آموزش قدم به قدم کار با صفحه مدیریت وردپرس

صفحه مدیریت وردپرس یا پیشخوان وردپرس همانجایی هست که مدیر سایت می تواند اطلاعات سایت خود را ویرایش کند و یا درج کند بدون آنکه نیاز به یک خط کد نویسی داشته باشد وب مستران در این پنل می توانند با کاربران سایت خود تعامل برقرار کنند و حتی با افزودن افزونه ها قابلیت و امکانات سایت خود را افزایش دهند.

آموزش قدم به قدم کار با صفحه مدیریت وردپرس

بعد از لاگین کردن در پنل مدیریت وردپرس با صفحه ای که مشاهده می نمائید را خواهید دید که تک تک موارد این صفحه را برای شما شرح خواهیم داد و خواهیم گفت که هر کدام از این باکس ها چه کاری انجام میدهند:

 

منوی مدیریت وردپرس

منوی مدیریت وردپرس

اولین قسمت منوی مدیریتی است که در سمت راست پیشخوان مشاهده می‌کنید . این منو , منوی اصلی پنل مدیریت وردپرس میباشد و از اینجا میتوانید کل وب سایت خود را مدیریت نمائید از طریق منوی مدیریت می‌توانید به تمام قسمت‌های سایت دسترسی پیدا کنید، با استفاده از نوشته‌ها یک پست جدید ایجاد کنید یا نوشته‌های سایت را مدیریت کنید از طریق رسانه بایگانی فایل‌های چندرسانه‌ای را مدیریت کنید با استفاده از دیدگاه‌ها نظرات کاربران را بررسی کنید. و با استفاده از گزینه برگه‌ها، برگه‌ای تازه ایجاد یا برگه‌های سایت را ویرایش کنید. بقیه قسمت منو مربوط به تنظیمات سایت است که مدیریت پوسته ، افزونه‌ها و کاربران سایت و همچنین تنظیمات امکانات وردپرس از طریق این آیتم‌ها کنترل می‌شود.

 

باکس دسترسی سریع پیشخوان وردپرس

مورد دوم مربوط به باکس دسترسی سریع میباشد که در واقع همان کارها را میتوانید از منوی اصلی که در مورد اول اشاره کردیم هم انجام دهید و مورد خاصی را نمیتوان برای این باکس عرض کنیم و در واقع همان پیام خوش آمد گویی میباشد .

 

تنظیمات صفحه جاری در وردپرس

مورد سوم مربوط به تنظیمات صفحه جاری میباشد که البته به نوبه خودش قابل توجه میباشد زیرا شما در هر صفحه ار پنل مدیریت وردپرس که باشید میتوانید کنترل کنید که چه باکس ها و آیتم هایی نمایش داده شوند و یا نمایش داده نشوند و یا حتی چیدمان آن را تغییر دهید مثلا در صفحه افزودن نوشته میتوانید کنترل کنید که صفحه شما دو ستونه باشد یا تک ستونه که البته بعدا اشاره خواهیم کرد .

 

راهنمای صفحه در وردپرس

مورد چهارم مربوط به راهنمای صفحه مربوطه میباشد . یعنی شما در هر صفحه ای ار پنل مدیریت وردپرس باشید میتوانید یک راهنمای کلی در مورد آیتم ها و جزئیات کارکرد صفحه ای که در آن هستید را به شما بدهد .

 

باکس در یک نگاه در پیشخوان وردپرس

مورد پنجم باکس در یک نگاه میباشد که به شما یک دید کلی از وب سایتتان میدهد و می توانید تعداد نوشته ها و برگه های و دیدگاه های خود را مشاهده نمائید .

 

باکس آخرین فعالیت ها در پیشخوان وردپرس

مورد ششم مربوط به گزارش آخرین فعالیت های صورت گرفته در وب سایت میباشد . میتوانید در این باکس آخرین نوشته ها و آخرین دیدگاه هایی را که کاربران در سایت شما ارسال کرده اند را مشاهده نمائید و حتی آن ها را مدیریت نمائید .

 

باکس آخرین اخبار وردپرس در پیشخوان وردپرس

مورد هفتم مربوط به باکس اخبار وردپرس میباشد که میتوانید آخرین اخبار منتشر شده در مورد پنل مدیریت وردپرس را مشاهده نمائید .

 

باکس پیش نویس سریع در پیشخوان وردپرس

و مورد هشتم مربوط به انتشار مطلب میباشد که البته میتوانید این کار را در منوی اصلی در قسمت نوشته ها و افزودن نوشته انجام دهید اما میتوانید از این باکس مثلا به عنوان یک یادداشت استفاده نمائید و آنچه را که در ذهن دارید به رشته تحریر در آوردید!

آموزش وردپرس سئوی وردپرس کد وردپرس هک وردپرس

درباره هاشم مهربان

آمده ام برای شما بنویسم و آنچه در توانم هست آموزش دهم امیدوارم خداوند مرا در این مسیر کمک کند تا رضایت شما دوستان را فراهم کنم هم اکنون شما هم با من باشید

2 نظر

دیدگاه خود را بیان کنید

13 + بیست =