پیکربندی پیش فرض آن راضی هستید، تغییراتی که می خواهید انجام دهید به ویرایش بعضی از جنبه های وبسایت شما بر می گردد. به عنوان مثال، ممکن است بخواهید به بعضی از موارد زیر دسترسی پیدا کنید:

 • یک یا چند نوار کناری
 • نمایش ویجت
 • داشتن یک تنظیم متفاوت برای منوی ناوبری
 • رنگ های جدید، لوگوها یا دیگر جنبه های طراحی

به طور کلی، بیشتر کاربران وردپرس حداقل تعدادی از تنظیمات صفحه اصلی را تغییر می دهند. یکی از محبوب ترین تغییرات، اضافه کردن یک صفحه استاتیک به جای وبلاگ است. اما برای کاربرانی که علاقه مند به حفظ وبلاگ هستند، اضافه کردن ویجت های مورد علاقه مهم ترین کار است. اکنون که ما علت تنظیم و ویرایش صفحه اصلی وردپرس را می دانیم و درک می کنیم، بایید با هم روند انجام تغییرات در صفحه اصلی را بررسی کنیم.

تعریف یک صفحه استاتیک در وردپرس

همانطور که در قسمت قبلی مقاله مطرح شد، یکی از گزینه ها این است که شما وبلاگ خود را در صفحه اصلی قرار دهید. اما اگر بیشتر مایل هستید که آن را تبدیل به چیزی بیش از صفحه فرود کنید، یا یک نوار کشویی به آن اضافه کنید یا تبدیل به گالری محصولات کنید، به یک صفحه اصلی استاتیک نیاز دارید. در واقع، اکثریت قریب به اتفاق قالب های غیر رایگانی که شما می خرید از شما درخواست می کنند که بلافاصله به صفحه اصلی استاتیک سوییچ کنید.

به داشبورد وردپرس وارد شوید و به آدرس  Settings > Reading مراجعه کنید. با انتخاب تب Reading می توانید به چندین تنظیم برای صفحه اصلی خود دسترسی داشته باشید.

صفحه اصلی در وردپرس | نحوه تنظیم و ویرایش صفحه اصلی وردپرس

هدر Front Page Displays پیدا کنید تا ببینید که دقیقا وبسایت شما در حال حاضر چگونه در صفحه اصلی نمایش داده می شود. احتمالا به صورت پیش فرض بر روی گزینه پست های اخیر تنظیم شده است. بنابراین، بر روی دکمه رادیویی Static Page کلیک کنید تا این گزینه به عنوان صفحه اصلی جدید انتخاب شود.

صفحه اصلی در وردپرس | نحوه تنظیم و ویرایش صفحه اصلی وردپرس

پس از انتخاب گزینه، وردپرس دو گزینه دیگر را برای انتخاب نشان می دهد. یکی از این گزینه از شما می پرسد که مایل هستید کدام صفحه به عنوان صفحه جلویی (Front Page) نمایش داده شود و دیگری برای صفحه پست هایتان است. اگر یک دسته از صفحات ساخته شده در وبسایت خود داشته باشید (گاهی اوقات قالب غیر رایگان شما صفحات مناسبی را برای شما ایجاد می کند یا اینکه قبلا خودتان صفحات را ساخته اید) به سمت پایین پیمایش کنید تا صفحات خود را پیدا کنید.

به عنوان مثال، در یک راه اندازی استاندارد می توان صفحه اصلی یا یک صفحه جلودار (Front Page) به عنوان صفحه جلویی سایت انتخاب کرد.

برای صفحه پست ها نیز شما احتمالا باید یک صفحه که بلاگ یا پست ها نامیده می شود و یا هر چیز دیگر که تصمیم گرفته اید را انتخاب کنید.

صفحه اصلی در وردپرس | نحوه تنظیم و ویرایش صفحه اصلی وردپرس

دکمه Save Changes را فشار دهید و سپس به قسمت ورودی وبسایت خود بروید تا ببینید که چگونه صفحه استاتیک به صفحه اصلی شما تبدیل شده است.

اگر ترجیح می دهید که وبلاگ خود را به عنوان صفحه اصلی قرار دهید

بعضی از شما دوستان عزیز احتمالا ترجیح می دهید که بلاگ را به عنوان صفحه اصلی نشان دهید. این انتخاب رایج ترین است. حتما می توانید حدس بزنید، وبلاگ ها! وبسایت کسب و کار عمومی احتمالا وبلاگ خود را به عنوان صفحه اول ندارد. اما یک وبسایت که فقط به نوشتن محتوا اختصاص دارد، احتمالا بیشتر تمایل دارد که مقالات خود را در صفحه اصلی نمایش دهد.

بنابراین، به بخش Settings > Reading بروید و مطمئن شوید که گزینه Your Latest Posts انتخاب شده است. شما مجبور به انجام تنظیمات برای انتخاب صفحه اول (Front Page) یا صفحه پست ها نیستید. فقط کافی است که گزینه Your Latest Posts را انتخاب کنید.

صفحه اصلی در وردپرس | نحوه تنظیم و ویرایش صفحه اصلی وردپرس

با این حال، ممکن است به چند ویرایش (با توجه به این که دوست دارید چگونه وبلاگ را نشان دهید) نیاز داشته باشید. برای مثال، ممکن است تمایل داشته باشید که تنها پنج یا ده پست اخیر وبلاگ خود را در صفحه اصلی نمایش دهید. برخی از نشریات بزرگ صدها پست را در صفحه اول نگهداری می کنند، در حالی که در وبلاگ های جدیدتر عاقلانه این است که به چند محتوای جاری در دسترس محدود شوند. syndication feed می تواند همان شماره باشد.

در نهایت، شما باید یک تصمیم بزرگ در مورد نحوه نمایش این پست ها بگیرید. گزینه های شما متن کامل و خلاصه است. استفاده از خلاصه متن به کاربران این امکان را می دهد که بتوانند پست های بیشتری را ببینند. متن کامل، تمام کلمات و تصاویر هر پست را نشان می دهد. بنابراین، یک بازدید کننده باید از اولین پست عبور کند تا بتواند پست دوم را ببیند. من گزینه خلاصه متن را ترجیح می دهم و پیشنهاد می کنم. اما بیشتر وبسایتها از گزینه متن کامل استفاده می کنند.

صفحه اصلی در وردپرس | نحوه تنظیم و ویرایش صفحه اصلی وردپرس

ساخت منوی خودتان

قالب وردپرس شما به صورت خودکار یک منوی واضح و شفاف را اجرا نمی کند. در واقع، ممکن است که شما آن را دیده باشید.

بنابراین به بخش Appearance > Menus بروید.

صفحه اصلی در وردپرس | نحوه تنظیم و ویرایش صفحه اصلی وردپرس

می توانید یک منو را برای ویرایش از طریق منوی کشویی انتخاب کنید یا اینکه بر روی لینک ایجاد منوی جدید (Create a New Menu) کلیک کنید.

گزینه ایجاد منوی جدید باعث ساخت یک منو از ابتدا می شود. در حالی که گزینه دیگر باعث می شود که چند تا از منوهای پیش فرض که با قالب شما ایجاد شده اند، انتخاب شوند.

صفحه اصلی در وردپرس | نحوه تنظیم و ویرایش صفحه اصلی وردپرس

صرف نظر از اینکه منوی خود را ایجاد کرده اید یا یکی از منوهای پیش فرض را که دوست دارید، انتخاب کرده اید، می توانید ساختار منو را اصلاح کنید. برای مثال، ممکن است که یک پیوند سفارشیرا به عنوان یک آیتم منو انتخاب کنید. یا این که شاید تمایل داشته باشید که تب وبلاگ خود را به اول منو کمی نزدیک تر کنید تا کاربران راحت تر آن را ببینند.

صفحه اصلی در وردپرس | نحوه تنظیم و ویرایش صفحه اصلی وردپرس

پس از سازماندهی منو به تب مدیریت موقعیت بروید. تمام قالب ها دارای موقعیت های منوی متفاوتی هستند، اما رایج ترین آن ها منوی اصلی (Main Menu) و منوی پاوردی پایین (Footer Bottom Menu) هستند. تمام کاری که باید انجام دهید، کلیک بر روی دکمه کشویی برای انتخاب منویی است که ایجاد کرده اید. برای مثال، در این بخش منوی اصلی را برای موقعیت منوی اصلی انتخاب شده است. به همین راحتی می توانید ویرایش منو در وردپرس را انجام دهید.

گزینه های بیشتر برای پیکربندی بهتر صفحه اصلی

می توانید از حرکت دادن ویجت ها به منظور سفارشی کردن پس زمینه صفحه اصلی استفاده کنید. اکثر این ابزارهای صفحه اصلی در تب Appearance قرار دارند. علاوه بر این، تب سفارشی سازی (Customize) در زیر تب ظاهر (Appearance) یک سازنده بصری را ارائه می دهد که برای آپلود لوگو، تغییر فونت و انتخاب رنگ، عالی است.

صفحه اصلی در وردپرس | نحوه تنظیم و ویرایش صفحه اصلی وردپرس

آیا می خواهید یک صفحه اصلی سفارشی ایجاد کنید؟

اگر می خواهید یک صفحه اصلی سفارشی داشته باشید، اما قالب شما هیچ گزینه اضافه ای برای تغییر رنگ ها، فونت ها، لایه ها و… ارائه نمی دهد، می توانید از افزونه استفاده کنید.

 • اگر شما می خواهید عناصر موجود در صفحه اصلی خود را مانند اندازه فونت و یا ویرایش سطوح را انجام دهید، می توانید از افزونه ویرایش css وردپرسی مانند SiteOrigin CSS استفاده کنید.
 • اگر می خواهید یک صفحه اصلی کاملا سفارشی را از ابتدا ایجاد کنید، باید از یک افزونه صفحه اول وردپرس مانند Elementor Live Page Builder برای ساخت صفحه اصلی وردپرس و طراحی لایه های آن به شکل ساده استفاده کنید.

با این گزینه های بالا می توانید صفحه اصلی خود را بسازید.

گاهی اوقات شما احساس می کنید که وبسایت خراب شده یا کاری اشتباه انجام داده اید. اما اغلب موارد متوجه می شوید که یک تنظیم سریع برای نمایش صفحه اول می تواند به شما کمک کند. بنابراین باید دقت کنید که چه زمانی انجام تغییرات در صفحه اصلی می تواند به شما کمک کند. امیدوارم این مقاله مورد توجه شما دوستان همیشه همراه فاب تم قرار گرفته باشد. شما می توانید به مانند همیشه سوالات خود را در بخش نظرات با من مطرح کنید.

آموزش وردپرس افزونه صفحه ساز مخزن وردپرس

درباره سعید دیدارنو

سعید دیدارنو هستم فارغ التحصیل رشته مهندسی نرم افزار کامپیوتر، به حوزه های بهینه سازی سایت، بازاریابی اینترنتی و طراحی سایت علاقه مند هستم و مدت یک سال است که نویسندگی رو شروع کرده ام.

دیدگاه خود را بیان کنید

9 − 2 =