آموزش نوشتن توضیحات متا بهینه در وردپرس

آموزش نوشتن توضیحات متا بهینه در وردپرسReviewed by عماد حیدری on Feb 12Rating: 5.0آموزش نوشتن توضیحات متا بهینه در وردپرسدر ادامه به بررسی نکات و روش هایی برای بهینه سازی تگ توضیحات متا در وردپرس می پردازیم و خصوصیات یک توضیحات متا موثر را ذکر خواهیم کرد.

در ادامه به بررسی نکات و روش هایی برای بهینه سازی تگ توضیحات متا در وردپرس می پردازیم و خصوصیات یک توضیحات متا موثر را ذکر خواهیم کرد.

توضیحات متا

تگ توضیحات متا با اینکه تاثیر مستقیمی بر روی وضعیت سئوی سایت ندارد. اما به عنوان یکی از  موارد موثر در جذب کاربر به سایت به حساب می آید. توضیحاتی که عنوان تگ متا تعیین می شود. به صورت مستقیم در محتوای سایت به کاربر نمایش داده نخواهند شد. اما یک شخص در صورت جستجو عبارتی در موتورهای جستجو، در صورت برخورد با نتیجه مربوط به سایت شما در زیر عنوان و آدرس سایت توضیح کوتاهی از مطلب را مشاهده خواهد کرد که ایده کلی از محتوای کامل صفحه به او می دهد. و قطعا یک توضیحات متا جذاب و مختصر و حاوی اطلاعاتی که کاربر لازم دارد می تواند او را به ورود به صفحه شما ترغیب کند. در ادامه به بررسی و آموزش نکات و روش هایی برای جذاب کردن و بهینه سازی سازی توضیحات متا در وردپرس و دیگر وبسایت های اینترنتی می پردازیم.

توضیحات متا

آموزش نوشتن توضیحات متا بهینه در وردپرس

تگ توضیحات متا را خالی نگذارید

با خالی گذاشتن تگ توضیحات متا، موتورهای جستجو با استفاده از اطلاعات صفحه یک توضیحات نتیجه به صورت خودکار ایجاد می نمایند که در اکثریت مواقع با چکیده متن مطابق نبوده و اطلاعات صحیحی به کاربر نمی دهد. هیچ کس بهتر از شما از محتویات متن نوشته شده آگاهی ندارد و بهتر است برای هر مطلب و صفحه انتشار شده یک تگ توضیحات متا حاوی کلمه کلیدی بنویسید.

توضیحات متا را از متن مطلب کپی نکنید

این کار تفاوت چندانی با خالی نگه داشتن فیلد توضیحات نداشته و بهتر است با بررسی محتوای مطلب یک متن اختصاصی که گویا مقصود نوشته باشد بنویسید

به محدویت های تعداد کاراکترها توجه کنید

توجه داشته باشید که این تگ برای بیان خلاصه ای از مطلب می باشد و برای بیان این امر  تعداد کاراکترهای محدوی را در دست دارید. سعی کنید توضیحات نوشته شده را کمتر از 155 کاراکتر نگه دارید زیرا موتور جستجو گوگل بیش از این مقدار را در نتائج خود نشان نخواهد داد و کاربر نمی تواند از تمامی توضیحات مطلع شود.

کلمات کلیدی را در توضیحات خود ذکر کنید

توجه کنید که کاربر برای پیدا کردن مطلبی مرتبط با عبارتی خاص به جستجو پرداخته و با ذکر کلمه های کلیدی کانونی و مرتبط می توانید مرتبط بودن مطلب خود را با نیاز کاربر نشان دهید. تنها به یاد داشته باشید که بیش از دو کلمه کلیدی در توضیحات خلاصه استفاده نکنید.

بگویید که با ورود به صفحه چه چیزی عایدشان خواهد شد

شما تنها 155 کاراکتر را برای شرح مطلب در دست دارید و از این کاراکترهای معدود برای ارتباط مستقیم با کاربر استفاده نمایید. این حروف را برای معرفی خودتان و قابلیت هایتان هدر ندهید و در کنار راستگویی به کاربر بگویید که در صورت ورود به صفحه چه چیزی نصیبشان خواهد شد.

طریقه نوشتن و اضافه کردن توضیحات متا برای هر سایت از دیگری متفاوت می باشد که قطعا نیاز به تمرین و بررسی نیازهای کاربران دارد. تفاوت قطعا عامل اصلی توجه کاربر به یک توضیج می باشد که از طریق راستگویی و بیان مقصود صفحه امکان پذیر است. در صورتی که با نحوه وارد کردن توضیحات متا برای مطالب خود آشنا نیستید حتما از یک افزونه سئو برای این کار استفاده نمایید.
آموزش وردپرس سئوی وردپرس

درباره هاشم مهربان

آمده ام برای شما بنویسم و آنچه در توانم هست آموزش دهم امیدوارم خداوند مرا در این مسیر کمک کند تا رضایت شما دوستان را فراهم کنم هم اکنون شما هم با من باشید

دیدگاه خود را بیان کنید

سیزده − یک =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.