نحوه قرار دادن وبسایت در حالت تعمیر در وردپرس یا ایجاد صفحه به زودی

نحوه قرار دادن وبسایت در حالت تعمیر در وردپرس یا ایجاد صفحه به زودیReviewed by سعید دیدارنو on Sep 30Rating: 5.0نحوه قرار دادن وبسایت در حالت تعمیر در وردپرس یا ایجاد صفحه به زودیقراردادن وردپرس در حالت تعمیر,حالت تعمیر در وردپرس,غیر فعال کردن موقت وبسایت در وردپرس,افزونه غیر فعال کردن سایت در وردپرس,ایجاد صفحه به زودی در وردپرس

هر فردی ایده ای مخصوص به خود برای چگونگی تعطیل کردن موقت وبسایت دارد. یک وبلاگ نویس جدید ممکن است نگران نباشد اگر کسی نتواند وبسایت او را در حین توسعه ببیند. بنابراین وبسایت خود را به صورت موقت تعطیل می کند تا برای راه اندازی آماده شود. از سوی دیگر یک فروشگاه تجارت الکترونیک نمی تواند سایت خود را جهت انجام تعمیر و بروزرسانی به صورت موقت تعطیل کند، زیرا اگر پیغامی به بازدید کنندگان و مشتریان آنلاین خود ندهد، قطعا آن ها را از دست خواهد داد. بنابراین نیاز است که به مشتریان خود یک پیام بدهد و در حالت ایده آل راهی را برای دریافت ایمیل مشتریان پیدا کند، یا حتی چند کوپن تخفیف را برای ناراحتی مشتریان در اختیار آن ها قرار دهد.

به طور کلی دلایلی مختلف و متفاوتی برای غیر فعال کردن موقت وبسایت وردپرس وجود دارد. بنابراین شما چند گزینه برای تکمیل کار و نشان دادن حالت تعمیر و غیر فعال کردن سایت دارید. اولین راه حلی که می توانید برای نشان دادن حالت تعمیر سایت وردپرسی خود استفاده کنید، به کار گرفتن یک افزونه ایجاد صفحه بزودی است. استفاده از این افزونه بسیار ساده است و به راحتی می توانید آن را نصب کنید. همچنین این افزونه بیشتر کارهای شما را در انجام فرآیند غیر فعال سازی سایت انجام خواهد داد. با این حال، افزونه برای نشان دادن حالت تعمیر و نگهداری و نمایش صفحه بزودی کمی پیچیده است و بیشتر استفاده از آن توسط وبسایت های کسب و کار توصیه می شود.

من در این مقاله از مجموعه آموزش وردپرس، به شما نحوه قراردادن وردپرس در حالت تعمیر را نشان خواهم داد. پس تا پایان این مقاله با دقت دنبال کنید.

نحوه قرار دادن وبسایت در حالت تعمیر در وردپرس یا ایجاد صفحه به زودی

نحوه قرار دادن وبسایت در حالت تعمیر در وردپرس یا ایجاد صفحه به زودی

چه زمانی نیاز دارید که وبسایت وردپرسی خود را به طور موقت غیر فعال کنید؟

من در مورد بعضی از مواردی که غیر فعال کردن سایت شما می تواند ایده خوبی باشد، توضیح دادم. اما مهم آن است که همه این شرایط را به خوبی درک کنیم. چرا؟ زیرا ممکن است که شما در برخی از اوقات با این شرایط برخورد کنید. اگر شما برای آن چه که ممکن است در یک وبسایت اتفاق بیافتد، آماده شوید و در مورد رویه هایی که هنگام بروز اشتباه در سایت اتفاق می افتد، آگاهی داشته باشید، می توانید با اعتماد به نفس بیشتری بر روی توانایی های خود در اجرای یک وبسایت وردپرسی تکیه کنید. بنابراین… چه زمانی باید وبسایت خود را موقتا غیر فعال کنید؟

  • هنگامی که سایت شما مورد حمله هکرها قرار گرفته است و شما می خواهید از وقوع هر گونه تهدید دیگری جلوگیری کنید.
  • سایت شما هک می شود و شما ترجیح می دهید مشتریان وبسایت یکی صفحه خالی از مشکلات امنیتی را ببینند.
  • شما می خواهید فرآیند تعمیر و اصلاح را به شکل منظم در سایت خود انجام دهید.
  • شما نیاز به زمان برای تعمیر و توسعه سایت وردپرس خود دارید. بنابراین ترجیح می دهید که مشتریان و بازدید کنندگان وبسایت به صفحه در دست تعمیر و نگهداری یا صفحه به زودی منتقل شوند تا وبسایت ناقص شما را نبینند.
  • شما مایل هستید که تمرکز بیشتری را بر روی کارهای دیگر خود بگذارید. اما ممکن است که بخواهید در آینده فعالیت وبسایت وردپرسی خود را از سر بگیرید. بنابراین نمی خواهید که وبسایت خود را به طور کامل حذف کنید.

روش شماره یک: نصب افزونه غیر فعال کردن سایت در وردپرس

اولین راه برای نشان دادن فرآیند تعمیر و توسعه سایت، استفاده از افزونه غیر فعال ساز است. البته من طرفدار نصب چندین افزونه در وبسایت وردپرسی نیستم (با توجه به این که این کار می تواند سرعت وبسایت را کاهش دهد و احتمال آسیب پذیری امنیتی را بیشتر کند)، اما با به کار گیری یک افزونه برای غیر فعال کردن سایت می توانید تنها زمانی که نیاز به آن دارید، اقدام به فعال سازی کنید. پس از آن که فرآیند توسعه و تعمیر وبسایت تمام شد، می توانید این افزونه را غیر فعال کنید تا وبسایت شما را تحت تاثیر قرار ندهد.

نحوه قرار دادن وبسایت در حالت تعمیر در وردپرس یا ایجاد صفحه به زودی

نام این افزونه وردپرسی Disable Site است. این افزونه یک راه حل فوق العاده برای مسدود کردن قسمت frontend وبسایت وردپرسی شما است. اما شما همچنان می توانید به ناحیه مدیریت وردپرس خود دسترسی داشته باشید. این افزونه همان طور که از نام آن مشخص است، فقط وبسایت را غیر فعال می کند. بنابراین شما می توانید یک پیام سریع برای توضیح آن چه که قرار است رخ دهد برای بازدید کنندگان وبسایت خود ایجاد کنید. اما نباید انتظار داشته باشید که ابزارهایی برای آپلود گرافیک، جمع آوری آدرهای ایمیل یا اتصال به حساب های رسانه های اجتماعی را در اختیار داشته باشید.

با این حال، می توانید کد HTML را که دوست دارید، وارد کنید. بنابراین افزونه از لحاظ فنی، اگر مهارت داشته باشید، کاملا قابل تنظیم است.

نحوه غیر فعال سازی موقت وبسایت وردپرسی با استفاده از این افزونه

ابتدا باید کار را با نصب و فعال سازی این افزونه وردپرسی رایگان، شروع کنید. بعد از این مرحله، برگه Disable Site در منوی داشبورد شما قرار خواهد گرفت، روی این برگه کلیک کنید. صفحه ای به شما نمایش داده خواهد شد که فقط تنظیمات غیر فعال سازی سایت در آن قرار دارد. همانطور که قبلا اشاره کردم، این افزونه یک پلاگین ساده و ابتدایی برای غیر فعال کردن سایت وردپرسی شما است.

در قسمت Enable Splash Page گزینه Yes را انتخاب کنید. در قسمت Custom Message شما می توانید یک یا دو جمله را برای توضیح شرایط به بازدید کنندگان سایت، تایپ کنید. همچنین، شما می توانید در قسمت Custom Output HTML خلاقیت بیشتری را به خرج دهید و مواردی مانند رسانه ها، متن و لینک های سفارشی را به صفحه توضیحات خود اضافه کنید.

دسترسی به بخش مدیریت وردپرس (Admin access) به طور پیش فرض بله است و البته باید این چنین باشد. بنابراین مطمئن شوید که این گزینه را تغییر ندهید تا بخش مدیریت وردپرس شما قفل نشود. این افزونه به شما اجازه می دهد که بگذارید کاربران معتبر از این صفحه عبور کنند. دلیل اصلی این مسئله آن است که اگر شما به برخی از همکاران یا نویسندگان نیاز دارید تا کار خود را ادامه دهند، بتوانید این اجازه را به آن ها بدهید. در غیر این صورت، این فیلد را خالی بگذارید تا هیچ یک از کاربران نتوانند از صفحه توضیحات عبور کنند و وارد سایت شوند.

پس از آن، می توانید تنظیمات را ذخیره کنید و بخش frontend وبسایت خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید که افزونه به درستی کار می کند. اگر نمی توانید غیر فعال شدن وبسایت وردپرسی خود را ببینید، احتمالا باید از حساب کاربری خود خارج شوید.

هر زمان که فرآیند تعمیر و توسعه وبسایت تمام شد، دوباره به صفحه تنظیمات این افزونه بازگردید و گزینه Enable Splash Page را به No تغییر دهید تا دوباره سایت وردپرسی شما فعال شود.

روش شماره دو: استفاده از صفحه در دست ساخت (Under-Construction) در قالب خود استفاده کنید

نحوه قرار دادن وبسایت در حالت تعمیر در وردپرس یا ایجاد صفحه به زودی

احتمال دارد که قالب وردپرس سایت شما دارای گزینه “در دست ساخت” (under-construction page) باشد. به عنوان مثال، بعضی از قالب های وردپرسی دارای گزینه ای است که شما می توانید صفحه به زودی یا صفحه در دست ساخت را به صورت سفارشی با استفاده از صفحه ساز بصری، ایجاد کنید.

نحوه قرار دادن وبسایت در حالت تعمیر در وردپرس یا ایجاد صفحه به زودی

مثلا در قالب Total، ابتدا باید صفحه جدید خود را اضافه کنید و هر آیتمی را که می خواهید نمایش داده شود اضافه کنید (مانند خبرنامه، فرم تماس، پیوندها، رسانه ها و…). بعد از آن به بخش Theme Panel > Under Construction در صفحه داشبورد وردپرس مراجعه کنید. در این بخش کادر را برای فعال کردن ویژگی Under Construction تیک بزنید و صفحه ای را که ایجاد کرده اید، انتخاب کنید و سپس تغییرات را ذخیره کنید. برای حذف صفحه در دست ساخت یا تعمیر، هنگامی که وبسایت شما به طور کامل توسعه پیدا کرد و تغییرات انجام شد، به سادگی تیک گزینه فعال سازی صفحه در دست تعمیر را بردارید و تغییرات را ذخیره کنید. به همین راحتی می توانید با استفاده از این روش، فوق العاده آسان سایت خود را غیر فعال یا فعال کنید.

روش شماره سه: استفاده از افزونه در دست تعمیر وردپرس یا افزونه ایجاد صفحه به زودی وردپرس

نحوه قرار دادن وبسایت در حالت تعمیر در وردپرس یا ایجاد صفحه به زودی

دو روشی که توضیح دادم، روش های سریعی بودند که مزایای خود را دارند. یعنی این امکان را به شما می دهند که در عرض چند دقیقه سایت خود را فعال یا غیر فعال کنید. اما تقریبا هیچ کدام از این دو روش یک حال تعمیر و نگهداری یا صفحه به زودی واقعی نبودند.

اما در ابتدا، من باید در مورد تفاوت حالت تعمیر و نگهداری و صفحه به زودی صحبت کنم.

صفحه به زودی را شما زمانی باید استفاده کنید که همچنان دارید بر روی وبسایت خود کار می کنید، اما می خواهید در مورد اتفاقاتی که می خواهد در سایت شما رخ دهد شایعه و همهمه ایجاد کنید تا بتوانید از این طریق آدرس ایمیل بازدید کنندگان را به دست آورید. صفحه بزودی اغلب دارای فیلم، عکس، بخش نظر و دکمه رسانه های اجتماعی است. استفاده از صفحه به زودی بیشتر برای یک محصول یا شرکت جدید، رایج است. سایت همچنان توسط موتورهای جستجو ایندکس می شود. بنابراین، شما شروع به بهبود وضعیت سئو سایت خود می کنید.

صفحه حالت تعمیر و نگهداری زمانی مورد استفاده قرار می گیرد که سایت شما فعال است، اما به یک راه سریع برای توضیح به بازدید کنندگان خود هنگامی که در حال انجام تعمیر و نگهداری و یا نتظیم طراحی وبسایت هستید. از آن جا که این یک صفحه موقت است، صفحه حالت تعمیر و نگهداری به موتورهای جستجو می گوید که وبسایت را در آن وضعیت ایندکس نکند.

هر دو صفحه تعمیر و نگهداری و به زودی برای غیر فعال کردن وبسایت وردپرسی شما مناسب هستند. در واقع آن ها بهترین راه برای شما هستند.

برای استفاده از بیشتر ویژگی ها، باید از یک افزونه برای ایجاد صفحه به زودی یا حالت تعمیر و نگهداری استفاده کنید. بنابراین شما می توانید از افزونه وردپرسی Coming Soon Page & Maintenance Mode by SeedProd برای این منظور استفاده کنید. البته افزونه های دیگری نیز وجود دارند که می توان به این موارد اشاره کرد:

نحوه استفاده از افزونه Coming Soon Page & Maintenance Mode by SeedProd

بعد از نصب و فعال سازی می توانید گزینه های افزونه Coming Soon Page and Maintenance Mode در بخش تنظیمات پیدا کنید.

شما چهار زبانه را برای انتخاب مشاهده خواهید کرد. زبانه اصلی Content است که باید تمرکز اصلی بر روی آن باشد. انتخاب کنید که می خواهید از صفحه به زودی استفاده کنید یا از صفحه حالت تعمیر و نگهداری. من در این مقاله تفاوت بین این دو را توضیح دادم.

نحوه قرار دادن وبسایت در حالت تعمیر در وردپرس یا ایجاد صفحه به زودی

شما همچنین گزینه هایی را برای تغییر مواردی مانند عنوان سئو, متا توضیحات سئو و کد تجزیه و تحلیل در اختیار دارید. این موارد کاملا اختیاری هستند، اما می توانند به شما کمک کنند.

گام نهایی این است که به زبانه Coming Soon بروید. این زبانه جایی است که می توانید مواردی مانند رنگ پس زمینه، تصویر و رنگ متن را تغییر دهید.

نحوه قرار دادن وبسایت در حالت تعمیر در وردپرس یا ایجاد صفحه به زودی

پس از اتمام طراحی صفحه، می توانید نتیجه صفحه را در قالب یک صفحه زیبا مشاهده کنید.

نحوه قرار دادن وبسایت در حالت تعمیر در وردپرس یا ایجاد صفحه به زودی

آیا شما آماده هستید که سایت خود را به طور موقت غیر فعال کنید؟

اولین روشی که برای نشان دادن حالت تعمیر، نگهداری و غیر فعال کردن وبسایت توضیح دادم، یک روش بسیار ساده است که بهتر است توسط وبلاگ های کوچک مورد استفاده قرار بگیرد. البته این روش بدی برای وبسایت های وردپرسی جدید نیست. با این حال، بهتر است که از یک صفحه به زودی واقعی استفاده کنید. سایت های جدید و محصولات بیشتر از این صفحات موقت مورد توجه هستند و در معرض دید قرار می گیرند. بنابراین با استفاده از صفحات به زودی هنوز هم شما می توانید وبسایت خود را بروزرسانی  کنید، بدون آن که کسی آن را ببیند. همچنین یک صفحه حالت تعمیر و نگهداری برای فرآیند های سریع تعمیر و اصلاح سایت، خوب است.

شما دوستان همیشه همراه فاب تم می توانید سوالات خود را در مورد نحونه قرار دادن وردپرس در حالت تعمیر با من و تیم همراه من مطرح کنید تا بتوانیم به شما در انجام صحیح فرآیند بیشتر کمک کنیم.

آموزش وردپرس مخزن وردپرس

درباره سعید دیدارنو

سعید دیدارنو هستم فارغ التحصیل رشته مهندسی نرم افزار کامپیوتر، به حوزه های بهینه سازی سایت، بازاریابی اینترنتی و طراحی سایت علاقه مند هستم و مدت یک سال است که نویسندگی رو شروع کرده ام.

دیدگاه خود را بیان کنید

نه + 1 =