۸ اشتباه رایج در وبلاگ نویسی و وبمستری که مانع پیشرف شما می شود

۸ اشتباه رایج در وبلاگ نویسی و وبمستری که مانع پیشرف شما می شودReviewed by عماد حیدری on Aug 6Rating: 5.0۸ اشتباه رایج در وبلاگ نویسی و وبمستری که مانع پیشرف شما می شوددر ادامه به بررسی ۸ اشتباه و خطای رایج در وبمستری و وبلاگ نویسی در شروع و کار بر روی یک سایت که با وجود ابتدایی بودنشان تاثیر منفی بالایی بر روی سایت می گذارند؛ پرداخته و نحوه رفع آن ها را آموزش می دهیم.

در ادامه به بررسی ۸ اشتباه و خطای رایج در وبمستری و وبلاگ نویسی در شروع و کار بر روی یک سایت که با وجود ابتدایی بودنشان تاثیر منفی بالایی بر روی سایت می گذارند؛ پرداخته و نحوه رفع آن ها را آموزش می دهیم.

وبلاگ نویسی موفق با کسب مهارت های لازم

8 اشتباه رایج در وبلاگ نویسی و وبمستری که مانع پیشرف شما می شود

از معانی که به اشتباه در میان عموم مردم رایج شده نگاه ساده ای است که به وبلاگ نویسی و مدیریت سایت دارند. بسیاری از افرادی که وارد این حرفه می شوند در نوشتن یک وبلاگ مبحث نوشتن را تنها در اولویت قرار می دهند. اما شاید برایتان جالب باشد که نویسندگی در وب نیازمند راعیت و پیروی از المان و اصول بیشتری نسبت به بسترهای کتاب، نشریات و دیگر موارد می باشد.

در روزنامه یا کتاب نویسی فرد با تمرکز بر خلاقیت خود در نویسندگی و کمی بازاریابی سعی در ارتقا سطح کاری خود دارد. اما وبلاگ نویسی فراتر از این موارد به سئو، رقابت، نگارش، سرعت و قابلیت های نرم افزاری وابسته است.

پس اگر علاقه مند به وبلاگ نویسی یا راه اندازی یک سایت دارید بهتر است جوانب و اقدامات اولیه در راه اندازی و پیشبرد یک سایت را در نظر بگیرید.


مقاله مرتبط: بهینه سازی وردپرس با ۱۵ عملیات دوره ای | قسمت اول


نکات وبلاگ نویسی موفق

ایده

با وجود ذکر منابع و مواردی که در مدیریت یک وبلاگ و سایت موفق نیاز است می بینید که برای باقی ماندن در این بازار پررقابت بهتر است تنها به مهارت های نویسندگی خود تکیه نکرده و مدیریت محتوا را با تمامی جوانب در فضای اینترنت یاد گرفته و مورد استفاده قرار دهید.

با وجود تفاوت محتوای هر نویسنده بستر وبلاگ نویسی برای همگان مشترکاتی دارد. برخی از این موارد که به عنوان اقدامات و اصول اولیه و اساسی در پیشرفت سایت تاثیر بسزایی دارند همچنان توسط وبلاگ نویسان مبتدی رعایت نشده و عواقب سنگینی برای کسب وکار اینترنتی آن ها به وجود می آورد. مواردی که در کمال آسانی و ابتدایی بودن رفع آن ها تاثیر منفی یا مثبتی در صورت پیروی و یا عدم پیروی از آن را به دنبال دارد.

شاید مهمترین مبحثی که این موارد به آن ها مربوط می شود؛ سئو و رتبه بندی در موتور های جستجو باشد. این ابزارهای کاوشگر محتوا همچنان مهمترین عامل در جذب و انتقال بازدیدکنندگان به سایت ها و وبلاگ ها می باشد.

اشتباهات رایج و متداول در وبلاگ نویسی

 اصرار بر هزینه نکردن به هر قیمتی دارید

عواقب حافظه و دامنه رایگان را بشناسید

ترس از سرمایه گذاری در هر کسب و کاری طبیعی است. جدا از بحث سیستم های مدیریت محتوا پر هزینه و هاست های پیشرفته مشاهده می شود که بسیاری از وبمستران از دو هزینه اساسی یعنی خرید دامنه و هاست مستقل غفلت می کنند. وابستگی به سرویس های سوم شخص هیچ گاه حس استقلال در شما و اعتماد را در کاربر به وجود نمی آورد و بهتر است به جای یک وبلاگ زیر مجموعه برای جای دادن برند خود در اینترنت هزینه اندکی کرده و یک دامنه و هاست ارزان قیمت را حداقل در ابتدای کار فراهم نمایید.

در شروع کار توقع کمال کیفیت و بازخورد را دارید

عدم آشنایی با روند و فرایند پیشرفت در اینترنت را برطرف کنید.

کمال گرایی در دو مبحث به وب مستری ضرر می رساند. یکی از توقع پیشرفت زودهنگام و دومی تلاش برای بهترین بودن که وقت شما را به هدر می دهد. بهتر است کار خود را هر آنچه که هست شروع کرده و در مسیر پیشرفت به کمال نزدیک کنید نه اینکه منتظر بدست آورد یک موقعیت خوب شوید. محتوای شما هر چند مورد استقبال بالایی قرار نگیرد اینکه که در وب خاک بخورد بهتر از مغز شما می باشد در واقع هدف شما باید این باشد که محتوای بعدی را بهتر از قبلی تهیه کرده و این روند را ادامه دهید.


مقاله مرتبط: بهینه سازی وردپرس با ۱۵ عملیات دوره ای | قسمت دوم


N3

تنها به خدمات، محصولات خود می پردازید

کاربر را غرق در تبلیغات خود نکنید.

شاید هدف نهایی شما در وبلاگ نویسی، کسب درآمد باشد. اما باید بدانید که برای اینکار ابتدا باید اعتماد کاربران اینترنتی را بدست آورید. هنگامی که یک کاربر به اینترنت مراجعه می کند آیا او به دنبال رفع نیاز خود است یا می خواهد مستقیما از شما خدمات بگیرد. گوییم که این شخص به طور مستقیم قصد سفارش خدمات را داشته باشد چجور باید با شما آشنا شود؟ بهتر است در شروع روند وبلاگ نویسی ابتدا به کمک کاربران بیایید و با فراهم سازی نیازهای آن ها خود را به عنوان یک مرجع موثق در مبحث فعالیت خود جلوه دهید نه اینکه از ابتدا به اصل مطلب مراجعه کنید.

N4

عدم پاسخ به نظرات و سوالات کاربران

به نظرات کاربران پاسخ داده و آن ها را راهنمایی کنید.

همیشه به سوالات، درخواست ها، نظرات و انتقادات کاربران گوش دهید و به نحو صحیح و مفصل به آن ها پاسخ دهید. باری اینکار ابتدا نیاز است تا راه های ارتباطی آسان تری را ببرای کاربران خود فراهم نمایید. با پاسخ به سوالات بازدیدکنندگان این حس که شما در زمینه کاری خود مهارت داشته به نظرات آن ها اهمیت می دهید در آن ها ایجاد شده و برای قدم های بعدی اعتماد بیشتری به شما خواهند نمود. گوگل و دیگر موتورهای جستجو نیز ارزش ویژه ای برای وبسمتران فعال قائل می باشد.

N5

محتوای خود را در شبکه ترویج نمی دهید

به معرفی محتوای خود در دیگر بستر ها مانند شبکه های اجتماعی بپردازید.

شما بنویسید و آن ها می آیند! توقع بیجایی که در بسیاری از نوپایان اینترنت شکل می گیرد. شاید این جمله در ابتدای اینترنت کمی عقلانی به حساب می آمد اما با وجود رقابت فشرده ای که امروزه در اینترنت وجود دارد بهتر است از هر بستر و پلفترم انشتر محتوای مناسب و مربوط برای ارائه خدمات و مطالب خود استفاده نمایید. در شبکه های اجتماعی فعال باشید و با دیگر سایت های هم موضوع همکاری داشته باشید.


مقاله مرتبط: چک لیست سئو و اقدامات بهینه سازی اساسی برای سایت های تازه راه اندازی شده


N6

بیش از حد ادبی و اداری می نویسید

شخصیت خود را در نوشتن های خود به نمایش گزاشته و با خوانندگان خود صمیمی صحبت نمایید.

رعایت صاول نگارشی با ادبی نوشتن تفاوت دارد. کاربران اینترنتی بیشتر تمایل به خواندن مطالبی دارند که با زبان عام با آن ها صحبت کرده و بدون نقاب رسمی محتوا را به آن ها برساند. نوشتن نزدیک به محاوره تجربه شخصی نویسنده را نشان می دهد و اعتماد کاربر را جلب می نماید.

N7

تنها برای خود کار می کنید

از انحصار کاری خارج شده و با همکاری با دیگر مراکز خود را در بخش های بیشتری به عرضه بگذارید.

شاید در ابتدای کار وبلاگ پربازدیدی نداشته باشید اما حس می کنید که مهارت خوبی در نوشتن دارید. وبسایت های هم موشوع شما رقیب شما نیستند بلکه همکار شما به حساب می آیند. بسیاری از سایت ها از نویسندگان مهمان مجرب استقبال می کنند. حتی اگر درآمدی از این راه بدست نمی آورید بهتر است باز هم هر از چند گاهی خود را در دیگر بستر و سکو ها به نمایش گزاشته و ارائه سطح کاری خود ابتدا نام خود را در اینترنت ارتقا دهید.

N8

به هیچ برنامه زمانی پایبند نیستید

با رسم یک استراتژی محتوا درازمدت، به آن پایبند بوده و همواره سعی  کنید که سایت خود را بروز نگه دارید.

اگر در اینترنت به جستجوی کوتاهی بپردازید می توانید صدها وبلاگ و سایت را که پس از کمی فعالیت رها شده اند را مشاهده نمایید. در کنار بروزرسانی مداوم که مبحث و توضیح خاص خود را دارد؛ پیروی از یک روند ثابت در انتشار محتوا به شما، کاربران و موتورهای جستجو کمک می کنند که محتوا را در یک برنامه زمانی مشخص دنبال کنند. وجود برنامه زمانی مشخص یک حس تعهد را برایتان به وجود می آورد و برای پایبندی به این برنامه بهتر است حداقل دو مقاله آماده در لیست انتشار خود داشته باشید.


مقاله مرتبط: بهترین سیستم مدیریت محتوا برای وبلاگ نویسی؟


این داستان ادامه دارد

محتواوبلاگ نویسی را یک بستر در نظر بگیرید نه یک سطح نویسندگی؛ وابستگی این بستر به اینترنت و نیازهای نرم افزاری و سخت افزاری، تکنیک های مختلف نیازمند پیروی و یادگیری مهارت های جانبی متعددی در کنار هنر نویسندگی می باشد. در مجموعه مقالاات وبلاگ نویسی و بهینه سازی سایت به معرفی مهارت ها و آموزش های اساسی برای پیشرفت سایت پرداخته ایم. همچنین در صورتی که در ابتدای راه خود هستید؛ قالب ها و افزونه های معتبر فاب تم به شما کمک می کند تا سایت خود را در بستری سریع و بی نقض به جریان درآورید.

آموزش وردپرس هک وردپرس

درباره هاشم مهربان

آمده ام برای شما بنویسم و آنچه در توانم هست آموزش دهم امیدوارم خداوند مرا در این مسیر کمک کند تا رضایت شما دوستان را فراهم کنم هم اکنون شما هم با من باشید

دیدگاه خود را بیان کنید

4 × 2 =