آنچه در مورد سئو باید بدانیم | قسمت یازدهم

آنچه در مورد سئو باید بدانیم | قسمت یازدهمReviewed by هاشم مهربان on Aug 22Rating: 5.0آنچه در مورد سئو باید بدانیم | قسمت یازدهمبه دو فاکتور مهم از فاکتورهای بهینه سازی سایت یا همان سئو به طور اساسی پرداختیم حال می خواهیم مهمترین فاکتورهای سئو در سال ۲۰۱۷ بپردازیم.

همانطور که در جلسات گذشته گفته شد سیاست موتورهای جستجو این است که چقدر سایتمان را برای رضایت کاربران تنظیم کرده باشیم و در جلسات نهم و دهم به دو فاکتور مهم از فاکتورهای بهینه سازی سایت یا همان سئو به طور اساسی پرداختیم حال می خواهیم مهمترین فاکتورهای سئو در سال ۲۰۱۷ بپردازیم.

موتورهای جستجو عواملی را برای سئو سایت در نظر می گیرند و از افشای همه فاکتورها صرف نظر می کنند و دوست دارند تا بخشی از کار پنهان و همچون رازی برای متخصصان حوزه سئو باشد در هر صورت یک سری فاکتورها به طور رسمی اعلام شده اند و با توجه به خاصیت تغییر پذیری در سئو همیشه باید آمادگی تغییرات را داشته باشیم چرا که فاکتورها با گذشت زمان ارزش گذاری میشوند یعنی اینکه عاملی در گذشته نقش پر رنگتری داشته ولی امروز آن اثردهی سابق را ندارد و همچنین بالعکس . حال ببینیم گوگل چطوری عاشق سایت ما میشود.

آنچه در مورد سئو باید بدانیم | قسمت یازدهم

آنچه در مورد سئو باید بدانیم | فاکتورهای سئو در سال 2017

محتوا نقش استراتژیک دارد

در آموزشهای سئو قسمت نهم به طور کامل در مورد محتوای با کیفیت صحبت کردیم و نقش مهم آن در سئو تاکید کردیم در اینجا هم اعلام میکنیم با توجه به نو آوریهای جدید گوگل روز به روز ارزش آن افزوده میشود و در آینده ای نه چندان دور همه چیز محتوا میشود سعی کنید محتوایی بین ۲۰۰۰ الی ۳۰۰۰ کلمه ایجاد کنید که به شدت در پیشرفت سایتتان در صفحات گوگل نقش ویژه ای دارد و تا آنجا که میتوانید محتوا را برای مخاطبان خودتان بنویسید و به اشتباه از کلمات کلیدی زیاد در بین متنتان استفاده نکنید.

با بک لینکها سوار بر آسانسور شوید

در قسمت دهم از آموزشهای سئو در مورد بک لینک کامل توضیح دادیم و می دانیم یکی از فاکتورهای اساسی سئو می باشد در واقع بک لینکها لینکهایی هستند که سایتهای دیگر به ما میدهند تا یک پل ارتباطی از سایت دیگر به سایت ما برقرار باشد به عبارت دیگر گوگل توجه می کند که چه سایتهایی حاضر شدند ما را معرفی کنند خوب هر چه کیفیت و اعتبار این سایتها بیشتر باشد گوگل به سایت ما هم اعتماد بیشتری می کند.

صرفا تولید محتوا نمی تواند برای سئو سایتتان مفید باشد به طور مثال افرادی را در نظر بگیرید که می خواهند عده ای از طریق پله ها و عده ای از طریق آسانسور به بالاترین طبقه برج برسند قطعا افرادی که از آسانسور استفاده میکنند راحتتر و سریعتر به مقصد میرسند در واقع صفحات گوگل همان طبقات برج و صفحه اول گوگل بالاترین طبقه برج است که بک لینکها نقش آسانسور را دارند. سیاست گوگل در سال ۲۰۱۷ استفاده از بک لینکهای با کیفیت است نه در مقیاس کمیت. پس سعی کنید از سایتهای معتبر لینکهای فالو و نوفالو دریافت کنید تا آسانسور سایت شما با سرعت بیشتری حرکت کند.

سرعت سایت را افزایش دهید

امروزه سایتهای زیادی در یک موضوع مشترک یافت میشوند که یکی از معیارهای انتخاب سرعت سایت است چرا که کاربران حوصله انتظار لود صفحات سایت را ندارند به همین منظور گوگل سرعت سایت شما را ارزیابی میکند تا از استانداردهای لازم برخوردار باشد البته سایتی هست به عنوان GT Metrix که به طور دقیق سرعت وب سایت را بررسی میکند .

برای داشتن یک سایت با سرعت بالا از قالب سبک استفاده کنید و عکسهای داخل سایتتان را بهینه کنید و از هاست با کیفیت بهره ببرید و افزونه هایی که بلا استفاده هستند حذف کنید .

آنچه در مورد سئو باید بدانیم | فاکتورهای سئو در سال 2017

نرخ خروج را کاهش دهید

فرض کنید کاربری به سایت شما وارد میشود و بدون آنکه صفحات سایت دیگر را مشاهده کند به سرعت سایت را ترک میکند که به اصطلاح نرخ خروج یا همان بانس ریت نامیده میشود .نرخ خروج به گوگل میفهماند سایت از دید کاربر ارزش ندارد که عواملی از جمله کندی بارگذاری سایت ،گرافیک نامفهوم،تبلیغات زیاد و موضوع نامرتبط در خروج کاربران تاثیر گذار است پس تا می توانید نرخ خروج سایتتان را کم کنید تا محبوبیت بیشتری در نزد گوگل بیابید اگر نرخ خروج سایت شما بین ۴۰ الی ۵۰ درصد باشد مناسب است که در سایت الکسا میتوانید مشاهده کنید.

آنچه در مورد سئو باید بدانیم | فاکتورهای سئو در سال 2017

 

طراحی فقط رسپانسیو

طراحی رسپانسیو یا واکنشگرا به طراحی گفته میشود که بهینه با گجتهای مورد استفاده است به عبارتی دیگر چیدمان قالب سایت طوری است که در موبایل ،تبلت،دسکتاپ کاربر بدون استفاده از زوم میتواند عناصر قالب را به درستی مشاهده کند اگر سایت شما از این تکنولوژی بهره نمیبرد امتیاز بزرگی از سئوی سایتتان از دست داده اید یک سایت رسپانسیو کاربرپسند است که می تواند صفحات را با سرعت لود بالاتر به نمایش در آورد و نرخ خروج از سایت را کم کند.

آنچه در مورد سئو باید بدانیم | فاکتورهای سئو در سال 2017

سایت خود را اجتماعی کنید

عضویت در شبکه های اجتماعی تاثیر زیادی در رشد سئوی سایتتان دارد گوگل صراحتا اعلام کرده اجتماعی بودن سایتها از اهمیت بالایی برخوردار است در ضمن سعی کنید کاربران را تشویق به کامنت کنید تا در مورد مطالب و محصولات شما نظرگذاری کنند.

امنیت را با رمزگذاری ایجاد کنید 

ssl یک گواهینامه امنیتی است که امنیت سایت را افزایش میدهد و پروتکل http را به https تبدیل میکند تا هکرها نتوانند به راحتی از اطلاعات رد و بدل شده سو استفاده کنند در واقع نصب ssl به این معنا نیست که سایت شما از سوی هکرها آسیب پذیر نباشد بلکه امنیت بیشتری را ایجاد میکند همانند خانه ای را در نظر بگیرید که چهار متر دیوار دارد ایمنتر از خانه ای است که یک متر دیوار دارد در این دو سال اخیر گوگل امتیاز ویژه ای به این گونه سایتها میدهد و در آینده ای نه چندان دور گواهینامه ssl یک اجبار میشود.

با ویدئو فروشتان را افزایش دهید

درج ویدئو در سایت عامل نگه داشتن بیشتر کاربر در سایت میشود و این اتفاق از نظر گوگل با ارزش است و به ماندگاری کاربر در سایت اهمیت ویژه ای میدهد و از طرف دیگر به اثبات رسیده که کاربران به محتواهای ویدئویی بیشتر اهمیت میدهند و اعتماد بیشتری برای خرید از سایت میکنند.

جستجوی صوتی را جدی بگیرید

جدیدترین تکنولوژی گوگل موجب شده است بسیاری از مدیران وبسایتها تغییر استراتژی بر روی کلمات کلیدی داشته باشند و بیشتر بر روی عبارات کلیدی پرسش محور تمرکز کنند این خاصیت برای کاربرانی که از موبایل استفاده میکنند روز به روز پر اهمیت تر میشود.

خلاصه کلام

سئو یک بازی همانند بازی مار پله بدون شانس هست که با نردبانها و نیشهای مار مواجه میشویم اگر سایت خودمان را بر اساس قواعد درست گوگل سئو کنیم و با تغییرات قوانین خودمان را وفق دهیم نردبان در خدمت ما است و ما را به جایگاههای مناسب میرساند ولی اگر از تقلب و روشهای سریع استفاده کنیم و از قوانین جدید اطلاع نداشته باشیم نیش مار در انتظارمان است و با جریمه گوگل جایگاهمان افت می کند.

آموزش وردپرس سئوی وردپرس

درباره هاشم مهربان

آمده ام برای شما بنویسم و آنچه در توانم هست آموزش دهم امیدوارم خداوند مرا در این مسیر کمک کند تا رضایت شما دوستان را فراهم کنم هم اکنون شما هم با من باشید

دیدگاه خود را بیان کنید

چهار × یک =