بهترین افزونه نمایش کد داخل نوشته ها | Crayon Syntax Highlighter

نوشتن کدهای PHP,CSS و یا HTML در یک سایت وردپرس ، گاهی میتواند بسیاری از  شما را به دردسر بینادازد ! البته اگر تا پایان این نوشته با ما باشید ،با افزونه Crayon Syntax Highlighter به راحتی و البته به زیبایی خواهید توانست به نوشته های خودتان ، کدهای زبان های مختلف را اضافه کنید.

بهترین افزونه نمایش کد داخل نوشته ها | Crayon Syntax Highlighter

بهترین افزونه نمایش کد داخل نوشته ها | Crayon Syntax Highlighter

نخستین راه اضافه کردن کد به نوشته ها و برگه ها ، استفاده از شرت کدهای پیشفرض خود وردپرس است در این روش شما میتوانید کدهای خودتان را با تگ <pre> اضافه کنید ! البته میتوانید از بخش “متن” ویرایشگر وردپرس نیز برای این کار استفاده کنید ! در زیر ، پیشنمایشی از نمایش کدها با این سبک را مشاهده می کنید :

 

البته ممکن است استایل و سبک این نوع تگ در قالب های مختلف ، متفاوت باشد ! شما به راحتی میتوانید با تگ pre در فایل style.css ، طراحی مخصوص به خودتان را در مورد کدها داشته باشید !

اما راه دیگر و حرفه ای تر ، استفاده از افزونه های وردپرس است . افزونه ای که ما به شما معرفی میکنیم ، افزونه  Crayon Syntax Highlighter است ! این افزونه ، در حال حاضر یکی از بهترین و پر استفاده ترین افزونه های درج کد در نوشته های وردپرس است !‌بعد از نصب افزونه ، گزینه ای در ویرایشگر دیداری شما اضافه میشود که با کلیک بر روی آن میتوانید کدها را اضافه کنید :

crayon

جالب است بدانید این افزونه در جدیدترین نگارش خود ، کاملا فارسی شده است و بنابر این ، استفاده از آن بسیار راحت تر شده است ! و اما نکته ی پایانی در مورد قالب های نمایش کد در این افزونه ! شما همواره میتوانید به رفتن به بخش “تنظیمات > Crayon ” و از بخش “قالبها” ، قالب نمایش کد را در سایت خود تنظیم کنید این افزونه در حال حاضر بهترین افزونه برای این کار هست.

دانلود از صفحه افزونه
آموزش وردپرس مخزن وردپرس

درباره هاشم مهربان

آمده ام برای شما بنویسم و آنچه در توانم هست آموزش دهم امیدوارم خداوند مرا در این مسیر کمک کند تا رضایت شما دوستان را فراهم کنم هم اکنون شما هم با من باشید

یک نظر

  1. لینک…دانلود کو پس؟

دیدگاه خود را بیان کنید

هجده − 16 =