بهینه سازی وردپرس با 15 عملیات دوره ای | قسمت دوم

بهینه سازی وردپرس با 15 عملیات دوره ای | قسمت دومReviewed by عماد حیدری on Jul 24Rating: 5.0بهینه سازی وردپرس با 15 عملیات دوره ای که موجب افزایش کارایی سایت می شود | قسمت دومآموزش 15 عملیاتی که برای بهینه سازی وردپرس و افزایش سرعت و کارایی آن باید به صورت دوره و مرتب انجام دهید تا تجربه کاربری سایت و رضایت کاربران کاهش نیابد.

بهینه سازی وردپرس امری اساسی برای ارتقا تجربه و رضایت کاربری می باشد که باید به طور مداوم رعایت شود. عملیات های زیر مجموعه رفتارهای دوره ای هستندکه برای افزایش کارایی و بهینه سازی سایت وردپرسی باید تکرار شوند.

آموزش بهینه سازی وردپرس

بهینه سازی وردپرس با 15 عملیات دوره ای | قسمت دوم

یک سایت در حال توسعه دائما در حال تحول و گسترش اطلاعات می باشد. این تغییرات همواره ردپایی را بر جای خواهند گزاشت که در صورت انباشته شدن می تواند از کارایی و عملکرد بهینه سایت کاسته و رضایت کاربرا را کاهش دهد.

همواره باید مراقب اطلاعات سایت خود بود که در این وضع باید عملیات هایی را به صورت دوره برای بهینه سازی وردپرس در نظر گرفته و با انجام مداوم آن ها در بازه های زمانی مشخص کیفیت محتوا و سایت خود را حفظ نمایید.

اقدمات ضروری برای بهینه سازی وردپرس

عملیات های زیر مجموعه ای از فرایند هایی دوره ای است که برای بهینه سازی سایت باید در نظر بگیرید.

بررسی تمامی فرم ها و نظرسنجی های وردپرس

بهینه سازی وردپرس با 15 عملیات دوره ای که موجب افزایش کارایی سایت می شود | قسمت دوم

فرم ها روش کاربردی برای ارتباط سریع کاربر با مدیر می باشد. که با یک بار تنظیم کار خود را انجام می دهند. اما این روش ارتباطی در بعضی از مواقع به دلیل مشکلات سرور و یا نرم افزاری از کار می افتند و اینجاست که ارتباط کاربر با مدیر قطع می شود و قطعا رضایت آن را در عدم پاسخگویی افزایش می دهد.

بهتر است است هر از چند گاهی با بررسی عملرکد فرم ارتباط با ما، نظر ستجی ها و دیگر موارد از صحت آن ها مطمعن شده و در صورت وجود مشکل با مراجعه به بخش های نرم افزاری و سخت افزاری آن را برطرف نمایید.

مقاله مرتبط: افزونه فرم ساز arforms

بهینه سازی دیتابیس وردپرس

بهینه سازی وردپرس با 15 عملیات دوره ای که موجب افزایش کارایی سایت می شود | قسمت دوم

بیشتر اطلاعات حیاتی سایت شما مانند تنظیمات، کاربران، نظرات و… در پایگاه داده وردپرس ذخیره می شود. به مرور زمان با انباشته شدن اطلاعات که قسمت بزرگی از آن ها را اطلاعات غیر ضروری تشکیل می دهد که این مورد در افزایش حجم  پشتیبان گیری و کاهش کارایی سایت دخیل می باشد.

بهتر است با مراجعه دوره ای به این بخش با بررسی اطلاعات آن ها را مرتب سازی کرده، داده های غیر ضروری را حذف نموده و  کارکرد دیتابیس وردپرس را بهینه سازی نمایید.

اجرای آزمایش های بررسی عملکرد

بهینه سازی وردپرس با 15 عملیات دوره ای که موجب افزایش کارایی سایت می شود | قسمت دوم

بسیاری از کاربران در ابتدای کار وبسایت خود را تنظیم، بهینه سازی کرده و بروزرسانی می نمایند اما این عادت به مرور از بین رفته و اطلاعات بر روی هم انباشته می شوند و ارزیابی از نظر عملکرد سایت صورت نمی گیرد.

در این صورت است که با اضاف شدن افزونه ها، پوسته ها، کاربران، مطالب و دیگر اطلاعات کارایی سرعت شما کاهش یا مختل می شود و این با وضع باید با بررسی مداوم سایت خود از نظر شاخص های مختلف کارایی آن را ارزیابی کرده و در صورتی که کاهشی را نسبت به قبل مشاهده کردید آن ها را برطرف نمایید.

شناسایی و حذف صفحات و خطاهای 404

بهینه سازی وردپرس با 15 عملیات دوره ای که موجب افزایش کارایی سایت می شود | قسمت دوم

در زمانی که کاربر قصد دسترسی به یک صفحه، آدرس و یا بخشی که در سایت شما وجود ندارد یا حذف شده باشد بکند؛ وردپرس به طور خودکار او را به صفحه خطای 404 به معنای عدم وجود چنین صفحه ای هدایت می نماید.

صفحه 404 روش خوبی برای پوشش صفحات مسدود شده می باشد اما افزایش تعداد خطاهای 404 رخ داده به معنای افزایش صفحات غیر ضروری، وجود یک مشکل در هدایت کاربران و… می باشد که باید با یافتن عمال بروز این خطاها آن را رفع نمایید تا کاربر سردرگم نشده و بتواند بدون مشاهده صفحه 404 به محل مورد نظر خود مراجعه نماید.

دیگر روش ها

با توجه به وضعیت و کارایی سایت شما مواردی که در هر سایت باید به صورت دوره ای رعایت شود از دیگری متفاوت است اما اکثریت آن ها از امکانات مشترکی مانند اهمیت مدیریت فرم ها، صقحات 404، ارزیابی عملکرد و… پشتیبانی می کنند که در این صورت باید با در نظر گرفت این موارد همواره سعی در بروز و بهینه نگه داشتن وردپرس داشت. در ادامه این سری مقاله به معرفی موارد بیشتری برای بهینه سازی وردپرس خواهیم پرداخت.

آموزش وردپرس هک وردپرس

درباره هاشم مهربان

آمده ام برای شما بنویسم و آنچه در توانم هست آموزش دهم امیدوارم خداوند مرا در این مسیر کمک کند تا رضایت شما دوستان را فراهم کنم هم اکنون شما هم با من باشید

دیدگاه خود را بیان کنید

2 × سه =