آنچه در مورد سئو باید بدانیم | قسمت سوم

آنچه در مورد سئو باید بدانیم | قسمت سومReviewed by هاشم مهربان on Jul 13Rating: 5.0آنچه در مورد سئو باید بدانیم | قسمت سومشخصی را تصور کنید برای اولین بار به محله ای می آید و به دنبال آدرس مقصد است تا اینکه با کمی گشتن سردرگم میشود پیش خودش می گوید بهتر است از شخصی سوال کنم تا بتوانم راحت تر مقصد را بپرسم  در واقع نقشه سایت همین کار را میکند تا موتورهای جستجو بهتر بتوانند کوچه خیابانهای سایت ما را که همان صفحات سایت ما هستند  را پیدا کنند .

خوب دوستان با توجه به قسمت دوم آموزشهای سئو حتما سایت خود را به گوگل معرفی کردید حالا نوبت می رسد به اینکه نقشه سایت را ایجاد کنید.نقشه سایت ابزاری است که به موتورهای جستجو کمک می کند تا صفحات شما راحت تر ایندکس شوند و ایندکس صفحات شما با گذشت زمان ترافیک سایتتان را بالا می برد و ترافیک بالا می تواند فروش سایت را بیشتر کند و در نتیجه سایت پایدار داشته باشیم.

شخصی را تصور کنید برای اولین بار به محله ای می آید و به دنبال آدرس مقصد است تا اینکه با کمی گشت و گذار سردرگم میشود پیش خودش می گوید بهتر است از شخصی سوال کنم تا بتوانم راحت تر مقصد را بپرسم  در واقع نقشه سایت همین کار را میکند تا موتورهای جستجو بهتر بتوانند کوچه خیابانهای سایت ما را که همان صفحات سایت ما هستند را پیدا کنند .

آنچه در مورد سئو باید بدانیم | قسمت سوم

آنچه در مورد سئو باید بدانیم | قسمت سوم

افزونه google xml sitemap افزونه ای معروف برای ایجاد نقشه سایتتان هست پس از نصب و فعالسازی افزونه می توانیم آن را از قسمت تنظیمات پیشخوان وردپرس مشاهده کنیم.بر روی xml-sitemap کلیک کرده تا وارد تنظیمات مربوطه شویم.

تنظیماتی که انجام می دهیم بسیار مهم هستند در انجام آن دقت لازم مبذول بفرمایید.

Basic Options

basic setting-نقشه وردپرس sitemap

Notify Google about updates of your Blog: در صورتی که این گزینه را فعال کنید با هر بار ارسال نوشته ی جدید در سایت یک نوتیفیکیشن برای موتور جستجوی گوگل ارسال می شود.

Notify Bing (formerly MSN Live Search) about updates of your Blog: در صورتی که این گزینه را فعال کنید با هر بار ارسال نوشته ی جدید در سایت یک نوتیفیکیشن برای موتور جستجوی بینگ ارسال می شود.

Add sitemap URL to the virtual robots.txt file: این فایل در پوشه ی روت سایت شما موجود می باشد و حاوی اطلاعاتی از جمله نقشه ی سایت می باشد که در این صورت می توانید از موتورهای جستجوی دیگر نیز بازدید کننده جذب کنید.

Try to increase the memory limit to: افزایش محدودیت حافظه ی افزونه ها و وردپرس می باشد.

Try to increase the execution time limit to: افزایش تغییر زمان اجرای افزونه ها و وردپرس می باشد.

Try to automatically compress the sitemap: برای فشرده سازی نقشه وردپرس sitemap این گزینه را فعال نمایید که می تواند حجم نقشه ی سایت شما را کاهش دهد.

Include a XSLT stylesheet: اگر شما می خواهید استایلی برای sitemap خود در نظر بگیرید باید با پسوند XSL، کادر روبرو آدرس فایل استایل را وارد کنید و که این فایل می بایست در هاست شما موجود باشد. در این صورت تیک گزینه Use default را بردارید.

Override the base URL of the sitemap: اگر سایت خود را بر روی دایرکتوری نصب کرده اید و در آدرس دهی، آدرس سایت اصلی را قرار دادید، لازم است در این کادر آدرس اصلی سایت را وارد کنید. سپس این تغییرات را به فایل htaccess اضافه کنید.

Include sitemap in HTML format: برای پشتیبانی وردپرس sitemap از فرمت HTML می باشد.

Allow anonymous statisticsبا فعالسازی این گزینه، اطلاعاتی درباره ورژن وردپرس، php، تعدا مطالب و… سایت شما برای نویسنده افزونه ارسال می شود.

Additional pages 

additional page-نقشه وردپرس sitemap

ساب دامین خود را در اینجا معرفی کنید.

 Post Priority

post priority-نقشه وردپرس sitemap

در این قسمت هم می توانید ارزش هر نوشته/برگه را در سایت خود تعیین کنید.

Do not use automatic priority calculation: با این گزینه تعیین می کنید که ارزش تمامی مطالب موجود در سایت یکسال می باشد.

نکته: اگر این حالت را انتخاب کنید، دیگر نباید تنظیمات مربوط به قسمت Priorities را ویرایش و شخصی سازی کنید.

Comment Count: اگر تیک این گزینه را بزنید یعنی تعیین کرده اید که ارزش مطالب سایت شما بر اساس تعداد کامنت های آن مشخص شود.
Comment Average: با این گزینه تعیین می کنید که ارزش مطالب سایت شما بر اساس میانگین کامنت های هر مطلب مشخص شود.

 Sitemap Content

sitemap content-نقشه وردپرس sitemap

در این قسمت هم می توانید تعیین کنید که محتوای نقشه ی سایت چه بخش هایی باشد.
تعدادی از گزینه ها بطور پیش فرض تیک خورده می باشند که می توانید گزینه های دیگری را هم فعال کنید.
با گزینه ی آخر یعنی Include the last modification time هم می توانید زمانی که تغییری در مطالب سایت شما ایجاد می شود، به موتور های جستجو اجازه ی با خبر شدن بدهید تا مطالب را ایندکس کنند(حتما تیک این گزینه را بزنید).

 Excluded items

excluded item-نقشه وردپرس sitemap

در این قسمت می توانید مواردی را که می خواهید توسط موتور های جستجو ایندکس نشود را تعیین کنید. در قسمت اول می توانید دسته هایی را که می خواهید در نقشه ی سایت موجود نباشد را تعیین کنید و از قسمت بعد هم می توانید نوشته هایی را که می خواهید در نقشه ی سایت موجود نباشند را وارد کنید.

توجه: در قسمت وارد کردن نوشته ها/برگه ها باید آی دی برگه/نوشته را وارد کنید و آن ها را با کاما از هم جداسازی کنید.

 Change frequencies

change freauency-نقشه وردپرس sitemap

در این قسمت می توانید زمان بروز رسانی هر بخش را در نقشه سایت مشخص کنید.

Priorities

priority-نقشه وردپرس sitemap
می توانید هر بخش موجود در سایت را بین ۰٫۰ تا ۱٫۰ درجه بندی کنید، که در این صورت می بایست صفحه ی اصلی یا Homepage را بر روی درجه ی ۱٫۰ قرار دهید.و در پایان بر روی دکمه update option کلیک کنید.

 نکته مهمی که باید در نظر بگیریم این است که گاهی اوقات مطالب و صفحات سایت شما بسیار زیاد می شود و سایز فایل شما بیشتر از 10 مگا بایت می شود که برای رفع این مشکل باید از چند فایل ایندکس نقشه سایت استفاده کنیم .

حال نقشه سایت ایجاد شد برای معرفی آن از گوگل وب مستر تولز استفاده می کنیم از قسمت crawl گزینه sitemaps را انتخاب می کنیم

بر روی add/test sitemap کلیک می کنیم و آدرس نقشه سایت خود را می نویسیم و بر روی submit sitemap کلیک کرده تا گوگل فایل مورد نظر را بررسی و سپس تعداد صفحات را نشان می دهد.

و در آخر متذکر می شوم نقشه سایت تضمینی برای سئوی سایتتان نیست با انجام روش بالا حداقل فایده برای سایتتان ایجاد یک راهنمای بالقوه است تا جایی که تعداد صفحات سایت زیاد شود ارزش محتوایی برابر ندارند و این تفاوت را از طریق نقشه سایت به گوگل وب مستر بفهمانید.

آموزش وردپرس سئوی وردپرس

درباره هاشم مهربان

آمده ام برای شما بنویسم و آنچه در توانم هست آموزش دهم امیدوارم خداوند مرا در این مسیر کمک کند تا رضایت شما دوستان را فراهم کنم هم اکنون شما هم با من باشید

دیدگاه خود را بیان کنید

پنج × پنج =