آنچه در مورد سئو باید بدانیم | قسمت دوم

آنچه در مورد سئو باید بدانیم | قسمت دومReviewed by هاشم مهربان on Jul 12Rating: 5.0آنچه در مورد سئو باید بدانیم-2گوگل وب مستر تولز سرویسی است تحت وب برای راهنمایی مدیران سایت از اینکه بتوانند پیشرفت و یا پسرفت سایت خود را آنالیز کنند در واقع می توانیم رفتار سایتمان را زیر ذره بین ببریم تا سایت خودمان را به نحو احسن مدیریت و نگهداری کنیم حالا چطوری؟اولین قدم معرفی سایتمان به گوگل هست تا از این طریق بازدیدهای سایتمان افزایش یابد.

در قسمت اول از مطالب سئو فهمیدیم که سئو چیست و چه کاربرد مهمی در ارتقای سایتمان دارد حالا در این قسمت از ابزاری صحبت می کنیم که گوگل آن را دربست و به طور رایگان در اختیار مدیران سایت قرار داده است  که نامش گوگل وب مستر تولز است.

گوگل وب مستر تولز سرویسی است تحت وب برای راهنمایی مدیران سایت از اینکه بتوانند پیشرفت و یا پسرفت سایت خود را آنالیز کنند در واقع می توانیم رفتار سایتمان را زیر ذره بین ببریم تا سایت خودمان را به نحو احسن مدیریت و نگهداری کنیم حالا چطوری؟اولین قدم معرفی سایتمان به گوگل هست تا از این طریق بازدیدهای سایتمان افزایش یابد.

آنچه در مورد سئو باید بدانیم | قسمت دوم

آنچه در مورد سئو باید بدانیم | قسمت دوم

می رویم سراغ موتور جستجوی گوگل و عبارت webmastertools را تایپ می کنیم

آنچه در مورد سئو باید بدانیم

سپس با کلیک بر روی لینک مربوطه وارد صفحه زیر می شویم البته باید یک اکانت جیمیل داشته باشید و از قبل وارد شده باشید حالا وارد قسمت خانه search console شدیم که همان نام جدید وب مستر تولز هست با کمی توجه دکمه قرمز ADD A PROPERTY را مشاهده می کنید آن را کلیک کنید.

آنچه در مورد سئو باید بدانیم

خوب در صفحه زیر در قسمت WEBSITE آدرس سایتمان یا همان دامین را وارد می کنید حتما توجه داشته باشید آدرس سایتمان یا باید بدون www باشد یا به همراه www  در این صورت از استفاده  هر دو آدرس دهی بپرهیزید چرا که نگاه گوگل به این داستان منفی است و خطرات زیادی برای سئو سایتتان دارد سپس بر روی گزینه ADD کلیک کنید تا آدرس سایت نشان داده شود و در ادامه verify add site را کلیک کنید.

آنچه در مورد سئو باید بدانیم

در مرحله بعدی گوگل می خواهد هویت شما را به عنوان مالک سایت تایید کند به همین منظور چند گزینه را برای تایید هویت در اختیارتان می گذارد که مهمترین آنها دانلود فایل html از وب مستر تولز است که بر طبق تصویر پس از دانلود فایل مربوطه را در هاستتان و در ریشه اصلی که در وردپرس پوشه public html می باشد را آپلود کرده و از پاک کردن آن حتی بعد از درج سایتتان خودداری کنید. سپس در مرحله سوم از انجام صحیح هویت سایتتان مطمئن می شوید و در نهایت با فشردن دکمه قرمز رنگ verify پیامی مربوط بر ثبت سایتتان دریافت خواهید کرد .

آنچه در مورد سئو باید بدانیم

خوب دوست عزیز پیوند سایتتان را با گوگل تبریک می گوییم از این بعد می توانید از امکانات وب مستر تولز بهره مند شوید در شماره بعدی site map سایت را ایجاد میکنیم .

آموزش وردپرس سئوی وردپرس

درباره هاشم مهربان

آمده ام برای شما بنویسم و آنچه در توانم هست آموزش دهم امیدوارم خداوند مرا در این مسیر کمک کند تا رضایت شما دوستان را فراهم کنم هم اکنون شما هم با من باشید

دیدگاه خود را بیان کنید

هفت + 11 =