چگونه از برچسب و دسته بندی ها برای سئو سایت وردپرسی استفاده کنیم

چگونه از برچسب و دسته بندی ها برای سئو سایت وردپرسی استفاده کنیمReviewed by عماد حیدری on Jul 2Rating: 5.0چگونه از برچسب و دسته بندی ها برای سئو سایت وردپرسی استفاده کنیمبه بررسی نحوه استفاده از برچسب و دسته بندی در یک سایت وردپرسی می پردازیم. تا بتوان علاوه بر طبقه بندی بهتر مطالب سایت به بهبود رتبه سئو سایت نیز کمک کرد.

برچسب و دسته بندی ها دو ابزار محبوب برای بهینه سازی و تقسیم بندی محتوای سایت وردپرسی می باشد که استفاده به جا و بدون افراط از آن ها علاوه بر تسهیل پیمایش در میان مطالب سایت برای کاربران به بهبود رتبه سئو سایت نیز کمک می کند در ادامه به بررسی نحوه استفاده از برچسب و دسته بندی در یک سایت وردپرسی می پردازیم.

چگونه از برچسب و دسته بندی ها برای سئو سایت وردپرسی استفاده کنیم

در تولید و گسترش محتوای یک سایت، اینکه برچسب چیست؟ کاربرد برچسب چیست؟ نحوه ساخت دسته بندی جدید برای سایت؟ تعداد برچسب های مناسب برای یک مطلب؟ تعداد دسته های مناسب؟ آیا انتخاب چند دسته برای یک مطلب صحیح است؟ آیا برچسب ها همان تگ های متا هستند؟ و دیگر سوالات برای وبلاگ نویسان به وجود می آید. اما چیزی که در این جا فراموش می شود؛ رابطه بین برچسب و دسته بندی در وردپرس برای تقسیم و مدیریت محتوا است. و اینکه برچسب یا دسته بندی کدام برای سئو مناسب تر و بهتر هستند؟

تفاوت برچسب و دسته بندی برای سئو محتوا سایت

در صورت پیروی از یک روال معمول و ثابت (که در وبلاگ های فارسی به وفور دیده می شود) مجموعه مطالب و محتوای یک وبلاگ بر اساس دسته بندی های متعدد و برچسب های فراوان، مطالب سایت در مکان های مناسب قرار گرفته و اصل دسترسی سریع به موضوعات مطالب از سوی کاربر از بین می رود.

نحوه استفاده از برچسب و دسته بندی ها برای سئو

برای بررسی نحوه استفاده از تگ و دسته بندی ها باید ابتدا با ماهیت آن ها آشنا شویم.طبق اصول وردپرس هر دو برچسب (Tag) و دسته بندی ها (Category) هر دو ابزاری برای طبقه بندی مطالب به حساب می آیند.

کاربرد تگ و برچسب – از این دو ابزار برای طبقه بندی و مرتب سازی مطالب برای پیمایش آسان تر کاربران در محتوای سایت استفاده می شود.

تفاوت برچسب و دسته بندی ها

تفاوت برچسب تگ دسته بندی برای سئو محتوا سایت

دسته بندی ها به منظور طبقه بندی وسیع مطالب در بخش های رئیسی محتوای سایت می باشد. طبقه بندی یا دسته بندی ها به شما کمک می کند تا ماهیت و مباحث بلاگ خود را به کاربر نشان دهید. این طبقه ها به کاربر کمک می کند تا سریع تر به موضوع مورد نظر خود مراجعه کند. دسته بندی ها به سورت سلسله ای و زیر مجموعه ای هستند؛ به گونه ای که می توان برای آن ها زیر مجموعه یا زیر دسته انتخاب نمود.

برچسب ها به منظور تعیین مشخصات و دارایی های سایت به کار می روند. این قطعات را می توان به عنوان کلمات ایندکس سایت خود در نظر بگیرید که مجموعه محتوای اختصاصی تری را در کنار یک دیگر جمع آوری می کند. تگ یا برچسب ها سلسله مراتبی نیستند.

مثال نحوه استفاده صحیح از برچسب و دسته بندی ها

برای مثال در صورتی که یک وبلاگ شخصی دارید که درباره زندگی خودتان می نویسید. شما می توانید برای دسته بندی های اصلی از کلید واژه های غذا، موسیقی، سفر تمامی مواردی که جوانب اصلی زنگی شما را در بر می گیرد استفاده کنید.

حال در حین نوشتن یک پست جدید می توان برای مثال در صورتی که تجربه یک رستوران باشد از غذا، افراد و دیگر کلید واژه های جانبی مانند چلوکباب، محمد، رستوران و… استفاده نمایید.

نکات و اصول استفاده از برچسب و دسته بندی ها:

  1. در ساخت یک پست انتخاب و تعیین دسته مربوط به مطلب اجباری اما انتخاب و وارد کردن برچسب های اختیاری است.
    درصورتی که برای مطلب خود دستهای را انتخاب نکنید این مطلب درقسمت دسته بندی نشده ها جای میگرد.
  2. ساختار پیوند یکتای برچسب و دسته بندی ها با یک دیگر متفاوت است. که در بیشتر موارد به شکل زیر نمایان میشود.
    دسته بندی

http://yoursite.com/category/food

برچسب

http://yoursite.com/tag/food

در ادامه این سری مقاله به بررسی تعداد دسته های مناسب برای سایت و تعداد برچچسب های مناسب برای یک مطلب می پردازیم.

آموزش وردپرس سئوی وردپرس

درباره هاشم مهربان

آمده ام برای شما بنویسم و آنچه در توانم هست آموزش دهم امیدوارم خداوند مرا در این مسیر کمک کند تا رضایت شما دوستان را فراهم کنم هم اکنون شما هم با من باشید

دیدگاه خود را بیان کنید

نه − شش =