آنچه در مورد سئو باید بدانیم | قسمت اول

آنچه در مورد سئو باید بدانیم | قسمت اولReviewed by هاشم مهربان on Jul 5Rating: 5.0آنچه در مورد سئو باید بدانیم 1همه اینهارو گفتیم فقط و فقط برای مفهوم سئو یعنی بهینه سازی موتورهای جستجو که امروزه علمی ارزشمند و پیچیده ای است که مهمترین عامل در موفقیت و شکست یک سایت است و در چرخه حیاتی وب سایتمان نقش کلیدی را ایفا می کند

چندین شب برای درج مطالب اختصاصی مفید فکر کردم و به این نتیجه رسیدم سئو را به صورت ساده و زنجیره ای بیان کنم تا درک بهتری از این ابزار قدرتمند داشته باشیم و هم اکنون در خدمت شما هستم با اولین مطلب از آموزشهای سئو.

آنچه در مورد سئو باید بدانیم | قسمت اول

آنچه در مورد سئو باید بدانیم | قسمت اول

فرض کنید یک ایده عالی دارید تصمیم می گیرید وب سایتی طراحی کنید که قالب زیبایی داشته باشد و در آن  محتواهای منحصر به فرد قرار می دهید محصولات و یا خدمات خودتان را به نمایش در می آورید اما چه فایده که دیده نمی شوید چرا که  سایتتان در یک بیابان متروکه قراردارد اینجاست که بسیاری از سایتهای نوپا شکست می خورند و دست از ادامه تلاش بر می دارند در صورتی که غافلند موفقیت در نزدیکی آنهاست و تازه آغاز راه است.

آنچه در مورد سئو باید بدانیم

خوب حالا چه کنیم تا شکست نخوریم راه حل ساده هست خودمان را باید نشان دهیم می رویم شهر میگیم آی مردم بدوید این اتوبوس سوار بشوید می خواهیم برویم همین اطراف فروشگاهی برای شما فراهم کرده ایم که می تواند نیازهای شما را مرتفع کند.

در دنیای کسب و کار اینترنتی هم همین طور هست باید جایی دیده شویم اینجا هست که موتورهای جستجو مطرح میشوند اینجا است که موتورهای جستجو نقش همان اتوبوس را دارند که می توانند کاربران هدف را به سایتمان سرازیر کنند.در واقع موتورهای جستجو دروازه ای عظیم هستند که مسافران دلخواه شما را به مقصدتان هدایت می کنند مسافران همان کاربران و مقصد همان محصولات و یا خدمات شما هستند.

وقتی با موتورهای جستجو دوست می شویم پس از مدتی نماینده خودشان که همان رباتها باشند به سایتمان میفرستند تا گزارشی تهیه کنند از اینکه چقدر منطبق بر قوانینشان هستیم قوانین همان الگوریتمها هستند که برای هر موتور جستجو ایجاد کرده اند خوب مسلم هست هر چه سایتمان را با الگوریتمها بهینه تر کنیم امتیاز بهتری کسب میکنیم و جایگاه بهتری نصیبمان میشود در نتیجه رفت و آمد به سایتمان بیشتر می شود.

همه اینهارو گفتیم فقط و فقط برای مفهوم سئو یعنی بهینه سازی موتورهای جستجو که امروزه علمی ارزشمند و پیچیده ای است که مهمترین عامل در موفقیت و شکست یک سایت است و در چرخه حیاتی وب سایتمان نقش کلیدی را ایفا می کند.چرا که ما هر صفحه ای که در سایتمان درست می کنیم پس از گزارش رباتها ایندکس می شوند یا به قول بعضی دوستان صفحات فهرست میشوند و کاربران هدف از طریق همین صفحات وارد سایت ما می شوند.

حال سوال پیش می آید کدام موتورهای جستجو بهترین هستند بدون تعارف عرض کنم گوگل یک موتور جستجوی درست حسابی می باشد که توانسته با استراتژیهای خاص خودش محبوبیت بسیاری در نزد کاربران به دست آورد گوگل نقش وزیر در بازی شطرنج دارد که باید خوب از آن مراقبت کنید و از پتانسیل آن بهره ببرید .مهره ای همه فن حریف که می تواند رقیبان ما را به راحتی آب خوردن مات کند.هر چند شرکت مایکروسافت دست بردار گوگل نیست و با موتور جستجوی بینگ قصد دارد سهم پذیرش جستجوهای خود را افزایش دهد اما گوگل انتخاب اول ما است.

این وزیر قدرتمند برای شما قلمرویی فراهم کرده به نام گوگل وب مستر تولز که می توانید سایت خود را ارزیابی کنید و با آنالیز دقیق سایت خود را در مسیر رشد و توسعه قرار می دهید گوگل وبمستر تولز یا همان سرچ کنسول گوگل امکانات بی نظیری فراهم می کند تا شناخت دقیقتری از سایت خودتان داشته باشید.

خلاصه کلام ارزانترین و قدرتمندترین راه برای افزایش ترافیک سایتتان seo هست پس همین امروز برای اکتشاف این گنج عظیم برنامه ریزی کنید تا بتوانید از رقبای خود پیشی بگیرید.منتظر شماره بعدی باشید.

آموزش وردپرس سئوی وردپرس

درباره هاشم مهربان

آمده ام برای شما بنویسم و آنچه در توانم هست آموزش دهم امیدوارم خداوند مرا در این مسیر کمک کند تا رضایت شما دوستان را فراهم کنم هم اکنون شما هم با من باشید

دیدگاه خود را بیان کنید

هشت + هشت =